Великі неприємності від маленької занози

Тьху! Дрібниця. Заноза. Трісочка або, наприклад, глибоко проникла у живу тканину шматочок сталевого дроту, уламок швейної голки або осколок скла ...

Просто крихітна прикра мікротравма? Тим не менш авторитетні медики вважають, що заноза дуже часто може стати «дрібницею», здатним покалічити людину.

Доктора медичних наук, професора Інституту швидкої допомоги імені М. В. Скліфосовського Еріка Яковича Дуброва розповідає, ніж заноза небезпечна і як не дати їй перетворитися з «мухи» в «слона».


Давайте звернемося до медичної статистики. З тих, хто заразився правець, - а це реальне наслідок занози - помирає сьогодні, щонайменше, кожен третій! Виходить, з тих пір, як у видатного лікаря старовини - Гіппократа - від правця помер син, врятувати хворого від страшної цієї хвороби залишається проблемою, навіть при тому, що у світі давно існує рятівна сироватка. Справа в тому, що разом з скалкою в живі тканини проникає інфекція, і наслідком нерідко стає нагноєння і розповсюдження гною в розташованій під шкірою жировій клітковині - флегмона. У нас в інституті нещодавно був хворий з травмою стегна. Так у нього флегмона зайняла без малого всю праву сторону тіла.

Заноза може стати небезпечною для життя, бо невідомо, який мікроб нею внесено. Наприклад, абсолютно можлива так звана анаеробна газова інфекція. Вона веде до газової флегмоні, від якої дуже нерідко гинуть. І часто зустрічаються бактерії Clostridium tetani, які, потрапивши в підшкірну клітковину, виробляють отруту, що вражає нервову систему. Це і є правець. Щорічна смертність від нього становить в світі більше 100 тисяч чоловік.

При цьому всі як би знають, що робити. Подумаєш, взяли голку і виковирнулі. Ну, залили йодом ... А помирають у світі - особливо літні люди - тисячами. Тому повторю те, що, здавалося б, загальновідомо:
• Перша медична допомога полягає в тому, щоб самому знешкодити чужорідне тіло. Ось й усе! Щоб витягти скалку, треба, ясна річ, її побачити. Багато проблем виникають через те, що люди, які погано бачать, не можуть розрізнити, угледіти крихітне чужорідне тіло. Зрозуміло, що потрібні очки, будь-яке збільшувальне скло, нарешті, допомога людини з гострим зором.

• Побачивши скалку, змастіть місце її проникнення - найкраще настоянкою йоду. (Зеленка в цьому випадку малоефективна). Можна застосувати марганцівку (рожевий розчин) або перекис водню. Нарешті, будь-яку рідину, що містить спирт.

• Поверхневу скалку видаліть гострої голкою, яку попередньо прожарити на вогні або продезінфікуйте спиртом, горілкою або одеколоном. Щоб захопити чужорідне тіло, використовуйте та маленькі щипчики (наприклад, для вищипування волосся) або невеликий пінцет.

• Якщо заноза потрапила глибоко під шкіру, кінчиком голки надсекіте тонкий шар шкіри над нею по всій довжині, показав і після цього виймайте.

• Щоб видалити з підшкірної клітковини шматочок металевого дроту, використовуйте так званий «метод видавлювання». Він полягає в тому, щоб, збираючи шкіру в складки, намацати обидва кінці дроту і натисненням витягти її назовні.

• Вийміть скалку, стисніть навколишні тканини так, щоб з'явилася крапелька крові: ви промиє рану від можливої інфекції.

• Після видалення стороннього тіла, по можливості, накладіть шматочок бинта або ватку і зверху захистіть гумовим на-палечніком (якщо заноза, приміром, на пальці).

• Якщо все-таки з'являться болі, почервоніння, тобто розвинеться інфекція, зробіть зігріваючий компрес. Намочіть шматочок марлі або ватки горілкою або розведеним спиртом, поверх покладіть шматочок тонкого целофану й не туго забинтуйте.

• Якщо запалення на пальцях руки або ноги, то гарний результат може дати гаряча ванна, трохи підфарбована марганцівкою. Надалі зробіть пов'язку з маззю (з емульсією синтоміцину або будь-який інший маззю, що містить антибіотик. Вони доступні й недорогі).

Є лікарі, які вважають, що, в усякому разі, від глибоко сидить занози позбавлятися треба за допомогою медиків. Так, але не завжди доктор «під рукою». Звичайно, в тому, щоб самостійно витягувати глибоко сидить скалку, є деякий ризик. Але є він і в тому, щоб її надовго залишати в тілі.

Особисто я вважаю, що виправдана гігієнічно акуратна самодопомога. Інша справа, якщо протиправцеву щеплення за останні 5 років ви не робили, якщо ділянка тіла, де заноза, сильно набряк, почервонів, у вас піднялася температура, нарешті, якщо заноза занадто глибоко залізла в живу тканину (а тільки ви можете судити, «занадто »вона увійшла в тканину чи ні), тоді шукайте лікаря. Обов'язково розкажіть йому всі обставини отримання занози і особливості ваших алергічних реакцій, якщо ви алергіки. Тоді доктор вирішить, вводити протиправцеву сироватку чи ні.

Коротше, ось відповідь на питання, з якого ви почали нашу бесіду: заноза - це дуже серйозно. Достовірно відомо: найбільші неприємності відбуваються нерідко через дрібниці, видних тільки крізь збільшувальне скло.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 00:08:20

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-29 20:50:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 19:51:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 20:41:27

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-29 21:05:52

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 21:04:33

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-29 10:29:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-29 17:32:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25