Ранній клімакс або порушення менструального циклу?

Менопауза - неминуче явище в житті кожної жінки. Як би не хотілося продовжити молодість, клімакс все одно настає, і боротися з цим безглуздо. Інша справа, що будь-яка жінка може здійснити ряд заходів, спрямованих на полегшення неприємних симптомів, супутніх менопаузі.


Як правило, менопауза наступає у віці 47-52 року. Але іноді порушення менструального циклу у жінок відбувається значно раніше, до досягнення ними віку 40 років. Якщо це явище супроводжується й іншими симптомами клімаксу, приміром, припливами, стрибками артеріального тиском, посиленим потовиділенням нічним, змінами ваги і т.д., - швидше за все, має місце ранній клімакс.


У передчасної менопаузи можуть бути й інші симптоми: крихкість кісток, ламкість нігтів і волосся, зниження еластичності шкіри, поява зморшок. Чому так відбувається?
Іноді ранній клімакс буває викликаний захворюваннями внутрішніх органів і супутнім їм лікуванням (наприклад, променевою терапією або курсом гормональних препаратів, що пригнічують діяльність яєчників). Часто причиною передчасної менопаузи стають ендокринні порушення. Іноді її викликає сильний стрес, - наприклад, смерть близької людини, важка хірургічна операція або навіть втрата роботи. Сильні емоційні потрясіння можуть стати причиною незворотних гормональних змін в організмі. І, як результат, настає ранній клімакс.

Раніше для передчасної менопаузи існувало лише симптоматичне лікування. Іншими словами, жінці з набором обтяжливих симптомів потрібно було обійти безліч фахівців, включаючи кардіолога, ендокринолога, уролога, дієтолога і т. д. І кожен з них призначав те лікування, яке вважав за потрібне.

Лікування будь-яких гінекологічних захворювань, включаючи і таке явище, як ранній клімакс, поставлено сьогодні на високий рівень. Справитися з передчасною менопаузою допомагає замісна гормонотерапія. Крім того, відмінною профілактикою ранньої менопаузи є здоровий спосіб життя, раціональне харчування, помірні фізичні навантаження і активна життєва позиція. Давним-давно помічено, що люди, у яких є улюблена справа або навіть просто хобі, набагато рідше хворіють і зберігають гарне самопочуття до глибокої старості.

Народні методи лікування

Ранній клімакс або порушення менструального циклу?

Менопауза - неминуче явище в житті кожної жінки. Як би не хотілося продовжити молодість, клімакс все одно настає, і боротися з цим безглуздо. Інша справа, що будь-яка жінка може здійснити ряд заходів, спрямованих на полегшення неприємних симптомів, супутніх менопаузі.

2015-02-01 05:35:31

І всього-то: правильно себе годувати

На лікування у мене пішло 12 років. Але ж лікування не було дуже важким, тим більш неприємним. Будь-яка їжа і питво можуть бути задоволенням, все залежить від того, як себе налаштувати. Так що вірте в своє зцілення харчуванням, дотримуйтеся дієти, і хвороба пройде.

2015-02-01 05:35:23

Способи лікування грибка нігтів

Грибок нігтів, або оніхомікоз, - вкрай неприємне і дуже поширене інфекційне захворювання. Як правило, люди не схильні надавати значення першим симптомів хвороби, і ця помилка тягне за собою сумні наслідки. На ранній стадії оніхомікоз лікується досить легко й ефективно. Але, чим занедбаного стану уражених інфекцією нігтьових пластин, тим важче позбутися від грибка.

2015-02-01 05:33:54

Про чоловічих і жіночих хворобах

Незважаючи на те, що ми живемо у світі розвитку високих технологій, на жаль, ніхто з нас не застрахований від таких напастей як хвороби. Адже всім зрозуміло, що здоров'я безцінне.

2015-02-01 05:33:34

Хлопчики і дівчатка: такі схожі, але такі різні

Діти. Як часто здається, що підростаюче покоління - якийсь єдиний, хоча і складається з індивідуальностей, потік зі своїми законами розвитку. Незалежно від статі дитина проходить одні й ті ж етапи фізіологічного і психологічного дорослішання. Але насправді все не так просто, адже дівчатка та хлопчики - це два абсолютно різних, неповторних миру ...

2015-02-01 05:33:31

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2015-02-01 05:33:29

Віагра: міфи і реальність

Багатьма тисячоліттями порушення ерекції лікували народними засобами. З метою повернення «чоловічої сили» наші предки поглинали корінь мандрагори, селера, всілякі афродизіаки. Але двадцятого століття підніс довгоочікуване відкриття - Віагру - препарат, який подарував надію мільйонам чоловіків.

2015-02-01 05:33:23

Аденоїди - що це таке і як це лікувати?

Ваша дитина часто дихає ротом? У нього закладений ніс? Ослаблений слух? Він часто хворіє? Тоді зверніть увагу на цю статтю, можливо в ній Ви знайдете відповіді на питання, які мучили Вас вже давно.

2015-02-01 05:33:17

Жировики бояться яєчних плівок

Одного разу у сина утворилися відразу три жировик: два на обличчі і один на спині. Син хотів їхати в лікарню вирізати. Але я переконала його не квапитися і спробувати прикласти на жировики плівки від яйця домашніх курей. Перший раз доклали - у нього все, лице почервоніло і опухло. Коли пухлина спала, ми прив'язали яєчні пленочки ще раз. І обидва жировик зникли. На спину ж прикладали тільки один раз.

2015-02-01 05:33:12

СНІД - так чи страшний чорт, як його малюють?

Україна, на жаль, лідирує в Європі за темпами зростання захворюваності на ВІЛ / СНІД. Точної кількості людей з діагнозом СНІД ніхто не знає, так як ця недуга активно поширюється у специфічному середовищі - наркомани, пенітенціарна система. Ми, звичайні люди, намагаємося не помічати цієї проблеми, вважаючи, що нас вона не торкнеться, і що ми належимо нібито до середовища, що має імунітет проти поширення ВІЛ / СНІД.

2015-02-01 05:33:11

Медицина

The Lancet: Лікарі''перегодовують''європейців антибіотиками

The Lancet: Лікарі''перегодовують''європейців антибіотиками - Європейцям, особливо жителям Центральної та Південної Європи, лікарі невиправдано часто призначають антибіотики під час амбулаторного лікування, пише The Lancet. Це призводить до швидкого розвитку резистентності до антибіотиків у патогенних мікроорганізмів.

2015-02-01 05:35:26

Тіло людини поступово набуває форму циліндра

Тіло людини поступово набуває форму циліндра - Британські вчені виявили закономірності впливу сучасного способу життя на фігуру людини. R Ісследователі зробили висновок, що в останні кілька років сидяча робота і неякісна їжа змінили вигляд англійців. На думку вчених, груди тепер знаходиться на 10 сантиметрів вище, а стегна на 15 - нижче.

2015-02-01 05:35:22

''Слабкі''сигарети викликали нову хвилю ракових захворювань

''Слабкі''сигарети викликали нову хвилю ракових захворювань - Так звані 'слабкі' сигарети, що містять меншу кількість шкідливих для здоров'я речовин, викликали нову хвилю ракових захворювань .

2015-02-01 05:35:20

Міграція епідурального катетера як одна з основних причин неадекватної епідуральної аналгезії: стан проблеми та способи її вирішення

Міграція епідурального катетера як одна з основних причин неадекватної епідуральної аналгезії: стан проблеми та способи її вирішення - В останні роки істотно зросла частота використання епідуральної анестезії /аналгезії (ЕА) як в якості компонента інтраопераційної захисту пацієнта від хірургічної агресії, так і для післяопераційного знеболювання, досягнутої тривалої інфузією місцевих анестетиків (МА) в епідуральний простір.

2015-02-01 05:35:20

Комплексне лікування фіброзно-кістозної хвороби

Комплексне лікування фіброзно-кістозної хвороби - До передпухлинним захворювань молочних залоз перш за все відносяться різні варіанти дисплазії молочних залоз (по-сучасному, фіброзно-кістозна хвороба - ФКБ). ФКБ, більш відома як фіброзно-кістозна мастопатія, є одним з основних захворювань молочних залоз, що відносяться до потенційних джерел розвитку РМЗ.

2015-02-01 05:35:17

Променева терапія ефективна при профілактиці рецидивів ішемічної хвороби серця

Променева терапія ефективна при профілактиці рецидивів ішемічної хвороби серця - Виявляється, променева терапія ефективна не тільки при лікуванні ракових пухлин, але і при профілактиці рецидивів ішемічної хвороби серця після операції аорто- коронарного шунтування. Такі висновки зробили кардіохірурги з Вашингтонського медичного центру на основі результатів випробування нової методики на 120 пацієнтах.

2015-02-01 05:35:15

Перешкоди на шляху масової вакцинації для профілактики раку шийки матки

Перешкоди на шляху масової вакцинації для профілактики раку шийки матки - Кількість смертей від раку шийки матки зросла в чотири рази, в основному за рахунок країн, що розвиваються. Ці смерті незабаром можна буде запобігти за допомогою вакцини спрямованої проти вірусів, які є причиною більшості випадків цього виду раку. Складність полягає в тому, що вірус папіломи людини (human papilloma virus - HPV) переноситься статевим шляхом. Таким чином, дівчата повинні бути щеплені до початку статевого життя, що в багатьох країнах важко здійсненне.

2015-02-01 05:35:15

формулярної системи: антигістамінні препарати

формулярної системи: антигістамінні препарати - Всі антигістамінні препарати (АГП) можуть бути ефективні при алергічному риніті, особливо сезонному, і в деякій мірі при вазомоторний риніті. Вони зменшують ринорею, чхання і в меншому ступені закладеність носа.

2015-02-01 05:35:14

Чому помиляються тести на вагітність

Чому помиляються тести на вагітність - Домашні тести на вагітність, суперечки ні, зручні і радують, але ... тільки до тих пір, поки одного разу не помиляться: привітають з майбутнім материнством, якого в дійсності не передбачається, або марно заспокоять вже відбулася майбутню маму.

2015-02-01 05:35:14

Розшифруй його манеру говорити

Розшифруй його манеру говорити - Іноді важливо прислухатися не тільки до того, що він говорить, але і як він говорить. Манера розмови людини таїть в собі безліч підказок, за якими легко обчислити його характер і навіть звички. Прислухайтеся не тільки до того, що говорять, але і як кажуть!

2015-02-01 05:35:11