Камені надії - камені печалі (Наркоманія)


У цей день Володя подолає не менш п'ятдесяти кілометрів, а в наступні чотири дні пройде ще двісті. Для нас залишиться загадкою, скільки пар взуття він зітре і скільки «перетреться» інформації, обдумуючи своє минуле життя ... але я абсолютно чітко бачив, що йшов він до нового життя неймовірно впевнено і натхненно. Його руху вперед, здається, більше не заважала ні залежність від наркотиків, ні спека, ні «камінь душі», який він вибрав на початку курсу лікування в клініки доктора Назаралієва і тепер ніс його на гору Порятунку Таштар-Ата ...

Побачив я і ще одну важливу, на мій погляд, річ. Те, що до кінця курсу не тільки медичний персонал, але і співробітники медіа - відділу неймовірно «прикипають» до пацієнтів. Вони поділяють всі їх перемоги і невдачі, як свої. Щиро, без пафосу ...

Чимось ЦИМ повіяло від цієї ситуації, від цієї запланованої і в той же час якийсь несподіваної зустрічі, яка, напевно, не могла відбутися за інших обставин.

Після короткого інтерв'ю з Володею, треба було поспішати до гори Таштар-Ата, де інша група вже закінчила свій шлях і була готова залишити свої камені.

- Володю, з якими думками ви долаєте свій шлях?
- Спочатку думав про те, як наздогнати групу, потім як швидше дійти. І, нарешті, коли почав перейматися природою, став думати про те, що краще гір можуть бути тільки гори. Ще думав про небо, такому великому і неосяжному ...

- Про минуле, майбутнє які у вас думки?
- Я порівнюю своє минуле з метеликами, які маневрують серед автомобілів на серпантині. Якщо не відмовитися від минулого, то можна опинитися збитим «тепловозом наркоманії». Я не хочу опинитися в своєму минулому. Його треба вже залишати. А про майбутнє ... Дівчина мені моя обдзвонила. Каже, що чекає і сумує. Не хочеться більше батьків засмучувати. Час розкидати каміння, час збирати каміння.

- Ви не шкодуєте що зважилися на паломництво?
- Ні, звичайно. Я виступаю проти введення в моє тіло хімічних елементів. Я хочу бути самим собою, щоб все залежало тільки від мене. Енергетика гір набагато сильніше, ніж морфоліном. Мені здається, що якщо відчуваєш в собі сили треба обов'язково пройти паломництво.

- З вами завжди ваш камінь. Про що ви з ним розмовляєте в дорозі?
- Мій камінь схожий на флеш - карту. Він уже завантажений на 95 відсотків. Вчора я помітив у ньому зміни. Коли я його брав, на ньому не було тріщин. Я думаю, що це певний розкол свідомості, який дійсно відбувається в моїй голові.

- Що ви можете сказати про методику лікування доктора Назаралієва?
- Я вважаю його ступеневу методику дуже ефективною. Знаю, що в деяких інших клініках пацієнт весь курс лікування розташована в одному медичному закладі. Там його медикаментозно лікують. Через деякий час він починає страждати якоїсь клаустрофобію. Потім його випускають, і він починає «депреснікі» у житті вихоплювати. Тут інша програма. Перший ступінь, звичайно, схожа, але на другій відбувається зміна обстановки, тобто пацієнтові надається більше свободи. Особливо мені сподобався третій етап - «Сьоме небо». Приємно вразила техніка дихання, запропонована нам тренерами. Я сам - легкоатлет і не думав, що дихання може піднести мені щось нове. І, звичайно, найголовніший етап - паломництво. Воно виховує в людині дух, який, здається, вже ніщо не зможе зламати.

Ми прощаємося з Володею і знову вирушаємо в дорогу.

На горі Таштар-Ата я опиняюся вперше. Дивно, що я все життя прожив в Киргизстані, але ніколи не був на цьому місці і ніколи не чув про нього легенд. Місцеві жителі вже надолужили мій пропуск. Кажуть, що свою назву гора отримала від імені війна. Він був неймовірно сильний. Коли розігралася битва між богами і демонами, батир виступив на боці добра. У боротьбі він застосував не тільки силу і неймовірну винахідливість, але і гладко тесані камені. У підсумку, боги перемогли. Всюди настав мир. І Таштар-Ата заснув. Зверху видно, що гори повторюють обриси людини, що лежить, розкинувши руки.

З тих пір з'явилося повір'я, що «грубі природні каміння є місцем проживання духів або навіть богів», і тому їх використовували як предмет релігійного шанування. Стверджується також, що камені, докладені до тіла людини, чинять на нього певний вплив, що підтверджується багатьма людьми, які зазнали це на собі.

На горі часто зустрічаються паломники. У районі серця кам'яного богатиря вони покладають камені, вкладаючи в них всі свої хвороби, страхи і проблеми. Кам'яна гора випромінює обтяжливу енергетику.

Я блукав навколо рукотворної гори і мимоволі міркував про те, що кожен камінь - це людина, його історія. Одні розлучалися з камінням швидко, не замислюючись попередньо надряпавши банальну напис типу «тут був Бектур». Інші проходили «курс відновлення душі», пішки долали більше двох сотень кілометрів, бігом вибігає на гору, але перед тим, як залишити камені - довго з ними прощалися. Вони доказували несказане і розкривали камінню те, що відчули під час акту паломництва. А коли кидали каміння, вони здавалися в кілька разів важче тих, які спочатку потрапляли до рук.

Вірити легендам чи ні - справа кожного. Але з камінням пацієнтів після лапідопсіхотерапіі (тобто, перенесення душевних наркотичних проблем хворого на матеріалізований «камінь душі») відбуваються дивні речі. Наприклад, він може поміняти колір або зовсім вкритися сіткою дрібних тріщин. Кажуть, камені вбирають негативну енергетику свого володаря і як у дзеркалі відображають його внутрішній світ.

На горі можна зустріти і зовсім лякають, потворні камені. Вони чомусь нагадали мені органи з антитютюнової реклами. Їх темна, посмугований рубцями і вм'ятинами поверхню, справила гнітюче враження зовсім ...

... У цей день ще чотири пацієнта центру назавжди розпрощалися зі своїми каменями. Потім вони зав'язали стрічки на дереві бажань, спалили на багатті все те, що символізувало їх минуле і стали спускатися до підніжжя гори.

Несподівано налетів вітер розпорошив дим. Крізь нього я побачив панораму якийсь оновленої столиці. А сьогоднішні паломники, повинно бути, представили на його місці Пітер, Москву, Сахалін і Афіни - міста, в які вони повернутися новими людьми. І почнуть інше життя, без каменів і наркотиків ...

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-29 05:57:07

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 21:49:03

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 05:59:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 05:54:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-29 02:40:50

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 05:35:35

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 21:44:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 04:48:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 04:48:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25