Як пом'якшити остеохондроз

Якщо провести конкурс на наймасовішу хвороба, нею напевно виявиться остеохондроз. Це справжня хвороба цивілізації, «молодеющая» самими стрімкими темпами.
Лікування цієї хвороби, строго кажучи, не існує: адже деформовані, тріснуті, а то й зруйновані міжхребцеві диски не обновиш і на нові не заміниш. Можна лише в тій чи іншій мірі знизити гостроту недуги, наприклад, за допомогою професійного масажу.
Але як бути тим, кому, по-перше, масаж з різних причин недоступний, по-друге, зайнятим на важкій фізичній роботі? Адже пущений на самоплив шийний і грудної остеохондроз в один зовсім не прекрасний момент може зробити людину непрацездатним.
Чи може людина сама, без допомоги лікаря допомогти собі профілактично або у разі загострення хвороби? Лікар-психотерапевт 1-й дорожньої лікарні Челябінська Олена Олександрівна Вінрградова переконана, що така допомога самому собі цілком реальна. Протягом довгого часу вона навчає своїх пацієнтів практичним прийомам зниження гостроти остеохондрозу. Її поради, безсумнівно.


Немовля остеохондроз часто призводить до болю в серці, шийний - до підвищення тиску. При перших подібних проявах хвороби слід почати дієву допомогу організму.

Для виконання вправ необхідна кушетка. Це може бути ліжко або диван, але важливо, щоб предмет меблів для лежання мав досить гострий край. Потрібно лягти на спину, а руку звісивши з кушетки таким чином, щоб середина плеча потрапляла на гострий край. Через кілька миттєвостей ви відчуєте, як рука наливається приємною вагою. Як тільки відчуття приємності почне пропадати, потрібно злегка порухати рукою - змінити точку притиснення плеча до краю кушетки. Незабаром рука почне затікати, значить, пора ще раз змінити положення руки. І так, поступово, пройтися всією довжиною плеча по краю кушетки. Як тільки з'явиться відчуття дискомфорту, виконання вправи слід припинити.

Цю вправу необхідно для профілактики остеохондрозу, робити його краще вранці і ввечері. Якщо хвороба сильно дає себе знати, особливо, коли перетруджені рука ниє або навіть утруднене її рух, вправу треба повторювати до 10 разів на день.

Олена Олександрівна особливо підкреслює нешкідливість і безпеку такого «самолікування»: адже коли людина орієнтується на комфортність своїх відчутті, він не може досягти позамежних, небезпечних для організму навантажень. Лікар-невропатолог, до якого звертаються зі скаргою на негнучку руку, використовує прилад для витягнення, визначає, який гирьки необхідно його навантажити. І, в принципі, може помилитися. Природне вивішування руки від подібної помилки страхує: вага руки визначається конституцією тіла, яке є найбільш точним приладом.

Наступна вправа застосовується для постановки зрушив хребців на місце. Треба лягти на підлогу і так закинуті голову назад, щоб дивитися вгору-назад на протилежну стіну. У цьому положенні слід зробити вдих, втиснуті потилицю в підлогу приблизно на одну третину своєї сили й порахувати до 10. Потім на видиху розслабитися, закрити очі і порахувати до 20. Потім повторити все спочатку, але втиснуті потилицю в підлога вже на половину своєї сили. Після розслаблення третій раз втиснуті потилицю, використовуючи приблизно дві третини своєї сили. І, зрозуміло, знову розслабитися. Вправу треба виконувати вранці і ввечері.

Лікар Виноградова спеціально звертає увагу: якщо ломить шию, ні в якому разі не виконуйте наведені оточуючих: повертіти шиєю. Це може сильно нашкодити: адже ломить - значить, м'язи перенапружені. При цьому небезпечно напружувати їх ще більше. Рекомендоване вправу чергує легке напруження з розслабленням, тобто не небезпечно і до того ж ставить зрушені хребці на місце.
Тепер ляжте на підлогу животом вниз. Підкладіть під лоба долоню і упріться в неї. На вдиху вдавлюють лоб в долоню на половину можливої сили, зафіксуйте цей напружений стан на 10 секунд. Потім на видиху поверніть голову трохи вліво і розслабтеся на 20 секунд. У цьому положенні (зі злегка повернутою вліво головою) на вдиху знову вдавлюють лоб в підкладену під нього долоню, зафіксуйте на 10 секунд. На видиху поверніть голову вправо приблизно під таким же кутом, що повертали вліво, і розслабтеся на 20 секунд. Наступний цикл: знову поворот голови вліво, але вже трохи на більший, ніж у першому випадку, кут. І потім - на стільки ж праворуч. Повторюйте вправу до тих пір, поки дозволить шия. Вона сама зупинить вас у потрібному місці.

Для четвертого вправи знову буде потрібно кушетка. Потрібно лягти на спину, зігнути ноги в колінах і підтягнути їх до живота. Руками слід впертися в стегна і на вдиху як ніби віджимати їх від себе. А ноги в цей же час тягнути до себе. Два цих зусилля на зустрічних курсах створюють напругу. Воно не повинно тривати довше 10 секунд. За ним з видихом слід обов'язкове розслаблення на 20 секунд. При цьому на видиху намагайтеся якомога сильніше втиснути хрестець в кушетку. Вправу можна повторити кілька разів, не доводячи себе до втоми.

Лежачи на спині, зігніть ноги в колінах, трохи підтягніть їх до живота, розвівши коліна в сторони, але при цьому дотикались великі пальці ніг. Руками обхопите стегна і прагніть на вдиху тягти їх на себе, а ноги - від себе. Як звичайно, напруга не повинна тривати більше 10 секунд. Розслаблення на видиху пов'язано з підтягуванням колін до грудей і легким погойдуванням вперед-назад, знову 20 секунд. Напруга слід почати з третини можливого зусилля або навіть з однієї п'ятої. А якщо є больовий синдром, то навіть з однієї десятої.

Ця вправа також безпечно, оскільки ізометричне (рівне у всіх напрямках) напруга м'язів страхує від перенапруги.

Остання вправа. Ляжте на підлогу на спину. Ноги зігніть в колінах і покладіть на кушетку (можна на стілець або крісло). Лежите в такому положенні, поки тілу приємно. Перше відчуття дискомфорту сигналізує про завершення вправи. Воно дає розвантаження натруджені м'язам.

Запропоновані вправи аж ніяк не гарантують зцілення від остеохондрозу. Але вони полегшують самопочуття, відновлюють працездатність. Якщо ж здорова людина виконує їх регулярно, він може взагалі не знати, що таке остеохондроз.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-03 18:05:42

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-03 18:05:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-03 18:05:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-03 18:05:43

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-03 18:05:54

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-03 18:05:54

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-03 18:05:54

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-03 18:05:55

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-03 18:06:05

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 18:06:06

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-03 18:06:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-03 18:06:18

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 18:06:18

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-03 18:06:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-03 18:07:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-03 18:07:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-03 18:07:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-03 18:07:27