І все-таки винен вірус

Папіломи, а в життєвому просторіччі - бородавки, дуже багатьом отруюють існування. І хоча найчастіше ці «ялинкові прикраси» цілком нешкідливими, скільки зусиль витрачають люди, щоб їх позбутися. Але як це зробити без шкоди для здоров'я?
Розповідає лікар-дерматовенеролог міського шкірно-венерологічного диспансеру № 2 м. Москви Лариса Рувімовна Алексєєва.


- Тривалий час навіть в лікарській середовищі побутували забобони: бородавки, мовляв, виникають через контактів з тваринами (чомусь найбільше грішили на жаб) або у людини є вроджена схильність до них. Нарешті медична наука точно встановила: це вірусне захворювання, воно викликається вірусом папіломи людини. Він дуже дрібний -40-45 нанометрів. Шляхи її потрапляння в організм різні. Потиснув руку хворому - і заразився. Сприяють зараження різні травми - ранки, тріщини, удари, мозолі. Саме в них впроваджується вірус. А незабаром утворюється бородавчатий наріст. Підвищений ризик захворювання у людей, що працюють на шкідливих виробництвах. Наприклад, хто підлягає ходить в чоботях, кедах, часто натирає мозолі, у кого ноги підлягає бувають у вогкості, ті скоріше можуть виявити у себе папіломи.

Взагалі кажучи, не виключено, що вірус папіломи людини міститься в кожному організмі, але «оживає», провокуючи захворювання, за певних умов. Однією з умов може бути знижений імунітет. Не випадково значна частина моїх пацієнтів, що скаржаться на виникаючі бородавки, - молоді люди, які не досягли повноліття.

У свою чергу, причинами зниження імунітету у молоді можуть бути зловживання алкоголем і ранні статеві зв'язки. І те, й інше різко збільшує навантаження на незміцнілий організм.

- Папілома просто не естетична чи вона може нести якусь загрозу організму?

- Новоутворення такого роду вважаються доброякісними, тобто безпосередньо не є ознакою онкологічних захворювань. Однак не можна виключати переродження доброякісних новоутворень в злоякісні. Що стосується конкретно бородавок, поки вони бліді, мають рожево-тілесну забарвлення, причин для занепокоєння з приводу онкології немає. Але якщо бородавка темніє, набуваючи коричневе забарвлення, це тривожна ознака - слід терміново звернутися до лікаря-дерматолога.

Отже, папіломи, в загальному випадку, не є вказівкою на невиліковну хворобу. Але рахувати їх зовсім вже безневинними не варто. Вони можуть схоплюватися в таких місцях, що, по-перше, схильні до постійного подразнення шляхом тертя, що саме по собі може провокувати злоякісне переродження. Крім того, папіломи можуть виникати на інтимних частинах тіла, стаючи фізичною перешкодою в сексуальному житті. Бородавкі мають звичай з'являтися колоніями, поступово захоплюючи все більші ділянки шкіри, що може мати негативні психологічні наслідки.

Тому, як і всяку хворобу, цю теж необхідно лікувати.

- Які існують методи боротьби з папіломами і чи обов'язково видаляти їх з допомогою лікаря?

- Методів достатньо багато, ефективність їх різна. Контроль фахівця, як завжди, звичайно, краще.

Традиційні методи видалення бородавок хімічним і фізичним шляхом, як і раніше, залишаються досить поширеними, але аж ніяк не страхують від рецидивів. Так, припікання рідким азотом або різні хімічні впливи на папіломи, як правило, не досягають коренів новоутворень. Тому через якийсь час вони можуть з'явитися знову.

Набагато надійніше усунення папілом за допомогою лазерів. Такі операції роблять практично в кожному обласному центрі. Провідним медичним закладом в даному напрямку є Центральний шкірно-венерологічний інститут, де накопичено досвід успішного усунення папілом за допомогою лазерів.

Вченими встановлено, що в колонії папілом зазвичай є «материнська» бородавка, яка визначається дослідним шляхом. Досить вплинути лазером на Папілому-матку, як усі «дочірні» бородавкі зникають слідом за нею.

Лазерний промінь дозволяє усунути Бородавкою у важкодоступних місцях організму, до яких дістатися іншими засобами буває нелегко або небезпечно для пацієнта. Так, нерідкі папіломи всередині вагіни, що виникають внаслідок ерозії шийки матки. У цьому випадку кращим лікуванням буде саме лазерне припікання.

- А чи можна переводити Бородавку в домашніх умовах, якщо допомога лікаря-дерматолога з якихось причин неможлива?

- Існує багатий і різноманітний народний досвід, століттями практикувався нашими предками. Я ставлюся до нього цілком шанобливо. Більш того, багато народних кошти сама перевіряла і переконувалася в їх дієвості.

Проблема полягає не в тому, що народні засоби гірше лікарських, - хороші ті з них, які приводять до успіху. Різниця в тому, що лікар, перш ніж лікувати, встановлює діагноз і лікує цілком певне захворювання. Стосовно до обговорюваної нами проблеми лікар повинен переконатися, що у хворого саме папілома, а не злоякісне утворення, що вимагає зовсім іншого лікування, і не родимка, яка не потребує взагалі ніякого лікування.

Хворий, який не має медичної освіти і не консультувався з дерматологом, ризикує не побачити цієї різниці і взятися за помилкове лікування. Яке, як ви розумієте, нічим добрим не закінчується.

- Ну, а все-таки, якщо діагноз поставлений, сумнівів у тому, що у хворого саме папілома, немає, як конкретно він може допомогти собі сам?

- Існують десятки народних способів усунення бородавок. Назву лише ті з них, в ефективності яких особисто переконалася.

Цибулину середнього розміру розрізають на тонкі пластини, заливають їх 6-або 9-процентним розчином оцту й наполягають декілька годин. Потім просочену оцтом цибулинних пластину прикладають до бородавки і закріплюють лейкопластирем. Міняти цибулинні пластини слід три рази на день. Через три-чотири дні бородавка має зникнути.

Замість пластин може бути цибульна або часникова кашка (цибуля або часник розтирають на дрібній тертці).

Успішно виводять бородавки, змащуючи їх розрізаною частиною сирої картоплини.

Успішно застосовують для боротьби з папіломами екстракт чистотілу. Тільки перш, ніж змащувати їм бородавку, слід захистити шкіру навколо неї яких-небудь кремом: чистотіл роз'їдає не лише папілом, але і шкірну тканину.

Повинна звернути увагу на важливий момент. Якщо на геніталіях хворого виникає безліч дрібних папілом конусоподібної форми, необхідно здати аналіз крові на ВІЛ-інфекцію: не можна виключати, що людина хвора на СНІД.


Папіломи - препротівнейшая штука і, як бачимо, аж ніяк не безпечна. З цієї причини читацький досвід боротьби з папіломами представляє для нас - читайте: для росіян-величезний інтерес. Пишіть і розповідайте про нього.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-04 07:45:15

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-04 15:15:28

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-04 16:45:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-04 13:46:36

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-04 01:54:16

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-04 06:13:20

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-03 18:05:54

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-04 16:52:47

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-04 07:45:15

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 23:19:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 22:32:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-04 18:28:23

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-04 09:11:35

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-03 18:07:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01