Мрія про голлівудську усмішку

Ви не звертали уваги, скільки стоматологічних клінік з'явилося останнім часом навколо? Може, й справді наші городяни тільки тим і стурбовані, як краще виглядати, опромінюючи навколишніх сліпуче білої сяючою «голлівудською посмішкою»? Адже саме її обіцяють нам стоматологи всіх мастей і рангів. Але, на жаль, більшості людей, обложників зубні кабінети, не до радісних посмішок. Їх вабить до дент-майстрам явище, відоме тепер вже майже поголовно всім і іменоване «пародонтит». Розповідає лікаря-пародонтолог в Московській міській поліклініці № 15 Світлана Валентинівна Шинкевич.


Що ж це за «звір» такий - пародонтит? Чи так уже він страшний?

Шинкевич: хитаються зіпсовані зуби або, ще гірше, їх відсутність - це не просто косметичний дефект, а величезний збиток здоров'ю. Травлення адже починається з порожнини рота. Погано пережувати, недостатньо подрібнена і мало змочена слиною їжа важким каменем осідає в шлунку, створюючи додаткове навантаження в його роботі. Шлунок працює, будучи приречений на запалення, гастрит, ерозію і, в кінцевому рахунку, виразку.

Ось які наслідки пародонтиту, який перш за називали пародонтоз. Назва суті справи не міняє. Важливо, що, за даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, все доросле і більше половини дитячого населення Землі мають ті чи інші його ознаки. Причому в останні роки паро-донтіт сильно помолодшав. До того ж у цього зазвичай повільного хронічного захворювання з'явилася швидкоплинна форма, яка призводить до втрати
зубів протягом 1-3 місяців.
Ну, про ознаки хвороби нині, здається, обізнані все?

Шинкевич: Чути-то, звичайно, чули, але мало звертають уваги на симптоми захворювання і до стоматологів, як правило, не звертаються. Кровоточивість ясен, їх почервоніння і запалення (гінгівіт), поганий запах з рота - від таких «дрібниць» спочатку народ просто відмахується, мовляв, і так пройде.

Але якщо вчасно не зайнятися лікуванням, що залишається між зубами їжа починає в результаті діяльності мікробів розкладатися. Не подбати про чистку, і, дивись, вже через добу на шийках зубів і яснах утворюється жовто-білий наліт. На нього осідають мінеральні речовини з слини і залишки епітелію слизової, утворюється зубний камінь і ясенної кишені, де скупчується гниючих погань. Поступово розпухлі ясна стають пухкими, тканина навколо зубів руйнується, вони починають хитатися, оскільки опорно-зв'язковий апарат вже не тримає. Зуби зміщуються вперед і в сторони і нарешті випадають, а хворобливий процес захоплює все нові області в роті. Так що не тільки про усмішку, але і про нормальну дикції доводиться забути.


Ви намалювали досить похмуру картину. Ну, а чи не можна усувати заздалегідь причини такої напасті?

Шинкевич: Добре б, звичайно, підстелити соломку, знаючи, де впадеш. Але здебільшого це нереально. Ось чоловік пережив нервове потрясіння - втратив близьку людину, сталося якесь інше нещастя, викликавши стрес. А в результаті - «поломка» в організмі, що реагує стрімким розвитком паро-донтіта, хоча навряд чи хто стане спочатку пов'язувати такі дві події.

Серед причин, що викликають пародонтит, чимала роль належить спадковості і внутрішнім хворобам. Розвитку пародонтиту сприяють хронічні захворювання шлунково-кишкового тракту, авітаміноз, цукровий діабет, цироз печінки, панкреатит та інші недуги. Але чималу роль відіграє і неправильне харчування, а також недотримання правил гігієни і нездоровий спосіб життя.


Розшифруйте, будь ласка, при чому тут харчування?

Шинкевич: Захоплення рафінованою їжею призвело до того, що наш організм позбавляється життєво важливих мінеральних солей. А зуби представляють собою багату комору органічних мінеральних речовин, звідки вони і запозичуються для спільної користі тіла.

Між іншим, багато мандрівники, потрапляючи в гості до далеких від цивілізації племенам, уражаються їх гарним зубах. А причина одна - вони харчуються природною їжею, багатою мінеральними солями.

Звичайно, зловживання цукром, цукерками, особливо льодяниками та карамеллю, ні до чого хорошого не призводить. Однак причини поганого стану зубів не стільки в надлишки споживання солодощів, як прийнято вважати, скільки в дефіциті правильного харчування. І, наприклад, натуральний шоколад, особливо чорний з какао-бобів, корисний для зубів. З іншого боку, можу нагадати відомий експеримент з кока-колою, в яку помістили зуб. Через три тижні зуб повністю розчинився в напої, давно отримав права громадянства в нашому застільному побуті.

Велике значення має використання грубої, жорсткої їжі, до якої треба привчати з дитинства. Це не означає, що зубами треба гризти горіхи, відкорковувати пляшки, відкушувати нитки або тримати в зубах голки або цвяхи, використовувати як зубочистки ушкоджують емаль шпильки та інші предмети з металу.

Для зміцнення зубів і жувальних м'язів корисно їсти сухарі, сушки, сирі фрукти і овочі (ріпу, капусту, в тому числі квашену, тверді яблука та груші). Це сприяє очищенню зубів і зміцненню емалі і ясен. Таким чином ви змушуєте жувальний апарат інтенсивніше працювати, а посилений приплив шлункових соків і слизу призводить до того, що після їжі в роті не виявляється залишків їжі. У той же час тримати в роті жуйку довше 10-15 хвилин не рекомендується, щоб без користі не стимулювати непотрібні виділення.

До речі, багато жителів Індії можуть пишатися своїми білими і красивими зубами. Там відповідно до вчення йогів з давніх часів прийнято замість зубної щітки використовувати гілочки дерева ним, що володіє бактерицидними властивостями. Та й у нас ще де-не-де жива звичка жувати, розминаючи до утворення пензлики, кінчик гілочки дуба або яблуні.

Помічено, що молдавани, національною стравою у яких вважається мамалига з кукурудзи, теж відрізняються міцними зубами, які зберігаються у них в цілості до глибокої старості. Сирі овочі та фрукти в щоденному раціоні, наявність молочних продуктів - це певна гарантія відсутності пародонтиту. Уваги вимагає і вміст білка, кальцію і фосфору у вашій їжі.


Давайте поговоримо про лікування. Чи є які-небудь нововведення в цій області?

Шинкевич: Так, стоматологи відмовилися від застосування антибіотиків. Зате зараз широке розповсюдження отримав так званий кюретаж. Це коли десна розрізається, робиться чищення патологічної тканини і в неї «підсаджується» гідроксиапатит - речовина, що входить до складу кісткової тканини. У результаті перш рухомі зуби зміцнюються. Характерно, що ця операція успішніше проходить у літніх пацієнтів. У молоді організм більш активно бореться з будь-яким чужорідним імплантантів.

У Москві вченими науково-виробничої фірми «Салута» для лікування та профілактики захворювання ясен розроблено новий засіб у вигляді розсмоктуються пластин з екологічно чистих речовин рослинного і тваринного походження. Ці пластини мають протизапальні, дезинфікуючими, дубильними властивостями, знижують кровоточивість ясен, їх набряклість і болючість. На уражену ділянку ясен пластини накладають протягом місяця на ніч і вдень на 1,5-2 години. Розсмоктуючи, вони надають своїми біологічно активними компонентами лікувальний вплив.

А народні цілителі давно застосовують аплікації з трави горець почечуйний і суріпки звичайної, використовуючи рясно змочені міцним настоєм ватні тампони.

Ми зазвичай практикуємо і вітамінотерапію, призначаючи прийом полівітамінів комплексу, рекомендуємо поєднувати кальцій з вітаміном D. Простіше кажучи, справа зводиться до вживання яєчної шкаралупи.

Щоправда, повністю вилікувати пародонтит не можна, але призупинити процес вдається, тому слід можливо раніше починати боротьбу з руйнуваннями в роті. І візит до стоматолога раз на півроку просто необхідний, щоб видалити зубний камінь за допомогою ультразвукового апарату.


А які-небудь домашні засоби проти пародонтиту є?

Шинкевич: Професійну стоматологічну допомогу цілком замінити народними методами не можна, але підтримати її, безумовно, реально. Взагалі результат протистояння пародонтіту у великій мірі залежить від самого пацієнта, оскільки дотримання елементарних правил гігієни має першорядне значення.

Всім нам твердять, що треба чистити зуби двічі на день. Але ми наполегливо де-* гавкотом це не після, а до їжі. До того ж зуби чистити слід ретельно і енергійно - зовні, зсередини і жувальну поверхню, а не просто намазав пастою і тут же змив її. Спробуйте-но провести цю процедуру з годинником у руках протягом трьох хвилин, нехай така чистка увійде в звичку, як і полоскання рота після кожного прийому їжі для видалення залишків їжі.

Дуже корисний масаж ясен. Обхопивши великим і вказівним пальцями ясна з двох сторін, треба масажувати її вертикальними рухами по 8-10 разів на кожному місці. А в якості масажного крему можна використовувати зубну пасту «Пародонтол» з гідроксиапатиту, товченого запашного морську (або куховарську) сіль з додаванням крапельки рослинної олії.

До речі, і чистити зуби добре сіллю або сіллю разом з просмаженою в духовці до чорноти яєчною шкаралупою. Для цієї ж мети підійде і жирна, без домішки піску тонко змолоти глина (чистити протези глиною не можна!). Годиться і суміш зубного порошку з порошком кореня аїру. Іноді до зубного порошку додають лимонний сік.

Народні цілителі радять втирати в ясна мед, змішаний із сіллю (1:2 або 1:4), натирати ясна внутрішньою стороною шкірки лимона, свіжим соком деревію, часточкою часнику.

При кровоточивості ясен потрібні полоскання з ромашкою, шавлією, календулою. Можна використовувати водний розчин спиртового екстракту прополісу (20 крапель на склянку води), відвар з чайної ложки суміші кори дуба і липового цвіту (2:1), залитою склянкою окропу.


А які-небудь рослинні препарати всередину ви рекомендуєте?

Шинкевич: Звичайно. Для ротової ванночок і прийому всередину корисні настоянки. Три столові ложки свіжої трави горець пташиний (спориш) заварюють склянкою окропу, наполягають годину, п'ють тричі на день по столовій ложці після полоскання. Інший варіант - столову ложку листя кропиви заварюють склянкою окропу, наполягають півгодини, п'ють тричі на день після їжі по півсклянки. Для настоянок використовують і чорні листя бадану товстолистого, і молоду кору дуба, і хвоща польового.

Існує досить багато і різноманітних відварів. Ось деякі рецепти: дрібно нарізану соснову хвою, подрібнення плоди шипшини та цибулевої лушпиння (5:2:1 столових ложок) заливають 1,5 л окропу і кип'ятять 5 хвилин. П'ють теплий відвар протягом дня як чай.

Ісландський мох (лишайник пармелія) - 1 столову ложку заливають 2 склянками води, доводять до кипіння, наполягають півгодини, проціджують. Приймають протягом дня за 30 хвилин до їжі. Більш міцний відвар годиться для полоскань.

Перераховувати народні методи боротьби з пародонтитом можна ще довго. Важливо, щоб ви не сиділи, склавши руки. Тоді у співдружності зі стоматологами вам, може бути, і вдасться відстояти у пародонтиту свою «голлівудську усмішку», чого я всім бажаю.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-07 01:08:14

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-07 01:08:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 19:34:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-07 01:08:07

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-07 01:08:24

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 23:07:50

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-07 01:08:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-07 01:08:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-07 01:08:20

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-07 01:08:38

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-07 00:51:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-07 01:10:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-07 01:08:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 19:21:24

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-07 01:08:36