Хірургічне лікування запальних захворювань пародонту.

Використання біокомпозіціонних матеріалів «Остеоматрікс» і «Біоматрікс» при хірургічному лікуванні запальних захворювань пародонту
Королева А.С. - Лікар-стоматолог, Давидова В.В. - Лікар-стоматолог 2004р.
Протягом трьох років ми проводили клаптеві операції з Відману - Нейманом - Цешинський з використанням біокомпозіціонного остеопластіческого матеріалу «Біоматрікс» - біоматеріал на основі кісткового ксеноколлагена і ксеноглікозаміногліканов.
Остеоіндуктівний і остеокондуктівний матеріал з протизапальною дією; губчаста, природно-пориста структура матеріалу повторює архітектоніку і структуру кістки, що забезпечує можливість заповнення всього обсягу кісткового дефекту;
і «Остеоматрікс» - остеоіндуктівний і остеокондуктівний матеріал з протизапальною дією; матеріал спеціально розроблений для патогенетичного лікування пародонтиту, матеріал є нетоксичним і повністю біосумісних.

Прооперовано 128 осіб у віці від 27 до 62 років. Пацієнтам групи контролю в кількості 32 чоловік проводили клаптеві операції з Відману - Нейман - Цешинський без остеопластіческого матеріалу. У ході клінічного обстеження визначали: стан гігієни ротової порожнини за допомогою індексу гігієни Федорова - Володкіної, інтенсивність кровоточивості при зондової пробі (індекс Мюллемана), рентгенологічне дослідження включало ортопантомограма.

Передопераційна підготовка включала: видалення зубних відкладень, місцеву протизапальну терапію, навчання гігієні порожнини рота з подальшим контролем, лікування карієсу зубів і його ускладнень, функціональне виборче прішліфовиваніе зубів. При патології прикріплення м'яких тканин передодня порожнини рота проводили вестібулопластіку і пластику тяжів, шініровалі коннектом. Клінічний перебіг післяопераційного періоду у групі дослідження і в групі контролю значно відрізнялося. Протягом перших трьох діб спостерігалася незначна гіперемія клаптя і його незначна хворобливість при пальпації у 80% групи дослідження, і у 36% групи контролю; помірний колатеральний набряк м'яких тканин у 87% групи дослідження і у 43% групи контролю. На сьому добу явища операційної травми зникали у 87% групи дослідження і 69% групи контролю.

Рентгенологічні дані оцінювали до лікування, через 6 і 12 місяців після операції. Клінічне дослідження показало, що через рік після операції глибина пародонтальних каналу зменшилася і склала: 2,6 ± 0,2 мм (75%) - у групі дослідження і 4,3 ± 0,2 мм (25%) - у групі контролю.

При важкій стадії загострення припинилися у групі контролю у 72% пацієнтів, в гру

ППЕ дослідження - у 95% пацієнтів. Генетично припинилося у групі контролю у 85% пацієнтів, у групі дослідження - у 98%. Рентгенологічне дослідження показало зникнення глибоких кісткових кишень 17% досліджуваних ділянок у групі дослідження і 4,2% - у групі контролю. Наведені дані свідчать про те, що біокомпозіціонние остеопластіческіе матеріали «Остеоматрікс» і «Біоматрікс» нормалізують репаративні процеси в кістковій рані.

Пацієнтці Чернової Є. була проведена клаптева операція з Відману - Нейманом - Цешинський в області центральних зубів з діагнозом: хронічний генералізований пародонтит важкого ступеня в стадії загострення. Клінічно - набряклість, гіперемія ясен, генетично, абсцедування 3-4 рази на рік, патологічна рухливість зубів 41, 31 II - III ступеня, зубів 42, 32 - I-II ступеня. Пародонтальні кишені 6-9 мм. Рентгенологічно - резорбція кісткової тканини на дві третини коренів зубів, зниження висоти міжзубних перегородок на дві третини, деструкція кісткової тканини.

Проведено:
1. Навчання гігієни порожнини рота з подальшим контролем.
2. Видалення зубних відкладень.
3. Місцева протизапальна терапія.
4. Депульпірованіе 42, 41, 31, 32.
5. Шинування шести зубів з використанням ортодонтичного дроту 0,8 мм 42, 41, 31, 32 з зубного каналу в зубній канал + коннект.
6. Проведена клаптева операція з Відману - Нейманом - Цешинський з використанням біокомпозіціонних матеріалів «Остеоматрікс» і «Біоматрікс».
7. Зняті шви на сьомий день. Десна незначно гіперемована, набрякла, слабоболезненна. Накладена антисептична пов'язка.

Контроль через 6 місяців. Клінічно:
- Блідо-рожева десна
- Зубних відкладень немає
- Індекс гігієни 1
- Глибина зубоясенної кишені 2 мм
- Ретракція ясен на 1 / 4 кореня
- Загострення, генетично відсутні.

Контроль через 15 місяців. Клінічно - без змін.

Рентгенологічно: відновлення кісткової тканини до 2 / 3 кореня зуба. Спостерігається повне відновлення структури кісткової тканини в області післяопераційного дефекту.

Пацієнтка Товста Н. Була проведена клаптева операція з Відману - Нейманом - Цешинський в області жувальних зубів нижньої щелепи 47, 46, 45, 44 з діагнозом: хронічний генералізований пародонтит важкого ступеня в стадії загострення. Клінічно - набряклість, гіперемія ясен, генетично, абсцедування 3-4 рази на рік, патологічна рухливість зубів нижньої щелепи 47, 46, 45, 44 першого ступеня пародонтальні кишені 5-6 мм. Рентгенологічно - резорбція кісткової тканини на одну другу коренів зубів, зниження висоти міжзубних перегородок на одну другу, деструкція кісткової тканини в області 46 зуба.

Проведено:
1. Навчання гігієни порожнини рота з подальшим контролем.
2. Видалення зубних відкладень.
3. Місцева протизапальна терапія.
4. Проведена клаптева операція з Відману - Нейманом - Цешинський з використанням біокомпозіціонних матеріалів «Остеоматрікс» і «Біоматрікс».
5. Зняті шви на сьомий день. Десна незначно гіперемована, набрякла, слабоболезненна. Накладена антисептична пов'язка.

Контроль через 6 місяців. Клінічно:
- Блідо-рожева десна
- Зубних відкладень немає
- Індекс гігієни 1
- Глибина зубоясенної кишені 2 мм
| - Ретракція ясна на 1-2 мм
- Відсутність рухливості зубів.

Контроль через 11 місяців. Клінічно без змін.

Рентгенологічно: відновлення кісткової тканини до 1 / 2 кореня зуба. Спостерігається повне відновлення структури кісткової тканини в області післяопераційного дефекту.

Малошенко А. Була проведена клаптева операція з Відману - Нейманом - Цешинський в області зубів 43, 42, 41, 31, 32, 33 з діагнозом: хронічний генералізований пародонтит важкого ступеня в стадії загострення. Клінічно - набряклість, гіперемія ясен, генетично, абсцедування 2-3 рази на рік, патологічна рухливість зубів нижньої щелепи 43, 41 зубів другого ступеня, 42 зуби - третього ступеня. Пародонтальні кишені 6-7 мм. Рентгенологічно - резорбція кісткової тканини на 1 / 2 коренів зубів, зниження висоти міжзубних перегородок на 1 / 2, деструкція кісткової тканини в області 42 зуба.

Проведено:
1. Навчання гігієни порожнини рота з подальшим контролем.
2. Видалення зубних відкладень.
3. Місцева протизапальна терапія.
4. Депульпірованіе 43, 42, 41 зубів.
5. Шинування 43, 42, 41 зубів з використанням ортодонтичного дроту з зубного каналу в зубній канал + коннект.
6. Проведена клаптева операція з Відману - Нейманом - Цешинський з використанням біокомпозіціонних матеріалів «Остеоматрікс» і «Біоматрікс».
7. Зняті шви на восьмий день. Десна гіперемована, набрякла, незначно болюча. Накладена антисептична пов'язка.

Контроль через 6 місяців. Клінічно:
- Блідо-рожева десна
- Зубних відкладень немає
- Індекс гігієни 1
- Глибина зубоясенної кишені 3 мм
- Ретракція ясен на 1 / 3 кореня
- Загострення, генетично відсутні

Контроль через 14 місяців. Клінічно без змін.

Рентгенологічно: відновлення кісткової тканини до 2 / 3 кореня зуба. Спостерігається відновлення структури кісткової тканини в області післяопераційного дефекту.

Зайкіна Д. Було проведено чотири клаптеві операції з Відману - Нейманом - Цешинський в області всіх зубів верхньої та нижньої щелеп з діагнозом: хронічний генералізований пародонтит середнього ступеня тяжкості. Клінічно - набряклість, гіперемія ясен, генетично, патологічна рухливість жувальних зубів верхньої і нижньої щелеп - першого ступеня. Пародонтальні кишені 3-4 мм. Рентгенологічно - резорбція кісткової тканини на 1 / 3 коренів зубів, зниження висоти міжзубних перегородок на 1 / 3.

Проведено:
1. Навчання гігієни порожнини рота з подальшим контролем.
2. Санація порожнини рота.
3. Видалення зубних відкладень.
4. Місцева протизапальна терапія.
5. Проведено клаптеві операції з Відману - Нейманом - Цешинський з використанням біокомпозіціонних матеріалів «Остеоматрікс» і «Біоматрікс». Зняття швів на сьомий-восьмий день. Післяопераційний стан - задовільний, ясна незначно набряклі, рожеві, безболісні. Накладено антисептичні пов'язки.

Контроль через 6 місяців. Клінічно:
- Блідо-рожева десна
- Зубних відкладень немає
- Індекс гігієни 1
- Глибина зубоясенної кишені 2 мм
- Ретракція ясен на 1 / 5 кореня
- Загострення, генетично відсутні.

Рентгенологічно: відновлення кісткової тканини до 1 / 4 кореня зуба. Спостерігається повне відновлення структури кісткової тканини.

Висновки:
1. Біокомпозіціонний остеопластіческій матеріал «Остеоматрікс» і «Біоматрікс» має високу біосумісністю, прискорюється дозрівання кісткової тканини.
2. Використання біокомпозіціонних остеопластіческіх матеріалів «Біоматрікс» і «Остеоматрікс» активізують процеси репаративної регенерації в області хірургічного втручання більшою мірою, ніж проведення традиційної клаптикової операції.
3. Найбільш високою ефективністю біокомпозіціонние остеопластіческіе матеріали «Остеоматрікс» і «Біоматрікс» мають при усуненні трехстеночних кісткових дефектів.
4. У післяопераційному періоді в групі контролю біль - 60%, у групі дослідження - у 38%; набряк в групі контролю у 70%, у групі дослідження у 43%; гіперемія в групі контролю в 40%, у групі дослідження у 18%.

Отже, заповнення кісткових дефектів біокомпозіціоннимі матеріалами «Остеоматрікс» і «Біоматрікс» сприяє більш сприятливому перебігу післяопераційного періоду, а тому може служити одним з методів для профілактики післяопераційних ускладнень.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-04 07:45:15

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-04 15:15:28

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-04 16:45:25

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-04 23:15:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 02:03:56

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-04 20:11:28

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-04 16:52:47

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-04 07:45:15

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-03 23:19:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-03 22:32:14

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-04 18:28:23

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-03 18:06:29

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-04 09:11:35

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-04 21:03:37

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01