Впав, отямився - гіпс

З роками кістки стають дуже крихкими, розвивається остеопороз - особливо потерпають від цього жінки, і деякі просто не виходять в зимовий час з дому по кілька місяців. Що робити, коли все-таки у вас перелом? Чим крім гіпсу і постільної режиму можна допомогти собі? Про це розповідає доктор біологічних наук, професор Дмитро Дмитрович Сумароков, спеціаліст з відновлення кісткових тканин.


Ви 25 років займалися питаннями відновлення кісткової тканини, працюючи на кафедрі біохімії медичного інституту. Чи немає у вас якоїсь програми дій щодо якнайшвидшого загоєнню переломів?

Дмитро Сумароков: Така програма є. Вона складається з чотирьох етапів, кожен з яких має свої особливості і триває в середньому тиждень. Отже, етап перший. Відразу після травми повинна відбутися очищення рани. Організму необхідно прибрати уламки клітин і клітини, які отримали не сумісну з життям контузію. Ці уламки не просто "сміття", а ще й сигнал стовбурових клітин в тому плані, що їм пора включатися в роботу. Вони запускають механізм утворення попередників кісткових клітин. Головне - в цей час нив жодному разі не можна заважати "прибирання". Будь-які дії, спрямовані на посилення відновних процесів (прийом препаратів кальцію, вітамінів групи В, рибоксину, гормонів, посилене білкове харчування), будуть не допомагати, а шкодити.


Що ж, перший тиждень треба сидіти склавши руки і просто чекати, коли організм сам почистить місце перелому?

Д.С: Не зовсім. Допомогти стовбурових клітин може одна з активних форм вітаміну А - ретиноєва кислота. Для її отримання треба вживати продукти харчування, що містять цей вітамін в природній формі. Найкраще морква або вершкове масло (останнє тільки для юних осіб). Вітамін А засвоюється тільки разом з жирами, тому морква повинна обов'язково вживатися з рослинним маслом або зі сметаною.


Чи означає це, що треба, уподібнившись кроликові, безперервно гризти сиру моркву або її треба вживати в іншому вигляді?

Д.С: Морква можна вживати у вигляді соку або натерту, про це я ще скажу. Важливо при цьому інше: кожен етап має початок, середину і кінець. Інтенсивність процесів на початку та в кінці етапу - невисока, а, навпаки, в середині етапу вона максимальна. Тому лікування має спочатку здійснюватися малими дозами, потім великими, а потім знову малими. Розглянемо конкретний приклад. Тривалість "прибирання" при серйозному переломі (шийка стегна) приблизно сім днів. Значить, У першу день треба випити 1 склянку свіжого морквяного соку з 1 ст.л. рослинного масла, на другій - 2, на третій - 3, на четвертий - 4, на п'ятий - 3, на шостий - 2 і на сьомий - 1.


Я правильно зрозумів, що в кожну склянку соку додається по 1 ст.ложке рослинного масла, і про яке, до речі, олії йде мова?

Д.С: Масло можна брати соняшникова, оливкова, кукурудзяна, краще - холодного віджимання. Добову порцію розбивають на 3 частини і приймають кожну, заздалегідь розмішавши в ній відповідну кількість олії (з розрахунку 1 ст. Ложка олії на склянку соку) через годину-півтори після їжі. Тобто в перший день після сніданку випивають 1 / 3 склянки морквяного соку з 1 / 3 ст. ложки рослинної олії. Те ж повторюється після обіду і після вечері, повторю, через годину-півтори після прийому їжі.


Якщо немає соковижималки, можна вживати моркву в натертому вигляді. Які в такому випадку дози?

Д.С: У перший день потрібно з'їдати по 100 г моркви 3 рази на день через годину-півтори після їжі. У другій - по 150 г, у третій - по 200 г, у четвертий - по 250 г, у п'ятий - по 200 г, у шостий - по 150 г і в сьомий - по 100 р. Морква натирають на тертці, можна додати трохи цукру і солі та, обов'язково, столову ложку рослинної олії або 2-3 ст. ложки сметани на порцію.


Ми знаємо, що в засвоєнні речовин, що містяться в моркві, бере участь жовч, що виробляється печінкою. Що робити тим, у кого печінка не в порядку?

Д.С: З віком або в результаті захворювань жовчовиділення може бути ослаблена. У такому випадку печінку треба обов'язково простимулювати, краще всього настоями трав (лепеха болотний, кульбаба, календула) - на склянку окропу 1 ст.ложка трави, настояти 40 хв., Процідити і випити в 3 прийоми через 1 годину після їжі, тобто перед прийомом моркви або соку з неї. Добрі результати дають такі народні засоби, як сік кропиви у кагору (співвідношення 1:3 за 0,5 склянки 1 раз на добу) або відвар листя вишні у молоці (2 ст. Ложки сухого листя в 0,5 л молока - варити 10 хв ., випити теплим за 3 прийоми через годину після їжі).


Отже, тиждень морквяних узливань закінчилася, що далі?

Д.С: Друга стадія полягає в тому, що клітини починають активно ділитися і синтезувати білки, з яких буде будуватися нова кістка. Кісткові білки своєрідні і вимагають особливого будівельного матеріалу. Найкращим є розвареним кістки і хрящі, тобто холодець, хаш, заливне. Але цього недостатньо. Для повноцінного синтезу кісткових білків потрібні ще вітамін С і залозі Звичайно, добре використовувати їх природні джерела. Найбільше вітаміну С у шипшині (100 мг в 100 г), а також у чорній смородині (30 мг). Він є в будь-якій зелені і у всіх коренеплодах, але в невеликих кількостях (до 10 мг). Джерела заліза: чай (100 мг), яглиця (16,5 мг), чечевиця (16 мг), квасоля (12 мг), яблука (6 мг). Кількість вітаміну С на цій стадії має бути в межах від 200 до 1000 мг на добу; заліза - від 16 до 40 мг; холодцю - від 200 г до 600 г.


Хвилиночку, професор. Виходить, що навіть якщо взяти шипшина, містить найбільшу кількість аскорбінової кислоти, то його потрібно з'їдати від 200 г до 1 кг на день! І взагалі, його звичайно заварюють.

Д.С: Звичайно, без купленого вітаміну С обійтися не вдасться. Стоїть він, до речі, копійки. Ось його дозування по днях в мг: 200 - 400 - 700 - 1000 - 700 - 400 - 200. При цьому якщо ви заваріть в термосі 100 г шипшини і вип'єте цю порцію протягом дня, 100 мг вітаміну С вам вже забезпечено. Доза аскорбінки повинна бути зменшена вдвічі, якщо перелом у вагітної жінки. Що ж стосується заліза, то є старовинний спосіб земських лікарів, які так раніше лікували залізодефіцитну анемію. Візьміть середню за розміром Антонівка і застроміть у неї 6 іржавих цвяхів (70-80 мм), покладіть на ніч, а вранці з'їжте, зрозуміло, вийнявши цвяхи. Це вам дасть 15-20 мг заліза.


І оскільки треба з'їдати цих яблучних йоржів?

Д.С: Ось схема в цілих яблуках (добова доза): 0,5 - 1 - 1,5 - 2 - 1,5 - 1 - 0,5. Далі настає третій тиждень після перелому і третя стадія відновлення кістки. Вона вимагатиме багато кальцію, до 1 г на день. Отримати таку кількість з їжі практично неможливо. Це десь близько відра молока або пари пудів хвоща польового. Додаткові джерела необхідні. Знову ж таки є старий дідівський спосіб. Візьміть шкаралупу від 1,5 варених яєць (максимальна добова доза), видаліть внутрішню плівку і розтлумачить шкаралупу в ступі або кавомолці як можна дрібніше. Отриманий порошок можна потроху додавати в кашу, картопляне пюре і т.д. Якщо порошок грубуватий, то залийте його лимонним соком.

Дайте постояти 1 годину і як слід перемішайте. Операцію повторюйте до розчинення порошку. Вийде малоприваблива, але їстівна слиз. Яйця треба брати обов'язково сільські, так як на них зазвичай не буває сальмонел. Решта "нечисть" загине при варінні. І не забудьте їх помити.


Як готувати - зрозуміло, а як приймати?

Д.С: Даю схему, за аналогією з яблуками, в шкарлупки від цілого яйця (добові дози): 0,5 - 0,7 - 1 - 1,5 - 1 - 0,7 - 0,5. Одного кальцію, на жаль, недостатньо. Всмоктування кальцію неможливо без активної форми вітаміну D. А якщо перелом стався у немолодої жінки, то можна бути впевненим, що саме активної форми вітаміну D недостатньо.


Це чому?

Д.С: Активація вітаміну D - процес двоступінчастий. Перший етап протікає в печінці, а другий в кірковому шарі нирок. Процес буде ослаблений при печінковій та при нирковій недостатності. Важливо, що другий ступінь контролюється жіночими статевими гормонами - естрогенами. В організмі чоловіків, ви будете здивовані, вони в невеликих кількостях синтезуються до глибокої старості, а ось у жінок їх синтез різко скорочується при припиненні роботи яєчників. Виникає патологічна ланцюжок: немає естрогенів - не активується вітамін D - не всмоктується кальцій в кишечнику - вимивається кальцій з кістки - перелом. Власне кажучи, це схема розвитку вікового остеопорозу у жінок. Це захворювання є сенс розглядати окремо. Для розглядуваної теми досить знати, що якщо перелом у чоловіка або молодої жінки, то їм достатньо вітаміну D. Якщо ж перелом у худорлявої жінки "старше 30", та ще з печінковою або нирковою недостатністю, то вітамін D буде малоефективний. У цьому випадку потрібен вже активоване вітамін D. Краще всього використовувати розроблений Інститутом харчування препарат "оксідевіт". У нього три гідності: ефективність, мінімум побічних ефектів, низька ціна.


А чи не можна, наприклад, скористатися риб'ячим жиром, який, як відомо, теж багатий вітаміном D?

Д.С: Звичайно, можна, але обережно. Він дуже корисний для літніх, але їх не можна приймати у великих дозах при холециститі, панкреатиті, а також вагітним і людям, систематично приймають препарати для "розрідження" крові (тромбоцитопенія АСС, фенилин, варфарин). При цьому треба стимулювати його активацію за допомогою трав, які містять фітоестрогени (лист малини, лист манжетки, трава Синюхи і, особливо, корінь солодки голої). Остання рослина найбільш ефективно. Його простіше купити в аптеці, там і інструкція із застосування є. Нагадаю, фітоестрогени потрібні, щоб спонукати організм до синтезу власних естрогенів, які необхідні для другої фази активації вітаміну D.


Значить, на третьому тижні ми приймаємо порошок з яєчної шкаралупи, п'ємо настій з кореня солодки (1 ст. Ложку подрібнених коренів залити склянкою окропу, настояти 40 хв., Процідити, випити протягом дня в 3 прийоми через 1 годину після їжі) і ковтаємо риб'ячий жир, наприклад, в капсулах. Давайте дамо схему.

Д.С: Будь ласка: 2 - 4 - 6 - 8 - 6 - 4 - 2. Це - кількість капсул на день, приймати їх краще з їжею, як і яєчну шкаралупу. Що стосується дієти, то третя тиждень повинен бути максимально рибної. Причому бажана жирна морська риба (скумбрія, палтус, камбала, оселедець, макрель, вугор). А також не забудьте сир і сир.


Ми підійшли до останньої стадії. Які її особливості?

Д.С: На другій і третій стадіях організм на швидку руку закладати "дірку", а на четвертій стадії починається "наведення порядку". Первісна кісткова мозоль завжди має нерівні обриси і зазвичай надлишкова за масою. Після четвертої стадії вона стає "акуратною". Ось за цю перебудову мозолі і відповідає активна форма вітаміну D. Тобто вітамін D потрібен і на третій, і на четвертій стадіях перелому, але на останній вже без кальцію і в менших кількостях.


Тобто в плані прийому четверта стадія подібна третьої, тільки без яєчної шкаралупи?

Д.С: Абсолютно правильно. Один стакан настою кореня солодки на день плюс риб'ячий жир в капсулах по схемі: 2 - 4 - 4 - 6 - 4 - 4 - 2. Тривалість кожної фази у жінок старше 60 - 7-8 днів, а старше 70 - 9 - 10. Якщо ж перелом у немолодої жінки і порушені великі кістки (стегнова, великогомілкова та ін), то дайте організму відпочити тиждень і повторіть курс.

І ще, обов'язково намагайтеся давати невелику навантаження сломанной кістки. На неї організм реагує посиленням відновних процесів. У цьому - суть знаменитого методу Ілізарова. Допустимі і корисні невеликі больові відчуття, але сильного болю треба уникати.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 06:06:51

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 04:10:06

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01