Думайте своєю головою

Все частіше читаю у віснику листи людей, які виїхали жити в село. Ми теж дев'ять років тому стали односельчанами, і тепер тільки крайня необхідність може змусити нас переселитися назад, хоча можливість така є. Нещодавно приїхала я в місто, купила газету і вичитала прохання допомогти. Треба ж, думаю, як співпало - живе прохачка поруч, і час у мене є. Зайду-но я до неї і розповім, як швидко, недорого і гарантовано вилікувати її хронічний тонзиліт.

Знайшла квартиру, дзвоню. Відкрили не відразу, після розпитувань і лише на ланцюжок. За дверима темрява, людини не видно. Представилася. У відповідь: «У вас записаний рецепт? Давайте ». Пояснюю ситуацію і чую: «Розповідайте». Стоячи перед дверима, починаю розповідати, що тонзиліт прекрасно лікується йодінолом. Треба набрати його в рот, закинутою головою і «побулькать», промиваючи мигдалини. Двотижневі процедури повинні бути щоденними, як мінімум після сніданку і на ніч ...

В кінці розповіді мені сказали «спасибі», і двері зачинилися. Не засуджую цю обережну жінку, розумію, вона могла прийняти мене за якусь шахрайку. Всеправільно, але ... я так жити не хочу! У селі все набагато простіше. Неможливо уявити, щоб тобі крикнули з городу: «Стій там, біля хвіртки, і розповідай, як мені вилікуватися, а я звідси послухаю».

І в селі зовсім не простаки живуть. Варто з'явитися підозрілому чужинцеві-шахраєві, його десятки очей «сфотографують», сусіди один одного попередять про обережність.

Фізично в селі жити важче, а морально, душевно - легше. І не тільки тому, що тут уклад інший. Тут поруч жовтня, а з ними завжди веселіше, якщо їх любиш. А вже вони-то - віддані друзі, обов'язково відповідають взаємністю.

У селі до того ж можна щось виростити на землі й по своїм силам - хочеш, грядочку засаджують, хочеш, ціле поле. Вийдеш з дому, і ти вже на землі, на травичці ... От і думайте своєю головою, де шукати здоров'я ...

Так, тепер, озираючись на прожите життя, я вважаю, що вміння думати своєю головою - особливо цінну якість в людині. Саме зараз, коли з допомогою телебачення й радіо чого нам тільки не нав'язують! На Кубані побутує слівце «втуляют», тобто знають, що говорять неправду, але переконують. По-моєму, дуже точне, влучне визначення. Частенько мені просто хочеться звернутися до тих, кому адресована рекламна інформація: «Люди, думайте!»

Я вже не кажу про турботи з приводу здоров'я. Тут треба думати і думати, з огляду на часто суперечливі думки. УЗД, наприклад, показало у мене дві невеликі кісти на щитовидній залозі. Відправилася на консультацію до ендокринолога. Лікар сказала, що нічого страшного, може, випадкове зображення вийшло. Треба робити зарядку вранці та будуть використані подушечку з трав від безсоння. А взагалі ... щось дивний колір обличчя у мене, тьмяний якийсь. (У кабінеті, між іншим, немає вікон і включені лампи денного світла).
Простягаю руку за призначенням. Лунає:
- 0-о! Даувасладоньжел-та! Ви точно - наша хвора! Ось рецепт на гормони, пийте, відразу стане краще!

«Ага, - думаю, - зараз», - і прямую до іншого ескулапів. Згадався рада одного американського лікаря: у складних випадках звертатися до трьох фахівців, щоб потім порівняти їх думки.
Другий лікар, подивившись на знімок, вирішила призначити обстеження залози, попередивши, що, звичайно, це обійдеться недешево, але треба. Стояли три обстеження, в тому числі і біопсія залози.
Нічого собі - відразу прямо і біопсія, тобто висічення шматочка залози наживо! Ні вже! Вирішила: краще сходжу до ще одного лікаря.

Третя консультація вийшла найрезультативнішою. Думаю, вона буде корисна багатьом людям.

Протягом нашого життя застуда, бронхіт та інші хвороби чинять негативний вплив на щитовидну залозу. Через це можуть утворюватися кісти та вузли. Завжди впливає на залозу і вагітність - у мене, правда, одна дитина. Якщо до лікаря звертаються років в 45, коли починається гормональна перебудова, то при необхідності роблять якісь призначення. Але я цей період вже минула, мені 54. Виходить, що треба жити далі з тим, що вже є. Кісти, мабуть, виникли давно, стінки в них товсті. Зазвичай у таких випадках вони не заважають, їх і виявляють-то найчастіше випадково. Спеціальні препарати йоду не варто приймати, - у залозі вже все якось налагодилося, і підвищені дози навряд чи потрібні.

Словом, нічого що насторожує доктор не знайшла, але попередила, що щитовидка примхлива, мало що може на неї раптом вплинути, треба стежити за нею.

Ось така історія з роздумами і сумнівами. А не будеш думати, тобі щедрою рукою «втілити» і гормони, і антибіотики. Знову ж таки, вітчизняну фармацевтику підтримувати треба. Але це я до слова. А на закінчення хочу поділитися іншим своїм досвідом.

Розпорядок вранці в мене такий. Повішу на перекладині сходи, що ведуть на горище (увечері - теж), вмиюся і вип'ю чашку гарячої води, іноді з добавкою декількох крапель лимонного соку - це вітамін С, та й очищення з ним краще. Потім беру в рот ложку рослинної олії, починаю його там ганяти, а сама тим часом стаю на гумовий масажний килимок, тупцюю на ньому, одягаючись і прибираючи ліжко. Потім беру ребристий олівець і енергійно ката його між долонь - відмінний масаж! Ще масажують голову, вуха. Не помітиш, як чверть години пройшли, можна масло і виплюнути. У мене, вибачте, великий згусток слизу спльовує, варто голову нахилити і трохи відкашлятися.

Тепер можна випити перекис водню і готувати сніданок. Проробляю я все це під жартівливим девізом «Адже я цього варта!».

Ближче до вечора вибираю час, щоб зробити гімнастику для м'язів живота і ходжу на сідницях.

Ось, власне, і все ... Не могла не поділитися своїми думками. Якщо їх навіяла життя, як мовчати?

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-06 22:16:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-06 16:31:02

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-07 00:32:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-06 16:34:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 02:33:55

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-06 17:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-06 23:26:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 19:15:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-07 01:23:33

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-07 01:23:14

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-06 16:19:03

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-06 16:18:59

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 17:36:43

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-06 15:54:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-07 01:23:05

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-06 15:31:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-07 01:22:44

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-06 15:35:46