Фітотерапія та медичні п'явки в лікуванні ендометріозу

Ендометріоз - одне з найпоширеніших гінекологічних захворювань, за частотою стоїть на третьому місці після запальних процесів і міоми матки. Захворювання, що є, гормонозалежних у жінок, у механізмі якого провідною ланкою є порушення функції гіпоталамо-гіпофізарної системи з наступним зміною діяльності яєчників, наступаючим за принципом зворотного зв'язку. Ендометріоз являє собою осередки функціонуючої тканини ендометрію, які в першу чергу вражають органи малого тазу: яєчники, маткові труби, прямокишково-маткові зв'язки, ректосігмоідний відділ товстої кишки і сечовий міхур. При гематогенному поширенні (з током крові) можуть вражатися інші органи: нирки, легені, кон'юнктива очей.

Причини і механізми виникнення даної патології повністю не вивчені. Дане захворювання розвивається під дією багатьох факторів: аномалії розвитку статевої системи сприяє ввезенню менструальної крові в черевну порожнину і сприяє формуванню ендометріоїдних вогнищ; порушення імунного статусу сприяє гормональним зрушень, що підвищує інвазивність ендометрію і сприяє впровадженню ендометріоїдної тканини в м'яз матки і в поверхню очеревини. Клітини імунної системи відстежують чужорідні клітини і руйнують їх. Фрагменти тканин, що потрапляють в черевну порожнину з менструальною кров'ю, теж піддаються руйнуванню і виведенню з допомогою клітин імунної системи - макрофагів і лімфоцитів. При порушеннях роботи імунної системи дрібні фрагменти ендометрія можуть давати початок вогнищ ендометріозу; ендометріоз може виникнути під дією вірусних захворювань, радіації, імуносупресивних ліків; поширення ендометріоїдної тканини може відбуватися при хірургічних операціях: кесарський розтин, міомектомія, аборти, гістероскопії, діагностичні вискоблювання, припікання " ерозії "шийки матки.

Симптоми ендометріозу різноманітні. У деяких випадках єдиною скаргою є безпліддя, відсутність бажаної вагітності. Найбільш типовим симптомом ендометріозу є болі в низу живота. Дуже характерні болі під час менструації, іноді дуже сильні. Часто бувають болі при статевому житті. Характерним симптомом ендометріозу матки (аденоміозу) є мажучі кров'янисті виділення (темна кров, "шокладного" кольору) до або після менструації. Дуже часто у пацієнток з ендометріозом бувають проблеми з настанням вагітності. Порушення імунної, ендокринної системи а так само запальна реакція в осередках ендометріозу безумовно перешкоджають виникненню вагітності.

В офіційній медицині для лікування ендометріозу застосовуються медикаментозні і хірургічні методи. Для медикаментозного лікування використовуються гормональні препарати. Курси лікування, як правило, бувають тривалими і малоефективними, а рецидиви захворювання частими. У деяких випадках проводиться хірургічне лікування ендометріозу. Хірургічному видаленню в обов'язковому порядку підлягають ендометріоїдних кіст яєчників. В даний час стандартним способом хірургічного лікування ендометріозу є лапароскопія.

Багатьох жінок насторожує малу ефективність гормональних препаратів, їх побічні ефекти (порушення жирового обміну, остеопороз, випадання волосся, порушення гормональної функції, ожиріння та ін), а хірургічне лікування завжди хочеться відсунути на «потім». З метою усунення цього, досить грізного, захворювання до нас на допомогу приходять традиційні методи лікування - це лікарські трави і п'явки.

Фітотерапія спрямована на вирівнювання завжди порушеного, при цьому захворюванні, гормонального фону без застосування хімізірованних гормональних препаратів, на підвищення імунітету і захисних сил організму, знімає запальні процеси, нормалізує діяльність багатьох органів і систем.

Як приклад наведено не складну схему лікування ендометріозу. Для проведення курсу лікування в якості лікарських препаратів використовують настій збору трав, що приймається три рази на день по 70 мл після їжі. Перший базисний збір приймається в період фоллікулінової, проліферативної фази менструального циклу, а другий - у період секретуючих, лютеїнової фази циклу після визначення піку підйому ректальної температури у кожної пацієнтки. У перший, фоллікулінової період жінка додатково отримує настоянку півонії по 40 крапель вранці та ввечері, а в другій, лютеїнової фази - екстракт елеутерококу по 30 крапель вранці і вдень. В якості першого базисного лікарського збору використовують лікарські рослини з наступних компонентів: нирки берези, нирки тополі, ягоди ялівцю, трава чистотілу, квіти пижма, кореневища аїру і листя подорожника. Змішати. 1 чайну ложку суміші трав залити 1 склянкою окропу, настояти 60 хв, процідити і приймати по 70 мл 3 рази на день після їжі. В секреторних фазі менструального циклу, настання якої встановлюють з підйому піку ректальної (базальною) температури, в якості другого базисного лікарського збору використовують наступні трави: трава кіпрея, листя шавлії, корінь солодки, шишки конюшини, плоди смородини, плоди анісу і листя евкаліпта. Змішати. Доза і спосіб призначення ідентичний попередньому. Курс лікування становив 2 - 4 менструальних циклу в залежності від розмірів ендометріозних гетеротопій і загального стану організму. Слід зазначити, що обов'язкові спринцювання і тампони. Спринцювання корисні з наступними травами: корінь бадану, евкаліпт, календула, сухоцвіт, омела, півонія, чистотіл, підмаренник, кропива, деревій, кора дуба.

Невід'ємним фактором комплексного лікування повинні бути і медичні п'явки. Вже з моменту акту кровосмоктанні п'явками виявляється деконгестівное дію на патологічно змінені органи, потім підключається ряд механізмів нормалізації мікроциркуляції, зокрема, механізм зняття судинного спазму, а також прискорення кровотоку, зниження коагуляційного потенціалу крові, усунення кисневого голодування клітин, що веде до поліпшення харчування тканин . Також п'явка, природним шляхом, нормалізує гормональний статус жінки. Доказом ефективності служить відсутність рецидиву захворювання.
Так само хочеться відзначити, що довгоочікувана вагітність, що наступила після лікування ендометріозу за допомогою лікарських трав і медичних п'явок, протікає без ускладнень, а діти народжуються здоровими і міцними, не пізнали хімізірованной гормональної терапії.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-08 00:02:43

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-07 21:17:14

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-07 20:11:16

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-07 14:50:10

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 22:36:00

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-07 09:51:34

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-07 21:22:57

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-08 00:01:40

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-07 16:43:56

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-07 12:48:26

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-06 16:19:03

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-06 16:18:59

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-07 20:31:56

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-07 18:22:05

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-07 01:23:05

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-06 15:31:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-07 18:22:15

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-06 15:35:46