Рослини атакують

А зараз у нашій школі мова піде про рослини, які здатні атакувати діабет. Точніше, одну з найпоширеніших його різновидів - діабет 2-го типу. Але перш кілька слів про саму хворобу.
Картина хвороби вперше була описана в Єгипті 3500 років тому. У 1889р. вчені виявили, що діабет є наслідком порушення функціонування підшлункової залози. У 1921 р. канадські дослідники Фредерік Грант Вантінг і Чарльз Герберт Вест відкрили цукрово-понижувальні властивості інсуліну. До відкриття цього гормону захворювання в гострій формі вело неминуче до смерті. Приблизно в ті ж роки були створені перші ліки з цукрово-знижувальними властивостями.


Діабет 2-го типу - більш м'яка форма захворювання. Їм страждають 90% всіх діабетиків, в основному після 40 років. У цьому випадку інсуліну як ніби виробляє достатньо, але в якийсь момент клітини, їх рецептори перестають реагувати на цей гормон, як би блокують «входи» - в результаті цукру в крові стає все більше, підшлункова залоза продовжує сумлінно і вже на межі сил виробляти інсулін, щоб «розмістити» весь цей цукор в організмі, і ось вона вже, як вичавлений лимон, - джерело вичерпався. Нормальна регуляція вуглеводного обміну стає неможливою. Цукор, не перейшов в клітини, залишається в підвищеній концентрації в крові. І в сечі теж.

Надмірна вага, _ а його мають 80% діабетиків, підсилює це опір клітин. Надмірна вага - розростання людського тіла, що вимагає все більше енергії, все більше поживних речовин - для колишніх і нових клітин. Все більше глюкози треба закинути в клітини. І тут без інсуліну не обійтися.

Тобто природою запрограмований нормальну вагу людського тіла, і всі процеси як би узгоджені з цим нормальною вагою, а хто його нерозумно нарощує, хто йде проти природи, повинен зважати на наслідками - з діабетом і іншими неприємними придбаннями.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), в даний час в світі налічується 140 мільйонів діабетиків, і до 2025 року їх число зросте до 300 мільйонів. Тим часом число діабетиків 1-го типу залишається незмінним, у той час як число діабетиків типу 2 з кінця Другої світової війни значно зросла, що пояснюють в основному переїданням, а значить, надмірною вагою, і малорухомістю.

«В основному» - тому що і за межами великої ваги зустрічається діабет. У Мексиці, де через бідності про переїданні говорити не доводиться, більше 3% населення (2,7 млн.) страждають діабетом (для порівняння: у Німеччині, де як раз переїдання на порядку денному, - 7%, 5,7 млн.) .

Більшість діабет-ков-2 можуть нормалізувати свій цукор простим зниженням ваги. Плюс розумною, виваженою дієтою.

До речі, в поглядах на харчування діабетиків відбулася деяка революція. Згідно з новими науковим поглядам, цукрово-містять продукти не підлягають більше суворим заборонам. І з набридливим, обтяжливим підрахунком калорій і «хлібних одиниць» (при визначенні вуглеводного балансу), судячи з усього, покінчено. Але діабетик повинен знати, скільки вуглеводів міститься в споживаних їм продукти. Не слід забувати і про корисні баластних речовинах, що уповільнюють концентрацію цукру в крові.

За цим, по крайней мере, з точки зору європейських фахівців, нових віянь, рекомендується приймати з їжею 50-60% вуглеводів, але знизити споживання жиру в денному раціоні до 30%, білок ж має становити 15 - 20%.

Як же боротися з діабетом? Якщо не остаточно перемогти, то змусити відступити, «здавити», полегшивши, таким чином, життя діабетика.

У цих нотатках мова піде про лікування цукрового хвороби рослинами, травами. Фітотерапія не замінює традиційну, класичну терапію, а доповнює її, часто дуже успішно.
ЦІЛИТЕЛЬКА Чорнушка

Американські дослідники підтвердили здатність чорнушки посівної (Nigella sativa) знижувати концентрацію цукру в крові. Вплив цієї рослини - через зміцнення імунної системи - настільки очевидно, що у деяких пацієнтів надлишок цукру переходив у його недолік, що загрожувало шоком (про це повідомляють у своїй нещодавно виданій книжці д-ра Петер Шлейхер і Мохамед Салех).

Пропонується такий комплексний рецепт: 1 стакан (150 - 200 мл) чорнушки посівної, 1 склянка оману високого, 1 склянка материнки - все дуже дрібно стовкти і всипати в миску. 1 склянка шкірки граната грубо подрібнити і посушити приблизно 1 день, потім дуже дрібно розтовкти і всипати до перших трьох компонентів. Зберігати цю суміш у темній загвинчується банку в прохолодному і сухому місці. Застосування: за 15 хвилин перед кожним прийомом їжі з'їдати 1 столову ложку цієї суміші 4 тижні підряд, потім поступово зменшувати дозу. Автори застерігають від безпечності: необхідно обов'язково перевірятися у лікаря, щоб не «пірнути» в протилежність діабету - гіпоглікемію. Йозеф Ноймайер у своїй книзі «Чорнушка посівна - домашнє ліки від багатьох хвороб» (Мюнхен, 1999) щодо діабету дає короткий рецепт: приймати як профілактичний і цукрово-понижуючого кошти 3 рази на день по 1 граму чернушечного олії.
Алое - Рослини Королівська кров

Алое в західноєвропейських мовах називають те королем, то королевою лікарських рослин - залежно від граматичного роду слова - чоловічої або жіночої - в даній мові. У російській же мові алое - середнього роду, і, погодившись із захопленням, яке воно викликає у тих, хто їм лікується і лікує, - назвемо алое рослиною королівської крові. До речі, наш кімнатний столітник - різновид алое.

Відомий бразильський учений, «алоевед», лауреат Державної премії Бразилії Міхаель Пойзер у своїй книзі «Алое - король лікарських рослин» (Сан-Паулу, 2000) розповідає про широке застосування алое при лікуванні діабету.

Про цих чудових можливості рослини стало відомо зовсім недавно - в 80-х роках минулого століття. В останні два десятиліття вчені з Таїланду, Японії, США, Бразилії експериментально довели, що алое (його сік, гірка шкірка, листя) знижує цукор у крові швидше і ефективніше, ніж багато інших звичайно рекомендовані препарати. Сік алое стимулює підшлункову залозу у виробництві інсуліну. Хороші результати досягнуті в лікуванні запалень, не загоюються ран і набряків, якими часто страждають діабетики. Таким чином, багато вчених віддають перевагу алое-терапії перед традиційними методами лікування цукрового хвороби.
М. Пойзер пропонує бразильський рецепт, не уточнюючи, на жаль, дози: алое (сік і обов'язково гірка шкірка листя), мед і алкоголь.

Аліса Берінгер у своїй книзі з тим же назвою, що і книга Пойзера (Мюнхен, 2003), рекомендує діабетикам регулярно приймати по 1 чайній ложці алое вранці і опівдні.
ПОДАРУНКИ ВІД ПРИРОДИ

Професор Гадемар Банха-фер, відомий популяризатор здорового способу життя, автор багатьох книг, в одній з останніх («Щастя бути здоровим», Мюнхен, 2003) рекомендує бобові: у їх зеленої шкірці містяться так звані глюкокініни, діючі - подібно до інсуліну - сахаропоніжающе. А чорниця попереджає відшарування сітківки ока, що часом трапляється при діабеті. За чорницю ратує та Габріела Біккель в книзі «Трави в моїй чаклунський науці»: виварити листя чорниці та пити цей відвар при діабеті, сечовому піску і цинга.

Чудова цілителька з Австрії Марія вимагає в своїй відомій книзі «Здоров'я з аптеки, дарованої нам Господом Богом», виданої 17 мовами, дає низку порад діабетикам з профілактики і лікування захворювання.

Селера, сік квашеної капусти, свіжа морква, цибуля, часник - бажано кожного дня.

Ожина. «Вважається доведеним, що мірітіллін, що міститься в листі ожини, зібраних до дозрівання плодів, не тільки знижує виділення цукру, але і може повністю зупинити хворобу. Мірітіллін з листя ожини по праву називають «рослинним інсуліном». І вимагає пропонує рецепт: «4 столові ложки листя ожини (зібраних до дозрівання ягід) заливаються двома літрами холодної води і уварюють до половини. Пити треба по три чашки вдень ».

«Кропива теж надає чудове дію на підшлункову залозу: і вона теж може знижувати вміст цукру в крові». Можна користуватися навіть аптечним екстрактом кропиви.

«Корінь аїру також відноситься до числа рослин, які покращують роботу підшлункової залози і допомагають при діабеті. У чашці холодної води на ніч замочують 1 чайну ложку (без верху) корінь лепехи, вранці злегка підігрівають, проціджують і п'ють до і після їжі по одному ковтку. Це шість ковтків на день. Одні тільки ці шість ковтків кореня аїру чинять на кожного діабетика благотворний вплив ». Відправимо в цю ж компанію листя і молоді пагони бузини. Вони рекомендуються як чай. Вживати, як і останній, по кілька чашок на день.

А ось що говорить відомий швейцарський натуропат пастор Кюнцле: «Цукрову хвороба досить легко здолати наступними травами: 3 частини кореня будь-якої різновиди гравілату (Geum) по одній частині листя ожини та чорниці, 3 частини золотий перстачу, 2 частини зелених висушених стулок квасолі. Потрібно взяти 1 чайну ложку (з верхом) цієї суміші, заварити 1 / 2 л окропу, дати 3 хвилини постояти. У день треба випивати 1,5 - 2 ложки ».


Так, природа немов передбачала появу діабету і в допомогу людині приготувала безліч рослин, здатних протистояти хворобі. Вам потрібно лише мати терпіння і допитливість. Кращі зілля - ті, що ви приготуєте самі.
До речі, про чорнушки посівної. У наших матеріалах вона зустрічається вперше. Тим не менше вона цілком доступна. Зустрічається на Україні, в Закавказзі, в Середній Азії, в Центральних і Південних областях Росії. Народні назви: Ганусі, Мацока, клин чорний (насіння клиноподібної форми), кмин чорний, чорнуха.
Словом, хто зацікавився, поговоріть з травники, із знаючими людьми. Ця теза стосується і поіскадругіх малознакомихтрав. Скажімо, того ж гравілату.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 00:08:20

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-29 20:50:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 19:51:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 20:41:27

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-29 21:05:52

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 21:04:33

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-29 10:29:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-29 17:32:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25