І знову про цукровий діабет

У двох своїх попередніх статтях я розповідав про те, як додаткове застосування трав, пчелопродукціі і масажу дозволило мені при діабеті 1 типу перейти з 34 од. інсуліну на добу на таблетки, а потім і зовсім відмовитися від прийому медикаментозних препаратів. Я не кажу про повну лікуванні цієї хвороби, оскільки до цих пір я приймаю свої фіто настоянки, пчелопродукцію і роблю точковий масаж. Сама хвороба не страшна - страшні її ускладнення, а застосування трав і пчелопродукціі дозволяють не тільки профілактувати, а й покращувати стан здоров'я при цих ускладненнях. На думку д.м.н., професора, член-кореспондента рай і РАЕ Ю.Ю. Єлісєєва фітотерапія є необхідним доповненням до лікування ЦД та його ускладнень.

Я постарався уникнути незрозумілих багатьом читачам медичних термінів, тому що цю статтю я писав для людей, які не мають певних пізнань у медицині і для того, щоб вони знали, що безвихідних ситуацій немає і не опускали руки.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я з причин смерті цукровий діабет вийшов на третє місце в світі. Причини виникнення цукрового діабету повністю не з'ясовані, хоча в цьому напрямку і проводиться певна робота. Якщо раніше вважалося, що ця хвороба спадкова і виникала при захворюванні підшлункової залози, то зараз учені встановили, що цукровий діабет хвороба не спадкова. Схильність до захворювання цукрового діабету в організмі людини закладена на генетичному рівні. Також вчені встановили, що однією з причин, виникнення цукрового діабету є застосування деяких медикаментозних препаратів, що застосовуються при інших захворюваннях. До цих пір офіційна медицина негативно ставиться до застосування меду для вирішення проблем цукрового діабету, хоча результати досліджень, що проводяться в цьому напрямку були позитивні.

Аналіз результатів досліджень вченими пчелопродукціі і трав дозволяють зробити висновок, що грамотне поєднання їх з медикаментозними препаратами можуть значно знизити приймати дозу медикаментів, звести до мінімуму їх побічні дії і значно поліпшити стан хворого, дати йому можливість вести повноцінний, здоровий спосіб життя.

За час роботи над проблемою цукрового діабету я зібрав понад три тисячі різних рецептів та збори, які застосовуються як офіційної, так і народною медициною, застосування близько 50 трав, які ростуть на території колишнього Радянського Союзу, що володіють властивістю пониження рівня цукру в крові, ще більша кількість трав , що застосовуються при ускладненнях цього захворювання.

Отримані результати при дослідженні застосування меду при цукровому діабеті (ЦД) дозволяють зробити висновок, що мед при цьому захворюванні застосовувати можна і необхідно, але застосовувати треба індивідуально, виходячи зі стану організму хворого, і мед повинен бути якісним, зрілим і не всі види. Наприклад, липовий мед, застосовувати не варто, оскільки в його складі може знаходитися тростинний цукор, який шкідливий при ЦД. Також не можна застосовувати падевий і мед, зібраний з отруйних рослин.
Що таке зрілий мед, більшість людей цього не знають. Бджоли приносять і закладають в стільники нектар, який у процесі їх переробки протягом 5-6 днів перетворюється на мед, в міру дозрівання в ньому зменшується кількість сахарози, вона розщеплюється на фруктозу і глюкозу, які засвоюються організмом повністю. Незрілий мед схильний до процесу бродіння, тобто закисання, хімічний склад такого меду змінюється, і цілющі властивості зменшуються. Про фальсифікованому меді я взагалі мова не веду. Тому я не рекомендую купувати мед ні десь на дорозі, ні на базарі, ні навіть у спеціалізованих магазинах. Краще мед купувати у знайомих бджолярів, як, правило, ці люди дорожать своєю репутацією.

Щоб надалі не повторюватися, хочу відразу зауважити, що хворим, які мають індивідуальну непереносимість до меду, приймати його не можна, іншим необхідно підбирати дозу залежно від стану організму та його реакції на мед. Встановлено, що 1 ч. л. меду відповідає приблизно 1 ХЕ.

Бджолиний мед пригнічує життєдіяльність мікробів, грибків, найпростіших, сприяє виведенню з організму отрут, зменшує побічну дію медикаментів, діє заспокійливо на нервову систему. Має загальзміцнювальну і тонізуючу дію на весь організм, регулює обмін речовин, омолоджує і покращує стан шкірного покриву, покращує зір і пам'ять, стимулює ріст тканин, загоює рани і виразки. Регулює і стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, печінки, нирок, серця, нервової і кровоносної систем, має властивість виведення з організму радіонуклідів (при радіаційному опроміненні). Сприяє довголіттю і омолодженню організму.

Перелік фармакологічних властивостей меду можна продовжувати і продовжувати. Я перерахував лише ті властивості, які надає мед при ЦД та основних супутніх захворюваннях, тобто його ускладненнях. Цілющі властивості меду посилюються при застосуванні його з молоком і кисломолочними продуктами.

Німецький дослідник Теобальд прийшов до висновку, що мед при ослабленні серцевої м'язи надає позитивну дію, і, що від цього кошти не можна відмовлятися навіть хворим на цукровий діабет.

Для зниження цукру в крові та усунення закупорки печінки можна приймати відвар коріння лопуха з молоком і медом. Для дорослих - 1 ст. л. коренів лопуха ввечері залити в термосі 300 мл крутого окропу, настояти ніч, процідити. Вранці до 100 мл настою додати 100 мл молока, дозу меду підбирати індивідуально. Приймати за 20-30 хв до їди. Теж саме зробити в обід і ввечері. Курс один місяць.

Мед зміцнює серцевий м'яз, а в поєднанні з такими травами як: білозір, глід, горець почечуйний, жовтушник, заяча капуста, суниця, звіробій, календула, калина, копитняк, лимонник, мордовник, очанка, переступень, ялиця, редька, хміль, елеутерокок його цілющий вплив посилюється.
При атеросклерозі позитивний лікувальний ефект досягається при вживанні соку цибулі з медом.

Ще одним цінним продуктом діяльності бджіл є пилок. Пилок можна збирати двома способами:
- Перший спосіб, коли пилок збирає людей, це трудомісткий процес, але, використовуючи його, можна зібрати пилок одного виду, наприклад березову або вербову;
- Другий спосіб, коли пилок збирають бджоли, така пилок називається обніжжям. За своїм складом вона не буває одного виду, а складається з пилку різних рослин. Зібрану пилок бджоли змочують слиною, укладають в стільники, утрамбовують і запечатують. У стільниках пилок проходить процес ферментації (бродіння), у неї змінюється хімічний склад. Така пилок називається пергою. На думку деяких вчених перга володіє великими цілющими властивостями, ніж пилок.

Пилок має протисклеротичний, протимікробну, противірусну, протизапальну, протипухлинну властивостями, регулює обмін речовин, омолоджує і загальнозміцнюючих організм, стимулює зростання органів і тканин організму, знижує рівень цукру і холестерину в крові, стимулює імунну систему і функцію надниркових залоз, поліпшує зір, підвищує потенцію у чоловіків і стійкість до стресів, покращує стан шкіри, сприяє довголіттю, підсилює дію багатьох медикаментозних препаратів та препаратів рослинного походження. Наприклад: хороший терапевтичний ефект досягається застосуванням пилку з препаратами вівса при запаленні підшлункової залози, а ще краще якщо буде правильно підібраний збір трав.
Протипоказання: індивідуальна непереносимість, тривале вживання, передозування.

Прополіс - це клейка, ароматичне речовину, яка використовується бджолами для боротьби з хворобами і обробки поверхні усередині вулика. Єдиної думки механізму отримання бджолами прополісу до цих пір немає. Вперше в лікувальних цілях прополіс стали використовувати в Давньому Єгипті. Про прополісі, як про лікувальний засіб, писалося і в старовинних російських лікарського порадника. Прополіс стимулює регенерацію (відновлення) тканин і імунітет на клітинному рівні, позитивно впливає на систему кори надниркових залоз, зміцнює стінки судин, вбиває шкідливі мікроби, регулює роботу ендокринної системи та шлунка, загоює виразки різного походження, використовується в гінекологічній практиці і хворобах шкіри. Так само його застосовують при захворюваннях очей і при лікуванні цукрового діабету, при болях у суглобах і хребта.
Доведено, що настоянка прополісу, застосовувана в поєднанні з лікарськими препаратами, знижує і стабілізує цукор крові, а згодом дозволяє зменшити дозу лікарських препаратів. При прийомі прополісу у більшості хворих нормалізується сон, порушення травлення, поліпшується кровообіг.

Я застосовую прополіс у складі настоянок, мастил, мазей з трав і пчелопродукціі при онімінні кінцівок, для загоєння ран, виразок. При пошкодженні шкірного покриву (мозолі, натоптиші, тріщини). Застосування прополісу і таких трав, як оман, лопух, топінамбур, цикорій та інші дозволяє знизити і стабілізувати рівень цукру в крові.

Вважається, що прополіс не має протипоказань, але це не так. Прополіс не можна використовувати людям, що володіють індивідуальною непереносимістю до прополісу, частіше тим, хто має підвищену чутливість до пчелоужаліванію, хто страждає на бронхіальну астму, діатезом, екземою. Так само побічні дії можуть відбутися в результаті передозування.

Ще один унікальний продукт бджільництва - маточне молочко, це секрет глоткових і верхньощелепних залоз робочих бджіл. За свої унікальні властивості його по праву називають королівським желе. Маточне молочко за хімічним складом відрізняється від молочка, яким вигодовують личинки робочих бджіл, але в літературі, та й у дослідженнях проведених вченими, такий поділ майже не зустрічається, тобто під назвою маточного молочка будемо розуміти молочко для вигодовування робочих бджіл. Я не буду вдаватися в детальні подробиці цього унікального продукту оскільки людей більше цікавлять його цілющі властивості, тому переходжу до них.
При дослідженні маточного молочка, вчені виявили необхідні нашому організму ферменти (білки), Інсуліноподібний пептиди (гормони) і те, що активні групи маточного молочка мають протирадіаційних і антімутаціонним дією. Маточне молочко благотворно впливає на обмінні процеси в організмі, стимулює нервову систему і тканинне дихання, знижує рівень холестерину, пригнічує ріст деяких злоякісних пухлин, поліпшує стан нервової системи організму, нормалізує склад крові, лікує жіноче безпліддя і імпотенцію, нормалізує синтез білка, стимулює кору наднирників , нормалізує склад і знижує рівень цукру в крові, покращує дію ендокринних залоз.

Як і будь-ліки, маточне молочко має і свої протипоказання. Його не можна приймати при індивідуальній нестерпності, при гострих інфекційних захворюваннях, хворобі Аддісона (захворювання кори надниркових залоз). Так само слід врахувати, що високі дози можуть бути причиною нервових та ендокринних порушень.
При цукровому діабеті застосування бджолиної отрути протипоказано.

Бджолиний віск. Віск - це продукт життєдіяльності бджіл, що володіє високими бактерицидними властивостями. До складу воску входить близько 300 різних речовин, зазвичай він застосовується для виготовлення мазей, свічок, його можна жувати, при цьому підвищується обмін речовин, секреторна та моторна функція шлунку, добре очищаються органи дихання. Крім цього віск застосовується в косметиці, додає шкірі еластичність і пружність.

Крім вище перерахованих продуктів бджільництва я використовую личинки воскової молі, трутневий розплід і підмор.

Препарати личинок воскової молі стимулюють ріст і розмноження клітин, нормалізують рівень гемоглобіну та еритроцитів крові, особливо високі результати застосування екстракту личинки воскової молі були отримані при лікуванні дітей при анеміях (зменшення кількості еритроцитів і гемоглобіну в одиниці об'єму крові) різного походження. Також омолоджують організм, стимулюють чоловічу потенцію, знижують рівень холестерину в крові, позитивно діють при захворюваннях печінки, нирок, шлунково-кишкового тракту, серця, застосовуються в гінекології. При застосуванні препаратів з личинок воскової молі побічних явищ виявлено не було.

Трутневий розплід. За даними НДІ бджільництва р. Рибне цей продукт бджільництва за своїми цілющими властивостями перевершує маточне молочко. У його складі міститься більше ферментів, що сприяють відновленню біохімічних процесів насінників і передміхурової залози. Він сприяє відновленню статевої функції у чоловіків, відновлює обмін речовин і живлення тканин, функцію щитовидної залози при гіпотиреозі. Стабілізує артеріальний тиск, регулює кровообіг і знижує рівень холестерину. Цей препарат вивчений мало і відомостей про нього майже немає.

Підмор. Підмор - це мертві бджоли. Вченими в підмор були виявлені гепарину-подібні речовини, а роль гепарину (різновид клітинних елементів в сполучній тканині) у лікуванні різних захворювань, особливо судинних і інфекційно-алергічних безсумнівна. Підмор застосовується в спиртових витяжках, водних відварах. На Цейлоні смажені бджоли застосовуються при захворюваннях очей і шкіри. В Ефіопії бджіл та їх личинки їдять як джерело жиру. Бджіл, які померли і пролежали менше 24 годин, оживляють шляхом прогрівання їх на чавунній сковороді і використовують для бджіл-ужалень.

Тепер хочу трохи зупинитися на травах. Шість тисяч років тому шумери, які проживають на території сучасного Іраку, для лікування людей застосовували лікарські трави, як в свіжому вигляді, так і готували з них порошки, настої. Знаменитий лікар Давньої Греції Гіппократ описав 236 видів лікарських рослин. Авіценна у своєму "Каноні лікарської науки" описав вже близько 900 лікарських рослин. У Китаї в книзі про трави, датованої 2660 до н.е. описані теж близько 900 лікарських рослин, а в XVI ст. Лі Шічженем були описані вже 1892 рослини.

На території нашої країни, в місцях стародавніх стоянок, знайдені судини із залишками трав. Скіфи, що населяли Північне Причорномор'я 2500 років тому, не тільки використовували дикорослі лікарські трави, але і розводили їх. Іваном Грозним в 1581 р. була відкрита перша аптека на Русі, де основними лікарськими препаратами були трави. За Указом Петра I в 1714 р. був створений "аптекарський город", що став першою дослідної станцією з вивчення лікарських рослин. У 1817 р. в Росії видається "Російський лікувальний травник" І. Кашинського. У 1921 р. в молодій Радянській Республіці вийшов спеціальний декрет "Про збір та культурі лікарських рослин", а в 1931 р. був організований перший НДІ лікарських і ароматичних рослин. Великий внесок у вивчення та застосування лікарських рослин внесли С.П. Боткін, Г.М. Захар'їн, П.І. Іноземцев, В.К. Варлі, А.П. Нелюбін та ін

За даними статистики, хворі СД, які позбулися здатності бачити, складають 7-10%, від загального числа людей, що втратили зовсім зір. Більшість очних хвороб, викликаних СД, виникають у результаті порушень нервової і кровоносної систем, попадання в організм вірусів та інфекцій. Застосування пчелопродукціі і трав дозволяє зупинити цей процес, а в деяких випадках і відновити втрачене зір. Асортимент трав, що застосовуються при очних хворобах широкий, я перерахую лише деякі. Загострюють зір: лимонник китайський, ревінь, чистотіл. Розширюють кровоносні судини очного дна: левзея сафлоровидного. Поліпшують зір: женьшень, живокіст, заманиха, заяча капуста, звездчатка середня (мокриці), суниця (ягоди), золотий корінь, верба, каланхое, календула, лимонник, лопух, цибуля, льнянка, малина, мати-й-мачуха, морква, норічнік, редька, чорниця, шипшина, елеутерокок.

Продукти бджільництва при очних захворюваннях знижують рівень холестерину в крові, підвищують еластичність стінок кровоносних судин, покращують мікроциркуляцію крові, сприяють регенерації тканин і в поєднанні з травами підсилюють їх цілющі властивості.

Інший вид ускладнення ЦД - діабетична нейропатія, при якій відбувається ураження нервової системи, а іноді і спинного мозку. З'являються постійні, вимотуючі хворого, болі в спині і суглобах. Поразка переферіческой нервової системи при ІЗСД відзначається у 20-70% всіх хворих. Діабетична нейропатія у хворих на ЦД II типу виявляється від часу протікання хвороби, ніж "старший" хвороба, тим більше ймовірність прояви цього ускладнення. Застосування таких трав як аїр, аконіт, алое, барбарис, безсмертник, віх отруйний, живокіст, звіробій, ожина, кипрей, конюшина (червоний), кропива, лимонник китайський, мордовник, м'ята, редька, ромашка, горобина, чебрець, шипшина та ін . з пчелопродукціей і точковий масаж приладом Аксон-2 дозволяють значно поліпшити стан хворого, а в деяких випадках і відновити уражені тканини.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-06 22:16:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-06 16:31:02

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-07 00:32:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-06 16:34:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 00:26:50

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-06 17:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-06 23:26:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 19:15:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-06 19:18:52

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-06 16:24:05

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-06 16:19:03

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-06 16:18:59

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 17:36:43

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-06 15:54:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 15:16:58

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-06 15:31:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-06 15:47:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-06 15:35:46