Печія. Чому буває і як лікується

Чому саме печія.

За даними досліджень проведених в різних країнах, у тому числі і в Росії кількість людей страждаючих від печії коливається від 30 до 60% від населення. За даними дослідників з Великобританії, з 7428 обстежених пацієнтів, вибраних навмання, печія відзначалася в 40%, причому 24% страждали від печії більше 10 років і лише чверть з них консультувалися з цього приводу з лікарями. Печія відзначається однаково часто як у чоловіків, так і у жінок.

Печія - неприємне відчуття печіння з локалізацією переважно за грудиною і в подложечной області. Так теж мені проблема скажуть багато хто з Вас, була у мене печія, попекло 5 хвилин після «смачного» гамбургера і пройшло. Насправді у багатьох людей з'являється печія рідко і лише після прийому неякісної їжі або після значного переїдання (а скоро свята). Але є достатньо велика кількість людей страждаючих від печії постійно і переживають значні муки від цього. Так яка причина печії. Печія спостерігається при різних захворюваннях шлунково-кишкового тракту, в тому числі езофагіті, рефлюкс-езофагіті, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки, хронічному гастриті з підвищеною секреторною функцією, хронічному холециститі, жовчнокам'яній хворобі, так жечасто зустрічається печія при вагітності, у оперованих хворих при накладення шлунково-стравохідного анастомозу.

Причина розвитку печії - Більшість випадків виникнення ізжeгі пов'язано з впливом шлункового соку на слизову стравоходу.

Такий вплив стає можливим при занедбаності шлункового вмісту в стравохід (шлунково-стравохідний рефлюкс), а це в свою чергу стає можливим через недостатність кардіального сфінктера стравоходу (сфінктер в місці переходу стравоходу в шлунок), який в нормі перешкоджає стравохідно-шлункової рефлюксу.

Виражений рефлюкс призводить до появи захворювання рефлюкс-езофагіт.

Захворювання, при яких можлива печія: грижа стравохідного отвору діафрагми та рефлюкс езофагіт - Я не даремно об'єднав ці два захворювання. Справа в тому, що найчастіше вони зустрічаються спільно.

Найчастіше спочатку розвивається грижа стравохідного отвору діафрагми. Грижа стравохідного отвору діафрагми є результатом зміщення через стравохідного отвору діафрагми в грудну порожнину якого-небудь органу черевної порожнини, частіше шлунка. Зустрічається майже у 50% осіб старшого віку, супроводжує перебіг виразкової хвороби, хронічного холециститу.

До утворення грижі стравохідного отвору призводить атрофія м'язової частини діафрагми. Крім слабкості діафрагмальної м'язи, до виникнення гриж стравохідного отвору веде часте підвищення тиску в черевній порожнині, обумовлене важкої фізичної навантаженням, кашлем, запорами, переїданням.

Внаслідок розвитку грижі стравохідного отвору діафрагми виникає недостатність стравохідно-шлункового сфінктера (кардіального) і шлунковий вміст безперешкодно потрапляє в стравохід і викликає розвиток рефлюкс езофагіту.

Симптоматика рефлюкс-езофагіту типова. Основними ознаками хронічного рефлюкс-езофагіту є порушення проходження їжі по стравоходу, печія, паління і садненіе, зрідка - болі за грудиною. Печія найчастіше виникає при горизонтальному положенні і нахилі тулуба вперед, тобто в положенні, що полегшує рефлюкс, і проходить при поверненні у вертикальне положення.

При тривалому багаторічному перебігу хронічного рефлюкс-езофагіту у ряді випадків печія стає значно слабкіше або проходить зовсім, змінюючись першіння, почуттям затримки сухою або погано прожувати їжі. Такий симптом є несприятливим діагностичною ознакою, що супроводжує розвиток пептичної стриктури стравоходу.

Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки - Печія при виразковій хворобі розвивається з кількох причин. Перше - дуже часто у хворих з виразковою хворобою наголошується підвищена кислотність шлункового соку, і навіть короткі епізоди рефлюксу в стравохід (є нормою у здорових людей) викликають значне ушкоджувальну дію на слизову стравоходу, а отже, викликають печію. Друге - при ураженні виразкою стінки шлунка або ДПК знижується їх скорочувальна функція, час проходження їжі по шлунку та дванадцятипалої кишці збільшується в кілька разів. Внаслідок цього збільшується число епізодів закидання шлункового вмісту в стравохід. Третє - при ускладненому перебігу виразкової хвороби, з розвитком стенозу дванадцятипалої кишки, розвивається застій їжі в шлунку. Простіше кажучи, їжа не може покинути шлунок. У таких пацієнтів розвивається відрижка з'їденої на передодні їжею, а в запущених випадках блювота. Разом з харчовими масами в просвіт стравоходу потрапляє велика кількість шлункового соку.

Хвороба оперованого шлунка - Це захворювання розвивається після резекцій або повного видалення шлунка. Печія з'являється з-за занедбаності соку підшлункової залози або жовчі.

Крім вище перерахованої патології, печія може бути симптомом будь-яких інших захворювань, якщо вони будь-яким чином зачіпають шлунково-кишковий тракт. Нерідко печія відзначається при системних захворюваннях сполучної тканини, наприклад при червоному вовчаку, системної склеродермії. Вона виникає на тлі зниження апетиту, схуднення, слабкість, лихоманки.

У ряді випадків печію відзначають хворі з ахілії і ахлоргідрією (знижена кислотність). При цьому механізм виникнення печії пов'язують з занедбаністю в стравохід органічних кислот (молочної, масляної), що є кінцевою стадією процесів бродіння шлункового вмісту.

Печія у здорових людей - У ряді випадків печія може виникати в осіб, які не страждають захворюваннями шлунково-кишкового тракту. Наприклад, вона нерідко з'являється при прийомі всередину певних лікарських препаратів. У першу чергу це група нестероїдних протизапальних засобів (наприклад, усім відомий аспірин). Печія у вагітних - Практично завжди печія турбує вагітних жінок. Причинами печії при вагітності є токсикоз з частими блювота і, отже роздратуванням стравоходу блювотними масами, а так само тимчасова функціональна недостатність кардіального відділу шлунка в другій половині вагітності. Зростаюча матка призводить до підвищення внутрішньочеревного тиску. У результаті кардіальний сфінктер змикається недостатньо щільно і вміст шлунку закидається назад у стравохід.

При відсутності токсикозу першої половини вагітності печія починає турбувати вагітну приблизно з 20-22-го тижня, проте вона виникає періодично і може бути проявом підвищеної чутливості організму майбутньої матері до різних харчових речовин. З 30-го тижня на часту печію скаржаться близько 1 / 3 всіх вагітних, а до 38-му тижні їх кількість зростає до 99%.

У значної кількості людей печія виникає після прийому рафінованої углеводистого їжі (борошняний, солодке, свіжа випічка, киселі). Після відновлення харчового балансу та нормалізації режиму харчування печія перестає турбувати цих осіб.

Діагностика, лікування. У ряді випадків печія буває настільки інтенсивною, що потрібно диференціальна діагностика з почуттям печіння або болями за грудиною, що виникають при ряді захворювань серцево-судинної і нервової систем.

Як правило, печія виникає після прийому значних обсягів їжі, частіше гострої або углеводистого. У частини хворих печію можуть викликати пересмажені жирні страви, солодкий чай, свіжоспечений чорний хліб. У пацієнтів гастроентерологічного профілю печія звичайно поєднується з відрижкою.

Найчастіше печія посилюється при горизонтальному положенні, нахилах вперед, що сприяє шлунково-стравохідного рефлюксу.

Підтвердженням тому, що має місце дійсно печія, служить швидке зникнення почуття печіння після прийому антацидних (Гастао, Рені т.д.) препаратів.


Лікування печії

Для повної перемоги над печією необхідно зайнятися діагностикою та лікуванням основного захворювання.

Перша допомога при печії - з метою симптоматичної терапії застосовують обволікаючі (фосфолюгель, маалокс) і антацидні препарати. Перші як ясно з їхньої назви обволікають слизову стравоходу, тим самим, захищаючи його від ушкоджувальної дії шлункового соку, а другі нейтралізують шлунковий сік шляхом зниження його кислотності. При печії необхідно прийняти пакетик маолокса, або Фосфалюгель, або альмагель (при постійному застосуванні останнього можливий запор). Так само ефективним є такі препарати як Гастао і Рені. Обов'язково перед застосуванням вивчіть інструкцію. Дуже популярне в народі засіб розчин соди, може бути застосований лише в одиничних термінових випадках. При постійному прийомі соди наступають важкі порушення водно-солевго рівноваги організму. Так само не слід застосовувати без призначення лікаря препарати, що знижують вироблення шлункового соку (ранетідін, омез, омепразол та ін.) При неправильному застосуванні ці препарати можуть мати зворотний ефект і викликати підвищення кислотності шлункового соку.

Печію у пацієнтів, що перенесли субтотальної або тотальну резекцію шлунка, пов'язану з занедбаністю вмісту дванадцятипалої кишки в вище розташованих відділи шлунково-кишкового тракту, у ряді випадків вдається купірувати прийомом слабких розчинів органічних кислот (лимонної, оцтової) або невеликої кількості сильно розведеної соляної кислоти.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 01:56:31

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 04:06:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-31 22:10:35

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59