Після інсульту. І на нашій вулиці свято буває

Хочу поділитися своїм досвідом повернення до життя після інсульту. За світовою статистикою, інсульт або, як його називають в Америці, рядків, трапляється набагато частіше у чоловіків, ніж у жінок.

У 1998 році в результаті рядок у мене виявилася паралізована половина тіла. Були втрачені баланс, зір, мова. Постраждала більша частина мозку. Лікарі в госпіталі, куди мене привезла «швидка», сказали дружині, що надій мало, і якщо я виживу протягом тижня, то мене будуть називати «Строк сурвайвор» - тобто «людина, що вижила після інсульту», що випадає на частку не більш ніж половини хворих. Але, очевидно, Бог вирішив залишити мене в живих.

Боротьбу слід починати з самого початку. Тепер я згадую, як мене намагалися садити й тримали за допомогою канатів з усіх сторін, так як я валився, як сніп, на підлогу, і після кожної невдачі все починалося спочатку. Є таке припущення, що частина, що залишилася неушкодженого мозку в стані навчитися передавати необхідні сигнали або імпульси паралізованим частинам тіла. Але це можливо тільки в тому випадку, якщо змушувати самого себе мислити по-новому, з постійною надією на поліпшення свого стану і намагаючись не вдаватися до допомоги з боку. Для мене надзвичайно складним періодом було ковтати рідину, навчитися їсти їжу, контролювати сечовий міхур і шлунок. Але я вирішив не здаватися, а щодня і щогодини боротися за своє життя, так як вона цього варто.

На щастя, частина мозку, що управляє промовою і розумінням мови, відновилася після виконання спеціальних вправ, які мені порадили після госпіталю. Я сумлінно виконував їх протягом року і повторюю навіть зараз, якщо особа починає перекошує.

Я почав цікавитися літературою, що стосується моєї хвороби, особливо зарубіжними виданнями, переведеними на англійську мову. Знайшов в них багато нового, про що раніше ніколи не читав. Наприклад, зі шведських видань дізнався, як користуватися спеціальною палицею при ходінні. Я навчився спускатися по сходах, тримаючись за поручні, задом, зовсім не користуючись палицею. Сходити по сходах, тримаючись за поручні, можна за умови, що перший крок вниз необхідно робити паралізованою ногою і повторювати це, поки не досягнеш нижньої точки. Необхідно також уникати нахилів вниз. Тобто намагайтеся постійно триматися прямо. Втім, знаючи, як правильно тримати палицю попереду себе, можна подолати і невеликий нахил.

Надзвичайно важливо фіксувати, в якому становищі ваша нога, перед тим як ви збираєтеся встати. В іншому випадку можна опинитися на підлозі - людям, що перенесли інсульт, падати небажано. Справа в тому, що паралізована нога під час підйому з стільця, з ліжка не здатна утримати вагу тіла і як би підгинаються. Ми звикли до того, що завжди маємо другу опору, а її між тим немає. Потрібен час, щоб навчитися спиратися на паралізовану ногу й утримувати баланс тіла.

Людина, що переніс інсульт, дуже часто впадає в депресію. Її необхідно побороти і бажано без ліків. Обов'язково знайдіть собі заняття, допомагайте своїм близьким, навіть якщо це здається нездійсненним. Але зате яка радість охоплює душу, коли і в такому положенні вдається хоч щось зробити.

Дуже багато тут залежить і від оточуючих Вас людей. Якщо вони в стані повірити у ваші можливості, нехай навіть найменші, і попросити вас щось зробити для них, то це одне з важливих умов поліпшення стану вашого здоров'я. На жаль, з багатьох причин, а іноді з-за простого нерозуміння, близькі люди як би обходять вас стороною. Можу дати пораду: ні в якому разі не турбуйтеся. Як говориться у відомому прислів'ї: «Буде й на нашій вулиці свято».

І ще дуже важливо не звикати до того стану, в якому перебуваєш. Пам'ятайте: завжди можна знайти шлях, як вирішити ту чи іншу проблему. Навіть з однією рукою і однією ногою.

Після того, як навчився сидіти на тому місці, яке не відчуваєш, я почав подумувати про те, як би мені навчитися стояти і переміщатися хоча б на короткі відстані. Для цього потрібно було просто мати більше сил. У мене їх не було: адже я з великим трудом проковтував деяку їжу. Тим не менше я вирішив освоїти переміщення коляски, в якій перебував тривалий час ... за допомогою здорової ноги. Правда, для цього мені довелося ще й навчитися прив'язувати себе до коляски здоровою рукою, щоб впасти. Запитайте: «Як це?» А так. Навчився після багатьох проб. Зрештою, за допомогою здорової ноги я став відносно вільно переміщатися в колясці по всій кімнаті, і це відразу змінило якість мого життя. Вона стала цікавіше.

Дуже нелегким завданням виявилося навчитися самостійно одягатися. У цьому питанні мені багато в чому допомогла книга, видана в Берліні і Токіо про лікування геміплегією у дорослих, яку я перечитую і до цього дня. За книжками я навчився, як полегшувати біль і як правильно переміщати своє тіло. Доречно буде сказати, що зовсім непогано навчитися спати на паралізованою стороні.

І ще кілька, на мій погляд, корисних порад ... Якщо опухла рука з-за поганої циркуляції лімфи, то мені допомагає гарбузова каша, яку я їм протягом кількох днів, поки пухлина не спаде. Крім цього, можна приймати діуретики, але коли людина паралізований, це не зовсім зручно.

Якщо кров'яний тиск у межах норми, то добре виконувати наступне вправа: тримаючись здоровою рукою за умивальник замість опори, намагатися робити присідання у міру можливості, починаючи від 3 разів і довести до 10 разів (по 2-3 рази на день).

Також корисно розтягувати руку і кожен палець на руці паралізованою по кілька разів на день, при цьому необхідно дотримуватися обережності, щоб не порушити суглоби через відсутність чутливості.

З самого початку після інсульту в мене спостерігалася незвичайна реакція на раптові звуки, і якщо я навіть перебував у сидячому положенні, то мене часто скидало з стільця, тому мені довелося навчитися підніматися після падіння без сторонньої допомоги. Щоб піднятися без будь-якої шкоди, потрібно виконати наступне: намагатися повернути тіло на бік, який відчуваєш, потім дістатися до сталого предмета (диван, крісло, стілець) і, вхопившись за нього, з обережністю піднятися, набравшись перед цим сил. Протягом останнього часу я падав кілька разів і, слава Богу, виявився в змозі піднятися сам. Головне: вірити в те, що це можливо, хоч на перший погляд здається нездійсненним.

Можу додати, що більше 20 років тому в Америці було видано багато популярних брошур на цю тему. На жаль, зараз їх важко знайти. Але якщо взяти придбану в аптеці пляшечку 3-процентний перекису водню, то, прочитавши дрібний шрифт англійська на наклейці, можна виявити рецепт, який в перекладі на російську звучить так: «Для очищення рота слід розчинити вміст у пропорції один до одного із звичайною питною водою і полоскати рот цим отримати розчином не менше однієї хвилини, намагаючись не ковтати його, після чого сплюнути ».

... Особисто я застосовую наведений мною рецепт протягом тривалого часу, тому що залишки їжі норовлять там прилаштуватися.

В даний час я можу переміщатися в колясці навіть без допомоги руки, тільки за допомогою однієї ноги. Тепер для мене це здається простою справою, так само як і одягання і роздягання, включаючи взуття. Більш того, коляскою користуюся тільки у випадках, коли відчуваю, що втрачаю рівновагу або дуже втомився. Ходити, вставати з сидячого положення намагаюся не поспішаючи, обов'язково стежачи за становищем ніг. І ще: з усіх сил намагаюся бути незалежним і думаю, що доб'юся цього. Захоплююся вивченням акупунктури, намагаюся допомогти собі та іншим. Сподіваюся, мій життєвий досвід може виявитися корисним для людей, які перенесли важкий інсульт.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-28 08:57:54

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 14:37:24

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-28 16:17:15

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-28 17:56:08

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-28 02:56:29

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-28 13:51:53

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-27 05:26:50

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 11:05:20

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-27 00:52:44

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-27 00:23:29

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25