Після інсульту допомагали масаж, банки і ходьба

Відразу після переведення з реанімації, ще в лікарняній палаті, ми з дружиною вирішили не обмежуватися лікарськими призначеннями, а як можна раніше займатися реабілітацією самостійно. Недарма перші години після інсульту називають годинами порятунку, а дні - днями надії. Ми при цьому перелопатили чимало медичної літератури, прийомів нетрадиційного лікування і цілий джерело народних джерел.

У переважній більшості випадків інсульт - це найгірший фінал атеросклерозу кровоносних судин. З віком, в одних людей раніше, в інших пізніше, прохідність і еластичність артерій і капілярів погіршуються через звуження їх просвітів жировими відкладеннями. Відсунути цей процес на більш пізній термін цілком можливо. Підступність атеросклерозу в тому, що він підбирається непомітно і протягом тривалого терміну. Свій внесок у порушення мозкового кровообігу може внести і остеохондроз, особливо комірцевої зони хребта. За цими двома напрямками і приймалися нами різноманітні заходи. Коли я ще не міг не тільки ходити, але і сидіти, нами було зроблено енергійне масування активних точок вушних мочок і раковин (до болю), підколінних западин і хребетного стовпа (тильною стороною кистей в поєднанні великого і вказівного пальців) у місці примикання до черепної коробці, а також стоп. Маніпуляції проводили як пальцями, так і круглими масажними м'ячиками. За 3-5 разів на день. Через два тижні «відійшла» ліва нога, через місяць рука, через півтора я навчився розбірливо говорити окремі слова. Як тільки лікарі дозволили сидіти, дружина, уже в палаті, робила масаж комірцевої зони, спершу обережно, а потім все більш енергійно.

Лікарі, швидше для перестраховки, мляво заперечували. Дружина хрестилася, але масаж продовжувала, в тому числі і медовий. А через місяць масаж чергували з банками в два ряди вздовж хребта на ширину долоні й на всю довжину до куприка. Продовжували це близько двох місяців до переїзду в санаторій. З санаторних фізіопроцедур - електрофорез комірцевої зони, струми КВЧ (украй високої частоти) на ті ж біологічно активні точки, знову масаж, прогулянка на повітрі у будь-яку погоду, починаючи з 300-500 метрів в день, а вже через місяць до 3 кілометрів. І все це робили «через не можу», жертвуючи сном, телевізором та іншими санаторними спокусами.

Навіть у дієтхарчування перевагу віддавали овочевим і фруктовим страв, забуваючи жири, яєчні жовтки, цукор і особливо сіль. Дивувалися сусідові по столу: він також після інсульту сумлінно з'їдав шматочки копченої ковбаси (у тому числі й наші порції), котлети і відсував у бік бурякову ікру і вінегрет. Я здав аналіз на холестерин. Як очікувалося, результат його виявився поганим. З цього часу ми більш щільно взялися за чищення судин і зменшення «поганого» холестерину. «Америки» ми не відкрили, і визначили для себе три види продуктів:

• Те, що їсти не можна (сало, внутрішні органи тварин, зокрема печінку, жирні ковбаси і молочні продукти, каву, майонез, яєчні жовтки).

• Те, що можна, але нечасто (курку без шкірки, відварну яловичину, докторську ковбасу, яєчний білок, хліб темних сортів і грубого помелу, макаронні вироби, цукор, чорний чай, какао, рис, манку).

• Те, що потрібно і корисно (овочі, краще сирі, фрукти, краще не занадто солодкі, морську рибу, бобові, сою, вівсянку, кукурудзу, гречку, рослинна, краще кукурудзяна, олія, яблучний оцет, овочеві і фруктові соки, зелений чай , знежирений кефір).

Всього цього дотримуюся як можна суворіше і по сей день, не розраховуючи на миттєвий ефект.

Із санаторію я пішов на нетвердих, але вже своїх ногах. Надалі, разом з помірним харчуванням, я близько години вранці і 30-40 хвилин перед сном (в будь-яку погоду!) Присвячував пішим прогулянкам - спершу неквапливим, потім швидким кроком і далі по можливості підтюпцем. Організм сам підказував рівень навантаження. Надійний індикатор - мокре від поту білизну. Об'єктивні показники: пульс у півтора рази вище середнього і тиск на 10-20 відсотків вище за норму. Навантаження при цьому бажано не тільки підвищувати, але і знижувати повільно. Після енергійної ходьби або легкого бігу не бухати на диван до телевізора, а прийняти душ, поступово підвищуючи його контрастність. Після душу - різні вправи на розслаблення. І якщо через півгодини тиск буде на 10-20 відсотків нижче «робочого», значить, перша маленька перемога вже здобута.

Що стосується остеохондрозу, то безліч рекламованих знеболюючих мазей не усувають причини хвороб. Ін'єкції більш ефективні. Я використав алфлутон і повторював курс через півроку. Ці ін'єкції відновлюють товщину хрящових прокладок і покращують кровопостачання мозку. Для зменшення в'язкості крові і зниження ризику тромбоутворення і за вартістю, і за нешкідливості немає нічого кращого Кардіомагніл: 100 штук таблеток в упаковці, по 150 мг - для лікування і 75 мг - для профілактики. Вся ціна лікування - 10 рублів на місяць. Приймати після 40, а тим паче після 50 років - значить бути застрахованим від інсультних і інфарктним «сюрпризів».

Ці медикаментозні засоби нічого, крім користі, не принесуть і продаються в будь-якій аптеці.

Можливо, мої рекомендації когось розчарують. Але ніяких чудодійних коштів немає і бути не може. Тільки розуміння проблеми і сталість в її усунення дадуть результат. Обов'язково хороший! Адже успіх - це успіх, створений найчастіше вами і тільки вами. Я скинув вагу ще на 3 кг (а всього 28), і скоро він буде близький до норми. Нещодавно без «зачіпок» пройшов медкомісію на водійські права.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-01 17:07:25

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 17:31:46

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 17:45:32

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-01 15:51:48

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 12:29:09

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-01 14:59:01

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 08:34:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-01 13:50:09

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-01 17:45:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-01 17:31:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-01 14:36:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59