Не відступати ні на крок (інсульт)

Цю істину я повною мірою відчула на собі. У мене після інсульту було перекошене обличчя, трималася невиразна мова, і права сторона тіла довгий час залишалася паралізованою.

Застосовувала рецепти народної медицини з різних видань. Провела два курси уколів Церебролізину ®. Поліпшення пам'яті, відновлення мовлення та концентрації уваги допомогли кавінтон, ноотропів, гліатілін. Крім того, я брала таблетки інстенон, вин-поцетіна, пірацетаму, арбіфлекса, трентал, пентоксифиллина.

Щодня роблю гімнастику з 3-4 комплексів. Особливу увагу приділяю вправам, які важко, але необхідно виконувати для відновлення рухливості руки і ноги. І не думайте, що все одразу ж вийде. Я починала з одного шажочка, з масажу кожного пальця, щоб гнувся. Краще вибирати комплекс, засвоюваний легше, і так, щоб відновити самі життєво важливі руху. Ось, наприклад, вправи для променевозап'ястному суглоба кисті руки: барабанити пальцями по столу. Робимо пальцями «шпагат». Широко розводимо пальці і зводимо їх разом. Піднімаємо і опускаємо кожен палець, потім долоню. Тримаючи здоровою рукою кисть хворий, піднімаємо і опускаємо хвору руку. Поставивши лікті на стіл, пальцями дістаємо до долоні. Великим пальцем натискаємо по черзі на кожен палець тієї ж руки. Клацанням відштовхуємо від великого пальця кожен інший палець. «Фігушки». Стискаємо пальці в кулак і розтискати.

Вправа з опором. Склавши долоні, упирає по черзі пальці один в одного. Спираючись ліктями рук на стіл і з'єднавши долоні разом, згинається і розгинається кисті на себе, від себе і в обидві сторони. Тримаючи долоні разом, ковзаючим рухом розводимо лікті в сторони по столу. Масажуючи кожну руку іншою рукою від кінчиків пальців до ліктя.

Катаєв долонькою качалку по столу. Крутимо палицю вліво-вправо. Закручуємо пальцями поролон. Тримаючи палицю в руці, згинається і розгинається променезап'ястний суглоб. Тримаючи палицю в двох витягнутих руках поруч, обертати її вліво-вправо. Перекидаємо палицю з однієї руки в іншу. Перебираємо пальцями хворої руки по палиці. Катаєв м'яч від себе і на себе. Немов закручуючи лампочку, обертати пальцями м'яч в одну і іншу сторони. Те ж саме, але руки витягнуті. Перекидаємо м'яч з однієї руки в іншу. Натискати долонею на м'яч зверху і послаблюємо тиск. З обох сторін стискуємо м'яч долонями. Здоровою рукою кидає м'яч, а хворий - підхоплює.

Вправи для плечового суглоба. «Віконечко»: поклавши хвору руку поверх здорової, утворюємо «раму» і робимо поворот, відводячи «віконечко» вліво-вправо. Руки в замку піднімаємо і опускаємо, потім здійснюємо ними кругові рухи. Робимо, не розмикаючи рук, обертання плечима вперед-назад. Піднімаємо руки в замку, розводимо в сторони і опускаємо.

Вправи для ніг. Сидячи на підлозі, згинаємо коліна, ковзаючи ступнями по підлозі на себе і від себе. Відводимо пряму ногу вбік. Піднімаємо пряму ногу і кладемо на іншу. Підтягуємо одне коліно до грудей, потім іншого. Ковзаємо стопою по гомілки інший. Лежачи на животі, ногами спираємося на шкарпетки і відриваємо коліна від підлоги. Похитує, поклавши хвору ногу на здорову. Повзає по-пластунськи. Сидячи на стільці, робимо перекат з п'яти на носок і назад. Розводимо п'яти, з'єднуючи шкарпетки, і навпаки. Поклавши хвору ногу на здорову, обертати гомілковостопним суглобом.

А ще мені допоміг комплекс: «Пропелер» і «Ваги». Візьміть у руку 2 волоських горіха і обертайте їх пальцями за годинниковою стрілкою і назад. Спочатку горіхи будуть падати, потім справа налагодиться. Зігнуті в ліктях руки тримаєте перед особою, згинаючи по черзі пальці. Потім послідовно їх розгинати. Ребром правої долоні починайте «пиляти» між пальців лівої руки, потім поміняйте руки. Такі «пропили» нормалізують тиск.

Зігнуті в ліктях руки тримаєте перед собою так, щоб кисть правої руки була навпроти лівих грудях, а кисть лівої руки - навпроти правою. Робіть кругові рухи кистями, ніби намотуючи нитку на клубок: права кисть обертається навколо лівої руки, ліва - навколо правою. Імітуйте рух футболіста, вкидаються м'яч з-за бокової (зразок - на телеекрані). «Пропелер»: нахилившись вперед, витягнуті в сторони руки обертайте вгору-вниз. «Ваги»: по черзі піднімайте плече до вуха, інше - максимально вниз. (Вправу можна робити перед дзеркалом).

«Перетягування канату». Почергово перебираючи пальцями, повільно і напружуючи всі м'язи рук, ніг, спини, підтягує уявний канат. «Стрілянина з лука»: напружуючи м'язи рук, ніг, спини, максимально натягуйте «тятиву» і, «випустивши стрілу», розслабтеся.

«Велосипед». Лежачи на спині, добре допомагає при паралічі. Тримаючи руки перед грудьми, а пальці в замку, спробуйте вивернути кисті назовні, потім потягніться вгору. Передавайте тенісний м'яч з однієї витягнутої руки в іншу, теж тримаючи руки за спиною як можна вище. Темп - максимальний.

Розслабивши всі м'язи, спробуйте зобразити ходу п'яного «як чіп» чоловіка, якщо можете, потанцюйте під музику, посмійтеся (без напруги). Потім розслабтеся, потрясіть по черзі кожною рукою і ногою, потім двома руками, ногою і рукою одночасно. Щоб не впасти, дотримуйтеся за стілець.

Крім цих комплексів мені допомагає китайська гімнастика для літніх «Тай-Ді». Крім гімнастики ходжу у ванній по холодній воді, обливають руки і ноги холодною водою. Вправлялися також у співі різних звуків і пісень.

Успіхи мої такі:
вмію тепер зав'язувати ззаду халат, самостійно одягатися і ходити на; прогулянку, чистити картоплю і готувати їжу, та багато чого ще можу робити після інсультной нерухомості. І всім інсультнікам хочу сказати: віра в зцілення і щоденні вправи - саме вірний засіб. Тільки не треба себе жаліти, гімнастику слід виконувати щодня. Зробите собі поблажку, вважайте, все піде нанівець, доведеться починати спочатку. Ось і цей лист я напирала правою паралізованою рукою. Нехай поки не зовсім красиво, але, сподіваюся, з часом почерк - нормалізується. А наведені вище комплекси надіслали відгукнулися на мою біду люди. Я всі їх випробувала і можу засвідчити: вони інсультнікам допомагають.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 00:08:20

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-29 20:50:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 19:51:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 20:41:27

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-29 21:05:52

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 21:04:33

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-29 10:29:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-29 17:32:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25