Намагаюся бути незалежним

Коли в мене стався інсульт, я відчув, як моє тіло заніміло. Намагаючись піднятися, я падав, вдаряючись об якісь предмети. Я розумів, що, якщо мені вдасться доповзти або дістатися до телефону в сусідній кімнаті, що знаходився всього лише за кілька кроків, то я зможу покликати на допомогу. Я ще не розумів, що втратив здатності говорити, але продовжував думати, як собі допомогти.

На жаль, мені не вдалося подолати навіть цей короткий відстань, але я намацав не паралізувати рукою якийсь твердий предмет, яким стукав у стіну будинку до тих пір, поки не втратив свідомість. Працівники «швидкої допомоги» знайшли мене між ліжком і стіною і відвезли в госпіталь, де я пролежав кілька днів. Коли моя свідомість початок трохи прояснюватися, мене відвезли в інший госпіталь, де займалися хворими, поки ще живими після інсульту. Згадуючи перенесене, пам'ятаю що я був дуже наляканий і не міг зрозуміти, що зі мною відбувалося. Моє тіло мене не слухалася, і майже всі внутрішні системи не функціонували.

Поступово я почав розрізняти предмети і розуміти медичний персонал, який намагався пояснити, що зі мною сталося. Мені також повідомили, що спробують мені допомогти, якщо я опинюся в змозі виконувати рекомендації лікарів. Зараз я розумію, що завдяки старанням медиків і наполегливої тренуванні мені вдалося закласти початок подальшому поліпшенню мого загального стану.

Як це відбувалося, я розповів у 10-му номері вісника, і, чесно кажучи, не хочеться повторюватися. Можу лише додати: щоб хоча б частково відновити свою участь у щоденному житті, намагайтеся ставити перед собою мету і виконати її. Дуже важливо також читати відповідну літературу - багато корисних порад я почерпнув саме з книг і журналів.

Безумовно, одним з важливих чинників поліпшення стану, настрою і здоров'я для людини, який переніс інсульт, залишається тяга до життя. Іншими словами, бажання досягти успіху. Ніколи не слід забувати: якщо життя після інсульту триває, то при бажанні ви здатні відчути її, як раніше, і часто зможете однією рукою зробити багато корисного.

Дуже добре, коли оточуючі вас друзі та близькі беруть активну участь у плануванні подальшого життя-буття. Часом дрібні турботи можуть виявитися нерозв'язними через нестійкість вашого тіла. Потрібно також мати на увазі, що з-за малорухливого способу життя можуть з'являтися набряки на руках і ногах - після інсульту пошкоджені м'язи не в змозі відкачувати рідину з наших кінцівок. Саме тому потрібно намагатися виконувати щоденно вправи для паралізованою руки і ноги. І головне - не відчувати страху перед майбутнім.

Кожен день, в 6-7 ранку, ще лежачи в ліжку, я розтягую руку і роблю вправа для ноги тривалістю 10-15 хвилин. Потім, впершись ліктем здорової руки в матрац, намагаюся піднятися з ліжка.

Умова - ні за що не хапатися й утримати баланс тіла, щоб не впасти. При цьому кожен рух має бути абсолютно безпечним. Коли я переконуюся в тому, що безпечно сиджу на краю ліжка, приступаю до застосування вібромасажера - є у мене такий, - що перебуває на відстані витягнутої руки. Приблизно протягом 7-10 хвилин масажують ногу та руку. Важливо при виконанні всіх цих вправ-процедур не перевтомлюватися - адже належить ще встати з ліжка і утриматися на ногах. Після цього добираюся до умивальника. Впершись у нього серединою тулуба, намагаюся вмитися однією рукою. Умившись, намагаюся ходити за допомогою опорної палиці або поручнів, які для мене зміцнили на стіні. З їх же допомогою можу виконувати деякі нескладні вправи. Потім - сніданок. Незважаючи на те, що мені подарували електричний ніж для різання хліба, я навчився користуватися звичайним кухонним ножем однією рукою. І хоч це займає більше часу, зате виробляє терпіння і ... слинки.

Прийому їжі слід приділяти особливу увагу через нечутливості порожнини рота. При цьому необхідно враховувати не тільки здатність ковтати і пережовувати їжу, але також і те, як надійно сісти на стілець біля столу, щоб не скинути на підлогу приготовлену посуд і їжу.

Тут вас підстерігає багато несподіванок, і слід бути надзвичайно уважними.

Їсти намагаюся трохи, по кілька разів на день. Дійшов висновку, що при такому розпорядку почуваю себе непогано. Перед сніданком і після нього полощу рот розчином води з перекисом водню в пропорції один до одного.

Але найголовніше - у всьому намагаюся бути незалежним.

Переглядаю заголовки свіжих газет і журналів. У перекладі на російську вони звучать так: «Слабка еконо-'мика зменшує пенсійні фонди», «Багато американців не мають пенсій», «Літні працівники з тривогою думають про своє майбутнє», - і тому подібне ...

Прочитавши деякі з них, я думаю про те, що в нашому віснику, слава Богу, таких матеріалів немає, завдяки чому він набуває все більшої популярності. І не тільки тому. Основна причина, по-моєму, в тому, що самі читачі описують свій досвід, яким можуть скористатися інші. Сподіваюся, і мій комусь стане в нагоді.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 00:08:20

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-29 20:50:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 19:51:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 20:41:27

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-29 21:05:52

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 21:04:33

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-29 10:29:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-29 17:32:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25