Кашель кашлю ворожнеча

Ми часто нарікаємо на забруднення атмосфери наших міст, на погану екологічну обстановку, холодний клімат. Чи треба дивуватися, що в таких умовах спостерігаються спалахи різних легеневих захворювань! Останнім часом все більшого поширення набуває хронічна обструктивна хвороба легень, для стислості звана ХОЗЛ, яка виявляє себе насамперед кашлем.

Але кашель кашлю ворожнечу. За ним може ховатися й банальна застуда, і серйозне легеневе захворювання. Про це розповідає головний пульмонолог Москви, доктор медичних наук, професор Російського державного медичного університету пульмонології Андрієм Станіславовичем Білівских.


Час холодне нині на дворі, і люди, на жаль, застуджуються. Не у всіх, на жаль, вистачає енергії і волі слідувати порадам "ЗСЖ" - обливатися холодною водою, ходити босоніж по снігу, словом, загартовуватися. І ось - кашель, нежить. Іноді дуже сильний кашель. Чи не почав це який-небудь легеневої хвороби?

Андрій Бєлевський: Люди всі різні. Є, звичайно, такі, хто по кожному Чихуа, нежиті або подкашліванію шукає у себе які-небудь важкі захворювання. Це, прямо скажемо, один з видів психологічного розладу. Підвищена недовірливість.

Тим часом кашель під час респіраторної вірусної інфекції - це звичайна справа. Тому що крім носа, очей вірусом уражаються бронхи, трахея. Інша справа, якщо кашель триває довго, протягом місяця, скажімо, і ніяк не припиняється. Це вже сигнал тривоги. Кашель, який мучить людини ночами, свідчить про розвиток або прояві хвороби легеневих шляхів, яка до пори до часу не давала себе знати. Треба одразу звертатися до лікарів.


Багато хто намагається від тривалого кашлю вилікуватися різними прогрівання, розтирання, травами.

А.Б.: Людина повинна насамперед знати, від чого у нього кашель. Але сам він у цьому ніколи не розбереться. Тому про методи самолікування говорити якось складно. Звичайно, все одно люди лікуються - травами, Борсучим жиром, банками. Від цього нікуди не дінешся, але якщо людина не знає, від чого кашляє, то таким самолікуванням можна завдати собі шкоди. Типовий приклад - застосування трав людьми, що страждають на бронхіальну астму. У траві може виявитися алерген, який приведе до важкого загострення.


Зараз, як відомо, мало не на перше місце серед усіх легеневих хвороб виходить хронічна обструктивна хвороба легенів. Наскільки вона небезпечна? Як від неї вберегтися?

А.Б.: Це хвороба курців, яких у нас дуже багато. А також певною мірою професійне захворювання деяких працівників, пов'язаних з шкідливим виробництвом. Але головним чином все-таки курців. Хронічної обструктивної хвороби легень хворіли видатний актор і театральний діяч Олег Єфремов, генеральний секретар ЦК КПРС Костянтин Черненко ...

Абревіатура ХОЗЛ з'явилася порівняно недавно, якихось 10 років тому. А до того лікарі ставили діагноз "хронічна пневмонія" або "емфізема легенів". І нічого не чули про ХОЗЛ. Програму боротьби з цією хворобою ініціювала Всесвітня організація охорони здоров'я. У нас в Росії є своя програма по боротьбі з ХОЗЛ.

Це важке, повільно розвивається хронічне захворювання бронхів і легенів. Багато хто, особливо в початковій стадії хвороби, ставляться до неї злегка зневажливо: "Кашель у мене від курива! Нічого такого". І не розуміють, що куріння - це така російська рулетка. Коли людина бере першу сигарету, він закручує барабан, а потім років 20 чекає, що йому випаде. Чи то інфаркт, чи то ноги будуть хворіти, чи то мізки, грубо кажучи, полетять, чи то легенева хвороба розвинеться, чи то рак. Деякі проскакують. А більшість обов'язково чимось захворює.


За якими симптомами людина може запідозрити у себе цей самий ХОЗЛ?

А.Б.: Спочатку хвороба протікає дуже приховано. Десятки років може не давати себе знати. А потім-легке покашлювання вранці з невеликою кількістю мокротиння. Потім задишка при фізичному навантаженні, яка з часом може розвинутися в таку важку дихальну недостатність, що людині важко буде навіть пересуватися. Все це викликане тривалим впливом на дихальні шляхи тютюнового диму, промислових чи інших шкідливих газів, що викликає звуження повітроносних шляхів, їх запалення, збільшення в них слизу. Легенева тканина втрачає еластичність, стоншується і поступово руйнується.


Що допоможе хворому в такій ситуації?

А.Б.: Перш за все необхідно зробити рентген легенів, різні аналізу "мокроти і обов'язково спірометрію. І, звичайно ж, прибрати всі шкідливі фактори. Змінити роботу, якщо вона шкідлива. А головне, раз і назавжди кинути палити. Без цього лікування ХОЗЛ малоперспективно.

Тим часом сама необхідність кинути палити у багатьох викликає роздратування, незгоду з лікарем. Особливо важко відмовляються від шкідливої звички жінки, які за кількістю хворіють ХОЗЛ вже майже зрівнялися з чоловіками.

Сучасні препарати, ще раз підкреслю-за бажання хворого дотримуватися рекомендацій лікаря, можуть значно поліпшити стан пацієнта. Основні ліки при ХОЗЛ - бронхорасшіряющіе препарати, гормональні інгалятори і відхаркувальні засоби, вакцини для профілактики респіраторних інфекцій (грипу насамперед).

Оскільки при ХОЗЛ порушується механізм самоочищення бронхів, дуже важливо займатися лікувальною фізкультурою (упор - на вправи для плечового пояса), дихальною гімнастикою, робити мас-1 1Ж грудної клітини.


І тим не менше, незважаючи на всі зусилля, правильно вбрання лікування, хвороба залишиться невиліковною?

А.Б.: На те вона і хронічна. Проте порушення слизової оболонки, що виникають при ХОЗЛ, до певної міри оборотні. Слизова бронхів курця, який залишив свою шкідливу звичку, зможе поступово відновлюватися. Саме захворювання не зникне, але деякі симптоми пройдуть, і, принаймні, людина не стане інвалідом.


Для очищення воздухопроводних шляхів від мокроти пульмонологи-практики радять використовувати деякі прийоми.

Дренажні вправи

• Початкове положення - ноги на ширині плечей, руки в сторони, максимально відведені назад, пальці широко розсунуті. На рахунок "раз" - різко схрестити руки перед грудьми - потужний видих. На рахунок "два" повернутися в і.п. Повторити 2-3 рази.

• І.П. - Ноги на ширині плечей, встати на шкарпетки. Підняти руки через сторони вгору. На рахунок "раз" опуститися на стопи, руки через сторони схрестити перед грудьми, бавовна з лопаток - потужний видих. На рахунок "два" повернутися в і.п. Повторити 2-3 рази.

• І.П. - Те ж. Руки через сторони вгору, долоні поєднати і злегка їх стиснути, - ніби тримаєте сокиру. На рахунок "раз" руки вперед-вниз - ніби рубайте дрова, - потужний видих. На рахунок "два" повернутися в і.п. Повторити 2-3 рази.

• І.П. - Те ж. Подати тулуб вперед, руки вперед - як ніби тримаєте лижні палиці. На рахунок "раз" опуститися на стопи, присісти, нахилитися вперед, торкаючись животом стегон. Мах руками тому, як би відштовхуючись лижними палицями - потужний видих. І, залишаючись в нахилі, ще 2-3 маха руками з видихом. На секунду завмерти. Повернутися в і.п. - Вдих.

• І.П. - Те ж. Руки через сторони вгору, долонями назовні. На рахунок "раз" мах руками назад-вниз - потужний видих. Ця вправа називається "веслування на човні".

• Гімнастику слід робити 2-4 рази на добу по 15-20 хвилин.

Масаж обличчя

• Його роблять вранці і ввечері, після сну і за годину до сну. Він складається з 6 прийомів.

• Подушечки великих пальців покласти на носові пазухи і робити коливальні рухи зі швидкістю 120 ударів на хвилину. Вдих ротом, видих через ніс.

• нігтьової пластинки вказівних пальців стискати крила носа - вдих ротом. Потім закрити рот - і різкий видих через ніс. Повторюється. 2-3 рази.

• Подушечками 3-4-5-го пальців робити обертальні погладжують руху від спинки носа під очі і до кутів рота. 10-12 разів до відчуття тепла.

• Тими ж пальцями від середини чола виконувати погладжують обертальні рухи (по спіралі) до кутів надбрівних дуг; 10-15 разів до відчуття тепла.

• Нижні подушечки долонь поставити перпендикулярно на лоб і правою рукою зліва направо по периметру чола виконувати розтираючий руху; 10-15 разів до відчуття тепла. Потім той же проробити лівою рукою справа наліво; 10-15 разів до відчуття тепла.

• тильною поверхнею долонь виконувати розтираючий руху від підборіддя до кутів щелеп; 10-15 разів до відчуття тепла.

Гірське повітря і сіль

Останнім часом в якості полегшення стану при ХОЗЛ пропонують гіпокситерапія і гала-терапію.

Гіпокситерапія - це дихання так званим гірським повітрям: газовою сумішшю зі зниженим вмістом кисню. Відомо, що, коли людина піднімається в гори, у нього виникає задишка і серцебиття, слабкість. А спускаючись, він відчуває надзвичайний прилив сил.

Галатерапія - дихання сіллю. Стіни, підлога, стеля спеціальної палати покривають сіллю, в повітрі розпорошують сольовий аерозоль. Вдихання такого повітря допомагає відходженню мокроти, хворому стає легше.

Радить Клара Дороніна

Виведення слизу з бронхів і легенів

• 1 склянку подрібненого аркуша алое + 1 склянка подрібненої кірки свіжого лимона + 3 склянки меду змішати, наполягти тиждень. Приймати перед кожною їжею не менше 40 днів. Потім зробити 10-денну перерву і повторювати приймати курсами тривалий час. Ці ліки лікує ще нирки та шлунково-кишкового тракту. Його можна приймати і при діабеті 2-го типу.

• До складу другого кошти входить багно або трава іпекакуана (зростає в Америці). Отже, 3 склянки подрібненого сухого багна з квітками (або 3 ст. Іпекакуани) + 1 / 2 склянки подрібненого кореня алтея + 6 розеток (ложі-підставу головки часнику, що скріплюють зубчики) від 6 головок часнику залити 1 л сухого червоного вина ("Каберне ") і 20 хвилин потримати на водяній бані. Потім зняти і залити 1 / 2 л анісової горілки. Настояти тиждень. Приймати по 50 крапель кожні 3 години, незалежно від їжі, протягом 28 днів. Зробити тижневу перерву і повторювати курс тривалий час. Обов'язково під час прийому цих ліків робити наступне: 2 рази на день - вранці і ввечері на 1 годину наклеювати на ніс перцевий лейкопластир (шириною не більше фаланги вказівного пальця) так, щоб далі він накривав область гайморових пазух і доходив до мочок вух. Такі процедури робити протягом не менше 10 днів, а потім - по необхідності, наприклад, при застуді, закладеному носі. Одночасно з цими процедурами через день з'їдати вранці шматочок хліба з 2 краплями розчину Люголя.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-29 05:57:07

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 21:49:03

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 05:59:43

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 05:54:44

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-29 02:40:50

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 05:35:35

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 21:44:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 14:26:51

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 04:48:31

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 04:48:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25