Мастопатія: як зберегти здорові груди


Вас турбують больові відчуття, печіння, тяжкість, підвищена чутливість або просто дискомфорт в області молочних залоз? Вам здалося, що там промацуються якісь освіти, ущільнення, або періодично виникають виділення із сосків? Все це - привід для звернення до лікаря-мамолога.

Справа в тому, що всі перераховані вище ознаки можуть бути проявом серйозного захворювання - мастопатії. За статистикою, їй страждає до 60 - 80% жінок у всьому світі. Тільки вдумайтеся: вісім з десяти жінок рано чи пізно стикаються з цим захворюванням! При цьому, на жаль, далеко не всі звертаються до лікаря, сподіваючись на "авось": адже турбує не постійно і не сильно - поболело кілька днів перед місячними і пройшло. Багато жінок вважають це звичайною справою, а між тим підступність мастопатії полягає в тому, що це захворювання відноситься до передракових, тобто на його тлі може розвинутися злоякісна пухлина молочної залози.

Мастопатія - це захворювання, при якому в молочній залозі формуються розростання її тканин у вигляді ущільнень і кіст, які можуть прощупується в грудях у вигляді невеликих вузликів. Більшу частину часу вони можуть не турбувати жінку, і тому навіть не відразу помічаються. Але проходить якийсь час - місяці, може бути, роками - і поступово, за 2-3 дні до початку менструації, ці ущільнення починають ставати болісними. Болі можуть "віддавати" в область пахв і часто супроводжуються виділеннями із соска - зазвичай прозорими або жовтуватими. У виражених випадках біль може ставати настільки сильною, що навіть легкі дотики до грудей викликають дискомфорт. Ці симптоми зазвичай тривають до менструації, під час неї і ще два-три дні після; потім хворобливість зменшується або зникає до наступних місячних.

З плином часу, якщо жінка не звертається до лікаря, таких ущільнень стає більше, вони збільшуються в розмірах і перетворюються на щільні вузли. При цьому може відбуватися зміна розмірів і форми грудей. На жаль, дуже часто жінка звертається до лікаря тільки після появи таких от серйозних симптомів.

Але чи варто чекати так довго і відкладати візит до лікаря? Адже якщо знати, через що виникає хвороба, набагато легше її попередити, вчасно звернувшись до лікаря і почавши лікування до того, як з'являться важкі наслідки.

Чому виникає мастопатія?

Виникнення мастопатії пов'язано в першу чергу з порушеннями гормонального балансу, виробленням гормонів - причому як статевих гормонів, так і, наприклад, гормонів щитовидної залози, адже робота всіх залоз внутрішньої секреції взаємопов'язана.

Молочна залоза дуже чуйно реагує на всі гормональні коливання в організмі жінки. І якщо щось іде не так - наприклад, відбувається порушення менструального циклу, виникають сексуальні проблеми, робиться аборт - то дуже часто відображенням цих порушень стає саме проблеми з молочною залозою. І найчастіше це - мастопатія.

Але одними гормонами та їх виробленням справу, на жаль, не обходиться. Адже до порушення гормонального балансу можуть приводити стреси на роботі і вдома. А це не тільки гострий стрес, але ще й хронічний - постійні переживання з-за невлаштованості сімейного стану або незадоволеності своїм соціальним статусом, умовами проживання ... А приводи для невдоволення життям, на жаль, знаходяться у будь-якого з нас.

Крім того, чинником ризику гормонального дисбалансу, а значить, і появи мастопатії, вважається нерегулярне статеве життя, сексуальна незадоволеність, які, у свою чергу, теж викликають стрес. Коли жінці вдається нормалізувати своє сексуальне життя, поліпшити її, це значно знижує ризик розвитку мастопатії, і звичайно, зменшує вираженість стресу.

Здоров'я молочної залози також тісно пов'язане зі станом органів жіночої статевої сфери. Тому всі гінекологічні захворювання (запалення придатків, міома матки, ерозія шийки матки та багато інших) впливають на гормональний фон жінки, можуть підвищувати вірогідність розвитку мастопатії.

Жінки, у яких коли-небудь були аборти, які не годували грудьми або період грудного вигодовування був нетривалим (менше 6 місяців) теж ризикують зіткнутися з проблемою мастопатії. Щоб знизити ризик розвитку цього захворювання, їм необхідно регулярно відвідувати гінеколога і своєчасно лікувати гінекологічні захворювання.

До порушення гормонального балансу в організмі можуть привести і захворювання залоз внутрішньої секреції - органів, які, власне, і виробляють гормони. Це захворювання щитовидної залози, наднирників, підшлункової залози. Хороший лікар обов'язково зверне увагу на відповідні симптоми і проведе комплексне обстеження, щоб виявити справжню причину розвитку захворювання.

Ще один чинник ризику - травми молочної залози, у тому числі і побутові мікротравми, коли в метро, в автобусі притиснули, здавили, випадково вдарили в груди ліктем або сумкою ... Бути особливо уважними необхідно і тим жінкам, чиї родички по жіночій лінії страждали захворюваннями молочної залози. Це означає, що ризик розвитку мастопатії у них вищий, так як спадковий фактор у розвитку цієї недуги має велике значення. Особливо подбати про здоров'я потрібно і курцями, так як ця шкідлива звичка, крім інших бід, привертає ще і до поразок молочної залози ...

Виходить цікава картина: якщо порахувати і врахувати всі описані фактори ризику, то вийде, що переважна більшість представниць прекрасної статі ризикує зіткнутися з даним захворюванням. На жаль, у шести - восьми випадках з десяти так і трапляється.

Для того, щоб не опинитися в списку жертв мастопатії, варто подумати про те, як убезпечити себе від цього захворювання. Для цього необхідно регулярно проходити огляд грудей у гінеколога (оскільки саме цей лікар проводить профілактичні огляди молочних залоз), а при найменших ознаках описаних симптомів не відкладаючи звернутися до лікаря-мамолога. Це допоможе зберегти дорогоцінний час, здоров'я, і, звичайно, красу грудей!

Тому - обов'язково до лікаря!

При огляді доктор вислухає скарги, збере докладну інформацію про сам захворювання і про ваше здоров'я в цілому. Крім загального огляду, лікар уважно виробляє пальпацію (обмацування) молочних залоз. Щоб її результати були більш інформативними, бажано прийти до лікаря на 5-7 день після першого дня менструації.

Для діагностики захворювань молочних залоз використовується мамографія і УЗД-дослідження, які дозволяють встановити наявність мастопатії й визначити характер змін. Крім того, при необхідності проводять цитологічне дослідження - визначають особливості будови клітин для виключення онкологічної патології. Можливо, що лікар призначить також аналіз крові на гормони (що дозволить виявити ендокринні порушення), а також аналіз на онкомаркери - специфічні речовини, наявність або відсутність яких говорить про розвиток онкологічного захворювання.

Після обстеження лікар призначить лікування, в тому числі спрямоване на усунення тієї причини, яка викликала мастопатію. Наприклад, якщо це гінекологічне захворювання, то призначення препаратів спільно з гінекологом, ендокринологом, а при необхідності - лікування у суміжних спеціалістів. При комплексному підході до лікування, тобто коли пацієнта консультують кілька фахівців різних спеціальностей, ефективність терапії значно зростає.

Це потрібно

Жіночі груди у всі часи вважалася уособленням краси та жіночності. Щоб зберегти красу грудей як можна довше, дуже важливо вчасно подбати про неї.

Досвідчені та турботливі лікарі клініки "МераМед" успішно лікують захворювання молочної залози, у тому числі і мастопатію. Високий професіоналізм фахівців і використання тільки найсучаснішого обладнання дозволяє проводити діагностику і лікування мастопатії швидко, якісно і ефективно.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-07 01:08:14

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-07 01:08:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 19:34:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-07 01:08:07

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-07 01:08:24

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 23:07:50

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-07 01:08:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-07 01:08:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-07 01:08:20

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-07 01:08:38

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-07 00:51:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-07 01:10:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-07 01:08:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 19:21:24

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-07 01:08:36