Хлопчики і дівчатка: такі схожі, але такі різні

Діти. Як часто здається, що підростаюче покоління - якийсь єдиний, хоча і складається з індивідуальностей, потік зі своїми законами розвитку. Незалежно від статі дитина проходить одні й ті ж самі етапи фізіологічного і психологічного дорослішання. Але насправді все не так просто, адже дівчатка та хлопчики - це два абсолютно різних, неповторних світу ...

Стан здоров'я

Вчені давно намагаються з'ясувати, хто ж - хлопці чи дівчата - хворіють частіше. Але відповідь на це питання до цих пір не знайдений, хоча багато досліджень свідчать, що хлопчики, незважаючи на краще фізичний розвиток, все ж таки гірше, ніж дівчата, переносять найбанальніші дитячі захворювання. До речі, від тих же дитячих кольок юні лицарі страждають набагато сильнішими за своїх ровесниць - кишкові спазми протікають у них довше і інтенсивніше. Зрозуміло, що зараз впоратися з подібною ситуацією досить просто, - можна давати малюкові натуральні лікарські засоби, що поліпшують травлення. Приміром, полегшує перебіг кольок або зовсім запобігає їх поява напій Плантекс, дія якого заснована на екстракті плодів і ефірному маслі фенхелю.

Як би там не було, лікарі сходяться на думці, що стан здоров'я дитини, перш за все, залежить не від його статевої приналежності, а від його спадкової схильності до тих або інших захворювань, наявності вроджених патологій і, звичайно, від того, як уважно стежать за його самопочуттям батьки.

Фізичне та психічний розвиток

Вчені виявили, що область мозку, що відповідає за просторове сприйняття, набагато швидше розвивається у хлопчиків. Саме цим пояснюється той факт, що дівчатка починають ходити пізніше за своїх однолітків чоловічої статі на 1-2 місяці. А ось, наприклад, в області мозку , пов'язаної з мовним процесом, у дівчаток набагато більше нервових закінчень, ніж у хлопчиків. Тому малятка на кілька місяців раніше починають говорити, використовувати при спілкуванні словосполучення і довгі, складні речення.

У дівчаток більшою мірою виражена тактильна чутливість. Тому вони так прив'язуються до м'яких іграшок, а також гостріше реагують на біль. Хоча причина останнього пов'язана і з рівнем больового порогу, і тим, в яких умовах виховується дитина. Як правило, хлопчикові з малоліття вселяється, що він повинен бути сильним і не плакати, навіть коли йому боляче. З дівчатами все інакше, тому вони ростуть більш ніжними, тендітними і вразливими. Саме те, що вселяється дитині, в чому впливає на його сприйняття болю. Найчастіше батьки стикаються з тим, що хлопчисько, побилися, розбити собі лоба або колінце, наполегливо твердить, що йому зовсім не боляче і пити знеболювальні ліки він не буде. Звичайно, мамам і татам варто пам'ятати, що в подібному випадку краще переконати сина прийняти допомогу, дати йому, наприклад, Нурофен для Дітей, який швидко знімає болю різного походження. Адже незважаючи на те, що хлопчик поводиться вкрай мужньо (і це дуже похвально), необхідно розвивати в дитині логіку, почуття міри і виправданості жертви. З дівчатами, на щастя, подібні ситуації виникають вкрай рідко.

У щодо стресостійкості різниця між статями також явно видно. У напружених і, що найголовніше, короткочасних, гострих ситуаціях маленькі чоловіки вчаться набагато краще, швидше справляються з завданнями, активно приймають рішення. А дівчатка спокійніше переносять довготривалий стрес, пов'язаний, наприклад, з тривалим конфліктом між батьками або необхідністю тривалий час відвідувати лікаря, вчитися в класі, який не подобається.

Взагалі, мозок дівчаток розвивається набагато швидше. Якщо календарні ровесники протилежної статі йдуть до школи, біологічний вік хлопчика на цілий рік відстає від юної леді. Тому фахівці досі сперечаються, як краще навчати дітей - окремо хлопчиків і дівчаток чи то в змішаних класах. Так чи інакше, два різні, часом прямо протилежних світу - хлопчики і дівчатка - не можуть прожити без обопільного спілкування. І рано чи пізно їх неповторність стає відправною точкою для початку дивовижних, разногранних взаємин.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-05 23:43:58

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 04:10:06

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01