Чоловіче довголіття

У нашій країні бути здоровим має стати також престижно, як і бути багатою людиною. Однією з теорій старіння є ендокринна теорія, пов'язана з дефіцитом гормонів, серед яких найбільш значущий дефіцит статевих гормонів .

Тестостерон відіграє визначальну роль у соціальному житті чоловіка. Чоловіки, які мають більш високий рівень тестостерону, не тільки більш успішні, але вони також потребують і в більш високому рівні тестостерону для підтримки своєї активності, відповідно до "індивідуальної нормою тестостерону" . Іноді тестостерон називають гормоном переможців. Рівень його в крові підвищується після отриманої в боротьбі перемоги, після вдалого вирішення якихось проблем. Почуття задоволення і святковий настрій, що охоплюють переможця, пригальмовують освіта стресових гормонів, що забезпечили досягнення перемоги. Відбувається посилене виділення тестостерону. Абсолютно очевидно, що стрес-гормони і тестостерон діють протилежним чином. Цікаво, що зниження рівня тестостерону у чоловіків починається вже з 30 років. Будь-яке хронічне захворювання прискорює зниження тестостерону на 10-15% в порівнянні зі здоровими чоловіками того ж віку. Клінічні прояви вікового зниження тестостерону, або, як його часто називають, "чоловічого клімаксу" різноманітні.

Симптоми зниження рівня андрогенів:

• Збої в роботі статевої системи: зниження лібідо; еректильна дисфункція; зменшення яскравості оргазму; зменшення статевого оволосіння; зменшення об'єму і щільності яєчок.

• Зміна нервово-емоційного статусу: підвищена дратівливість; зниження концентрації уваги, розлад пам'яті; депресія; безсоння; занепад сил.

• Зміни в кістках, м'язах, шкірі і жирової тканини: зниження м'язової маси та сили; збільшення жирових відкладень; остеопороз; зниження тонусу і товщини шкіри (в'ялість).

• Інші прояви: гінекомастія (збільшення грудних залоз), вазомоторні порушення (раптова гіперемія обличчя, шиї, верхньої частини тулуба, відчуття жару - "припливи", коливання рівня артеріального тиску, кардіалгії - колючі, ниючі та інші болі в області серця; запаморочення, відчуття браку повітря, підвищена пітливість).

Старіння у чоловіків супроводжується збільшенням кількості жирової тканини в області живота. У чоловіків існує пряма кореляція між зниженням тестостерону та зниженням маси м'язової тканини, тому що тестостерон забезпечує близько 70% її зростання. андрогенний дефіцит вважається однією з причин, що лежать в патогенезі гиперинсулинизм, що приводить до підвищення цукру в крові і розвитку цукрового діабету

2 типу. Підвищення «поганого» холестерину, приводить надалі до артеріальної гіпертонії, інфарктів і інсультів, вікової остеопороз також пов'язані зі зниженням тестостерону. Вікове зниження секреції тестостерону у чоловіків супроводжується підвищенням відсотка хронічного депресивного синдрому.

Діагностика дефіциту тестостерону складається з декількох частин і включає аналіз порції крові та анкетування. Одним з найбільш простих і популярних опитувальників є ADAM (Androgen Deficiency in Aging Males questionnaire).

Він включає 10 питань:
1. Чи є у вас зниження статевого потягу?
2 . Чи відчуваєте ви нестача енергії?
3. Чи відчуваєте ви зниження сили і витривалості?
4. Зменшився чи ваш зростання?
5. Чи відзначають ви зниження "насолоди життям"?
6. Піддані ви почуттю смутку і дратівливості?
7. Чи стала у вас ерекція менш сильною?
8. Чи помітили ви зниження своїх спортивних показників?
9. Чи відчуваєте ви потреба в пообідньому сні?
10. Чи помітили ви зниження працездатності останнім часом?

Позитивна відповідь на 1-й або 7-е питання або на будь-які 3 питання дозволяють запідозрити дефіцит тестостерону.

За даними різних авторів, частота клінічно вираженого вікового андрогенодефіціта у чоловіків старше 30 - річного віку варіюється від 7% до 30%. За авторитетним даними, у здорових чоловіків середній рівень загального тестостерону в плазмі крові істотно не змінюється до 50-55 років, а потім знижується зі швидкістю приблизно 1% на рік. Біологічно активні фракції тестостерону, головним чином, вільний тестостерон, починають знижуватися в більш ранньому віці, вже приблизно з 35 років.

Ми вважаємо, що всім чоловікам, старше 50 років необхідно проводити гормональний скринінг для виявлення вікового андрогенного дефіциту, оскільки рання діагностика та раннє лікування запобігають розвитку досить серйозних ускладнень, серед яких найбільш серйозну небезпеку представляють серцево-судинні захворювання і остеопороз. Більш того, ідеальним було б і наявність так званого гормонального паспорта, в якому б містилися дані про рівень тестостерону у 30 років, що дозволить легко визначити відсоток зниження секреції тестостерону у конкретного чоловіки в 50 років і старше.

На щастя, сучасна медицина володіє достатніми коштами, щоб не тільки діагностувати, але і коректувати виявлення захворювання.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-28 08:57:54

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-28 08:59:56

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-28 07:54:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-28 09:49:39

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-28 09:03:03

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-28 02:56:29

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-28 12:20:05

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-28 13:51:53

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-28 13:53:16

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-28 01:47:18

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-27 05:26:50

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-28 11:05:20

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-28 04:17:37

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-27 00:29:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-27 00:52:44

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-27 00:23:29

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25