Так лікувалися в імперії Тимура

Самаркандський НДІ східної медицини створено за рішенням уряду Узбекистану десять років тому в найдавнішому науковому і культурному центрі Середньої Азії - Самарканді. У середні століття це місто було столицею імперії Тимура, що простягалася від Середземного моря до Інда і від Перської затоки до Поволжя та Уралу. До столиці стікалася інформація з усієї імперії. Напрацювання вчених того часу залишилися в призабутих трактатах. Завдання молодого інституту - відтворити медичні знання предків, пристосувавши їх до реалій нашого часу.


Діректор інституту Гулчехра Бахрамовна Вафокулова показала десятки нових старих лікарських засобів, розроблених вченими інституту і вироблених для продажу. Але зрозумівши, що читачів в далеких від Середньої Азії краях цікавлять не стільки наукові розробки, скільки підручні засоби, доступні в нехитрому північному побуті, вона люб'язно запросила для розмови своїх колег. Таким чином, в розмові взяли участь завідувач лабораторією фітотерапії, професор, доктор медичних наук Максуд Ахтамовіч Ахтамов, головний спеціаліст інституту, кандидат біологічних наук Віктор Юрійович Шегай і старший науковий співробітник, доктор сільськогосподарських наук Юрій Ахраркуловіч Барат.

Найбільш цікавим для практичного використання мені здався бальзам для омолоджування на основі меду, часнику та лимону.

10 лимонів очищають від шкірки і вичавлюють (краще за допомогою соковижималки). Сік 10 головок часнику середньої величини поділяють на часточки, очищають і перетворюють в кашку за допомогою часникової давілкі або дрібної терки. Все це кладуть в кілограм натурального меду і перемішують . Приймають бальзам 3 рази на день по 1 ч. ложці перед їжею. Обов'язкова умова, щоб корисна річ не заподіяла шкоди: після прийому ложки бальзаму треба почистити зуби, так як сильні кислоти, що містяться в бальзамі, є згубними для зубної емалі. З цієї ж причини засіб протипоказано для людей з підвищеною кислотністю.

При дотриманні цих найважливіших обмежень після закінчення 20 днів прийому слід очікувати помітних результатів: шкіра розгладиться, стане еластичною, більш рожевою, очиститься від вугрів, поверхню нігтів висвітлити і заблищить. проявляться зміни в самопочутті: зникнуть або, принаймні, зменшаться головні болі (перш за все завдяки особливому комплексу кислот лимона і часнику), зникнуть хронічна втома і сонливість, знизиться гострота хронічних захворювань через відчутного зростання клітинного та гуморального імунітету організму, чоловіки помітять зростання потенції, навіть якщо зазнали перед цим статеве безсилля, жінки околоклімактеріческого віку можуть бути вражені поверненням зниклих менструацій, навіть якщо їх не було вже кілька років. Ефект комплексного омолоджування організму буде ще помітніше, якщо після 10-денної перерви ви приготуєте другу порцію бальзаму на наступні 20 днів .

Все сказане вище - аж ніяк не теоретичне очікування: Юрій Ахраркуловіч протягом багатьох років рекомендує це засіб хворим і відстежує появу названих позитивних змін.

Настільки ж привабливо перевірене на практиці засіб від облисіння, вельми популярне, особливо у казахів.

Корені хрону, очищені від землі і промиті в гарячій воді, пропускають через м'ясорубку. До 10 грамам отриманого "фаршу" додають один гіркий стручковий перець і заливають 100 мл спирту. настояти в темному одну добу, отримують потрібний засіб . Наносячи його на ватний тампон, ретельно натирають голову, відгинах волосся долонею так, щоб настоянка досягала коренів волосся. Голову покривають поліетиленовою шапочкою і зверху махровим рушником, витримують від 40 хвилин до години, після чого промивають волосся.

Інший варіант стимулюючого ріст волосся засоби - суміш у рівних частках крупної солі (помел № 2) і свіжоприготовленого кислого сиру. Сіль стимулює утворення в паросткової шарі епідермісу нових волосяних цибулин натомість атрофованих, а кислий сир розпушує загрубілі верстви старого епідермісу. Режим витримування кошти на голові той же.

Не слід, однак, вважати, що наведені рецепти гарантують відновлення волосяного покриву всім лисим і лисий. Успіх залежить від рівня гемоглобіну в крові (чим він вищий, тим кращого результату можна очікувати) і від темпераменту (найкращі шанси у холериків, хороші в сангвініків і набагато менші у флегматиків і меланхоліків).

Одне з популярних засобів, що виробляються на дослідному виробництві інституту, - звіробійного масло.

Зрозуміло, що їздити за ним у Самарканд для більшості людей, нереально. Але його нескладно приготувати в домашніх умовах. І вчені інституту не стали приховувати, як це зробити. Треба взяти траву звіробою, але бажано не з аптечної упаковки, де вона перемолоти, а зібрану, тому що потрібні тільки верхні частини суцвіть. Ось їх-то й треба подрібнити. Півсклянки трав'яного сировини доливають до країв очищеним рослинним маслом і тримають на водяній бані (на повільному вогні) 12-15 годин, зрідка помішуючи. При цьому відбувається екстрагування в масло біологічно активних речовин, що містяться в звіробої.

Отриманий засіб - найсильніший бар'єр для будь-яких вірусів. Зокрема, для вірусу грипу. Тому з метою реальної профілактики бажано перед кожним виходом з дому змащувати ніздрі звіробійного маслом.

Крім того, це відмінне зовнішній засіб при опіках другого і третього ступеня. При гастриті з підвищеною кислотністю і виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки по 1 ст. ложці звіробійного масла приймають внутрішньо за годину до їжі 1 -3 рази на день протягом 20 днів і після 10-денної перерви ще стільки ж.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 15:13:24

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 14:34:01

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 11:38:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 11:23:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 18:10:27

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 07:48:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 12:24:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 17:43:08

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 14:27:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03