Зміцнює і зцілює обліпиха

В останні три десятиліття про обліписі кожен чув хоч що-небудь. Ну, наприклад, що обліпиховою олією, що а радянські часи було одним з найбільш важко діставати дефіцитів, лікують виразку шлунка.

А от про те, що обліпихою можна зцілити і запобігти майже будь-яку хворобу, ніхто не розповість краще Олександра Савелійовича Ейдепьнанта. Член-кореспондент Російської академії природничих наук, дійсний член Регіонального фітотерапевтичного суспільства, Російського географічного товариства та Московського товариства випробувачів природи, учасник багатьох симпозіумів та конференцій, присвячених атому воістину чудодійний рослині, автор семи книг, у тому числі монографії «Обліпиха в медицині, косметиці, кулінарії», давно стала бібліографічною рідкістю, він 33 років свого довгого життя присвятив вивченню та розповсюдженню обліпихи.


Александр Савелійович переконаний, що обліпиха - майже панацея. У ній зібрано чи не все краще, що є в природі: безліч вітамінів, мінеральних і біологічно активних речовин.

Сьогодні, коли мало не половина населення країни зазнає величезні матеріальні труднощі, життєвий рівень різко впав, багато хто страждає від неповноцінного харчування, а охорона здоров'я знаходиться в системній кризі, роль такого невибагливого і найціннішого для здоров'я людей рослини, як обліпиха, надзвичайно висока.

Використовуючи російський пріоритет, краще за нас це зрозуміли китайці, висівних обліпиху з вертольотів, що налагодили безвідходну переробку її продуктів: в Китаї 200 заводів з переробки обліпихи і 20 заводів, що виробляють обліпихова олія.

Однак чекати милостей від держави, як відомо, справа невдячна. Кожен бажаючий може вирощувати обліпиховою кущі у себе на дачній ділянці, а масло готувати у себе вдома. І завдяки цьому обходитися практично без ліків.

Перш ніж рекомендувати обліпиху як засіб майже від всіх хвороб, Олександр Савелійович вважає за необхідне обумовити ті протипоказання, які все-таки є.
Іх два: панкреатит (запалення підшлункової залози) і гострий холецистит (запалення жовчного міхура), крім того, при бронхіальній астмі та в інших рідкісних випадках зустрічається алергія на каротин (а обліпиха - чемпіон за змістом бетакаротин).


Облепіха - одна з рідкісних рослин, що містить майже всі основні водо і жиророзчинні вітаміни або їх попередники (провітаміни). При нинішній життя більшості міських жителів з хронічною нестачею фізичних навантажень, руху, кисню засвоєння вітамінів та інших біологічно активних речовин різко знижується. Кілька ложок соку обліпихи, кілька чайних ложок обліпихової олії, чай, заварений з листя обліпиховою кущів, повертають організму більшість відсутніх життєво важливих речовин.

Сьогодні практично немає здорових людей. лікуючись обліпихою кожен від своїх хвороб, ми можемо паралельно лікування проводити профілактику багатьох інших, у тому числі «модних» і небезпечних захворювань. Обліпиха - той рідкісний продукт, який стирає межу між профілактикою та лікуванням хвороб.

Один з основних бичів людства - серцево-судинні захворювання. Найкращий спосіб недопушенія інсультів та інфарктів - регулярне споживання обліпихи, що стимулює роботу всіх м'язів, включаючи серцеву. У обліписі міститься велика кількість аскорбінової кислоти (вітаміну С).

Добова норма аскорбінки - від 70 до 150 мг. З віком, а також при високих навантаженнях вона виростає до 500 мг. 50 - 100 г обліпихи забезпечують цю норму.

Вітамін Р, що міститься в обліписі, взаємно посилює вітамін С, вони допомагають зберігати один одного. Спільна дія двох цих вітамінів підвищує еластичність наших сусідів. Якщо Тиск крові різко зростає, крихкі судини лопаються, приводячи до крововиливу. А еластичні судини трохи збільшуються в діаметрі, пропускаючи через себе більше крові, і тим самим компенсують зростання тиску.

Ось чому обліпиха знижує ймовірність крововиливів. Цьому також сприяє міститься в обліписі філлохінон (вітамін К,), від якого залежить згортання крові.

Обліпихова олія містить бета -ситостерин - антагоніст холестерину, затримує його відкладення на стінках судин та освіта бляшок, здатних привести до утворення тромбів.

При ішемічної хвороби серця, гіпо-та гіпертонії застосовують листя, гілки та сік обліпихи. Сік приймають дрібно: 1 г на 1кг ваги на день при гіпертонії і 2 г при гіпотонії.

Найцінніше вміст обліпихи - токоферол (вітамін Е), що стимулює роботу всіх внутрішніх органів і залоз внутрішньої секреції. При недоліку цього вітаміну нічого розраховувати на активне довголіття, на чоловічу й жіночу силу, репродуктивну здатність. Спільно з вітаміном А вітамін Е стимулює імунну систему. Ось чому майбутню матір дуже добре про запас «заправляти» цими речовинами, ідеально - ще до настання вагітності. Якщо вітаміну Е в організмі вагітної жінки не вистачає, існують небезпеки мимовільного викидня, недоношеності або генного зсуву, що приводить до народження виродка. 20 -30 г (4 - 5 чайних ложок) в день обліпихової олії забезпечує добову норму вітаміну Е.

Обліпиха підстрахує як вагітну жінку так і новонародженого. В молоко матері-годувальниці сік обліпихи рекомендується додавати вже з місячного віку немовляти. По кілька крапель соку додають у прикорм грудничка, при нормальному засвоєнні соку швидко нарощуючи дозу.

Найпопулярніші різні захворювання шлунково-кишкового тракту виліковуються за допомогою обліпихи буквально від входу до виходу: від порожнини рота до «чорного ходу». Більшість хвороб порожнини рота і носоглотки, хвороби органів дихання лікуються обліпиховою олією.

Максимальний коефіцієнт корисної дії масла досягається, якщо дати собі труд не просто його ковтати, а до півгодини тримати в роті, побульківая. Олія перетворюється в щільну пастоподібну масу, при цьому заліковуються запалення ясен і слизової рота. i Це масло виліковує всі запальні процеси в шлунково-кишковому тракті аж до геморою.

При гастриті дози - у чайних ложках. При виразці дванадцятипалої кишки дози вище: перші три дні - по 3 чайні ложки за півгодини до їжі (якщо виникне печія, треба терпіти!), потім в хід піде десертна ложка, плюс четвертий прийом олії на ніч. Якщо кислотність організму підвищена, масло слід запивати лужною мінеральною водою. При геморої бажано поєднувати прийом олії з змазуванням анусу (після дефекації і промивки ануса прикладається просочена обліпиховою олією марля і прикривається поліетиленом).

Олександру Савелійовича 87 років, що, чесно зізнаюся, неможливо подумати, дивлячись на нього. Так ось, у цього вже не юного, як прийнято вважати, людини все ще гарна, густа шевелюра. Так діє на коріння волосся обліпихова олія, якщо його регулярно втирати в голову.

Ось як конкретно боротися з випадінням волосся і облисінням. Промити голову в теплій воді. Не витираючи, змочити ватку в обліпихова олія і втирати в корені волосся. Потім надіти поліетиленовий пакет, зав'язати махровим рушником і тримати від півгодини до години. Промити волосся з шампунем, додаючи ромашку і цибулинні. Якщо робити цю процедуру хоча б двічі на місяць, випадання волосся припиниться.

Обліпиха унікальна ще тим, що в корі її гілок міститься серотонін - рідкісне і найцінніше для організму речовина. Воно поряд з янтарною кислотою, нещодавно відкритої в обліписі, регулює діяльність центральної нервової системи. Серотонін використовують для полегшення стану хворих шизофренією, для виходу з депресій. З серотоніну виготовляють вітчизняний протираковий препарат Hr, за допомогою якого виліковується 10 видів пухлин. А бурштинова кислота застосовується при лікуванні розсіяного склерозу, атеросклерозу судин мозку, епілепсії. Відомо, що в природному вигляді (взяті з рослини) ці речовини засвоюються організмом набагато краще, ніж у синтезованому.

Обліпихова олія так довго було гострим дефіцитом перш за все тому, що воно - одне з небагатьох засобів, що мають антирадіаційні дією. 85-90% всього виробленого масла йде для профілактики людей, що піддаються радіаційному впливу, і лікування променевої хвороби. Цьому допомагає бета-каротин, що міститься в обліписі.

Обліпиха неоціненна при лікуванні очних хвороб: курячої сліпоти, кон'юнктивіту, запальних процесів очей, вік, судин. Олія обліпихи може допомогти розсмоктуванню переднекамерной катардкти. Для цього в око закапують по 2 краплі олії по 2 рази на день. А щоб не було сильного печіння, попередньо слід закапати 1 краплю аптечного гліцерину. Паралельно посилиться гострота зору і збільшиться кут зору.

Отит (запалення вуха) швидко виліковується обліпиховою олією. Його і закопують у вухо, їм і змочують зігріваючий компрес.

Обліпиха - природний антибіотик, що не викликає так званої лікарської хвороби. При пневмонії, туберкульозі, затяжному кашлі, коли лікарі зазвичай прописують антибіотики, краще приймати обліпиховою сік, обліпихова олія, а також розтирати їм область бронхів і легенів. Ефект лікування посилить чай заварений з червневої, бактерицидної листя обліпихи.

Чай, заварений з листя обліпихи, аналогічний по дії протигрипозної і протизапальний засіб - гіпораміну.

Багато жіночі хвороби лікуються за допомогою обліпихової олії. Всі запалення зовнішніх і внутрішніх геніталій, аж до шийки матки, виліковуються тампонами, змоченими в обліпихова олія (до 12 процедур) і, як правило, не мають рецидивів. фіброма і мастопатія лікуються аплікаціями з масла обліпихи.

Допомагає обліпиха і при лікуванні таких важких недуг, як хвороби суглобів, наприклад, поліартрит. Олія, листя, гілки обліпиховою дерев і шрот (залишки від виробництва вершкового масла) застосовують в сильно нагрітому розчині у вигляді щоденних ванночок-20 хвилин, ще раз підігрівають - ще 20 хвилин. І так-по 2 місяці з десятиденний перервою. Спочатку настає загострення, але на 4-5-й день біль проходить.

Успішно застосовують обліпиху для лікування шкірних захворювань (з них починалося лікувальне використання обліпихи ), опіків, захворювань печінки (всупереч поширеній помилці, лікують навіть гепатити). Інакше кажучи, простіше згадати хвороби, які не поятся с. допомогою цього дивовижного рослини.

Обліпиха прекрасно змішується з багатьма іншими продуктами, лікарськими засобами, не погіршуючи їх якостей. На переконання Олександра Савелійовича, обліпиху слід додавати до різних зборів для посилення їх ефекту.


Бум популярності обліпихи в народі припав десь на 70-і роки, коли обліпихова олія вважали мало не панацеєю у боротьбі з на рак. жаль, в цьому плані вона себе не виправдала. Втім, тут, може бути, винна навіть не сама обліпиха, а ті народні лікарі - в ту пору, як правило, підпільні, - які намагалися вживати її в онкології на свій розсуд.

Ну, а тепер по справі. У матеріалі йдеться саме про обліпихова олія. Але ні слова про те, як його готувати.


а ось і рецепт:
«обліпиху вирощую більше 30 років. Високо оцінив її цілющі властивості. Для приготування масла розводжу обліпиху з яскраво-червоними ягодами (у них більше каротину) - масло виходить темніше. Принципово моя технологія приготування грунтується на витяжці обліпихової олії за допомогою соняшникової (нерафінованої) і багаторазовому наполягання. Полягає вона в наступному. Беру стиглі ягоди (чим стиглі, тим більше накопичується масла). вичавлюю сік в літрові банки і ставлю їх у холодильник. Це сік обліпихи з м'якоттю, використовую його взимку для киселю, а іноді, розбавивши водою і підсолодивши, п'ю як звичайні соки.

Отриманий макуха (шкірка та насіння) поміщаю в марлеві мішечки і сушу. Ідеальний спосіб - на батареї. Але найчастіше доводиться сушити на дачі в печі при температурі не вище 50 ° С. Потім сухий макуха перетворюю на порошок за допомогою звичайної м'ясорубки з ножами і з гратами, де отвори не більше 1,2-1,3 мм в діаметрі, через які насіння обліпихи НЕ проскакують.

Далі беру на літрову банку 1-1,5 склянки цього порошку і заливаю підігрітим до 45 ° С соняшниковою олією. Наполягаю тижня 3-4, помішуючи.

Беру другу банку і знову 1-1,5 склянки порошку і заливаю цей порошок маслом з першої літрової банки. Якщо першу банку заливаю до плічок, то друга банку буде наповнена менш першою.

Так поступаю і в 3-й раз. Отримую прекрасне 80-відсоткове масло. Залишки в банках можна залити соняшниковою олією знову - це для вінегрету ».

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 06:49:18

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 08:34:52

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-01 07:01:56

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59