П'ять правил здоров'я

П'ять правил здоров'я від Болотова, з коментарями самого Бориса Васильовича - так би мовити, з перших рук .


ПРАВІЛО ПЕРШЕ - збільшення числа молодих клітин

Правило перше полягає в тому, щоб збільшити кількість молодих клітин по відношенню до числа старих клітин, зі зниженою життєвою функцією. Щоб допомогти організму в цьому, потрібно викликати виділення ферменту пепсину в шлунку. Для цього:

1. На кінчик язика покласти 1 грам солі на кілька хвилин і солоні слину проковтнути. Процедуру роблять після кожної їжі, а також через годину після прийому їжі. Протягом дня можна повторювати до 10 разів . Можна вживати підсолені, а також квашені овочі і навіть фрукти. Причому солити (підсолювати) треба і кавуни, дині та, і сир, і вершкове масло. Рослинна олія бажано тимчасово не вживати.

2. Після їжі добре з'їсти одну -дві чайні ложки морської капусти або невеликий шматочок морської оселедця. Борщ краще готувати з квашеної капусти з добавкою квашеної буряків, квашеної моркви, цибулі квашеного тощо


ПРАВІЛО ДРУГЕ - перетворення шлаків в солі

У організмі накопичується дуже багато солей не тільки в нирках, сечовому міхурі, жовчному міхурі, а й у сполучних тканинах і кістках. Корисні процеси окислення завжди супроводжуються шкідливими окисними процесами. Саме це і призводить до закислення сполучних тканин. На ці шлаки необхідно впливати кислотами, які утворюються в результаті бродіння мікроорганізмів рослинного походження.

Потрібно застосовувати квашення не тільки огірків, помідорів, капусти, буряка, моркви, цибулі, часнику, квашені яблука, але і соки, пиво, багато вина, включаючи наливки, а також портвейн, кагор , каберне, молочнокислі продукти (сир, сир, бринзу, кефір, ряжанку, ацидофільні продукти, йогурт, кумис). При вживанні кислих продуктів бажано не вживати рослинні масла, що володіють сильними жовчогінними властивостями, суттєво уповільнюють процеси перетворення шлаків в солі.

Їжа повинна бути в цей час переважно м'ясна або рибна. Хоча можна вживати і яйця, і молочні продукти, і гриби. Другі страви з м'яса або риби бажано з'їдати першими, щоб не послабити дію шлункових ферментів. Рідкі страви: супи, борщі, бульйони , окрошки - треба їсти після м'ясних або рибних.


ПРАВІЛО ТРЕТЄ - виведення солей

Солі, що утворюються при вживанні кислот, частково виводяться з сечею, а частково залишаються в організмі. Тому необхідно подбати про виведення нерозчинних солей. Це солі наступних типів: мінеральні та органічні, лужні й кислі, розчинні та нерозчинні у воді. Спостереження показують, що не розчиняються і не виводяться самостійно зазвичай солі лужні, мінеральні і жирні, типу уратів, фосфатів, а також сечовина.

Для розчинення згаданих солей використовують принцип: «Подібне розчиняється подібним». Для розчинення лужних солей необхідно вводити в організм лугу, безпечні для життєдіяльності. Так, наприклад, чай з коренів соняшнику розчиняє багато солі в організмі.

Для цього з осені запасають товсті частини коріння, зрізуючи волохаті корінці, миють їх і сушать звичайним способом. Перед вживанням корінь дроблять на дрібні шматочки розміром з фасолінку і кип'ятять 1-2 хвилини в емальованому чайнику: на 3 літри води одну склянку коренів. Чай необхідно випити за 2-3 дня. Потім ці ж коріння знов кип'ятять, але вже 5 хвилин в тому ж об'ємі води, і також цей обсяг чаю випивають за 2-3 дні. Потім третій раз кип'ятять коріння в тому ж об'ємі води, але вже 10-15 хвилин і також його випивають за 2-3 дні. Закінчивши пити чай першої порції (це приблизно тиждень), треба приступати до наступної і так далі.

Чай з коріння соняшнику п'ють такими дозами протягом місяця і більше, при цьому солі починають виводитися тільки після двох тижнів і йдуть до тих пір, поки сеча не стане прозорою, як вода, і в ній не буде осідати завись солей. Якщо зібрати шляхом відстоювання у дорослої людини всі солі, то їх іноді виходить до 2-3 кг.

При вживанні чаю з соняшнику не можна їсти гострі страви, сильно солоні (наприклад, оселедець) і оцти. Їжа повинна бути приємно солона, але не кисла і переважно рослинна.

Добре розчиняють солі за тією ж схемою чаї з споришу, польового хвоща, кавунових кірок, гарбузових хвостів, мучниці, шабельника болотного.

затверділа в судини) і суглобах сечовина (подагричні солі) добре розчиняється оцтом. Тому після ощелачивание організму треба його закису-лять.


ПРАВІЛО ЧЕТВЕРТА - боротьба з хвороботворними бактеріями

Боротьба з хвороботворними бактеріями заснована на принципі парності. Не випадково, що у людини і тварин два ока, два вуха, два легені, дві нирки, дві півкулі мозку, дві руки, дві ноги, два органи травлення (шлунок і 12-пер-стная кишка), дві кровотворні системи (кровоносна і лімфатична) і так далі. Принцип парності охоплює всю біологію до клітинного рівня. Цей принцип стверджує, що, незважаючи на величезну кількість різноманітних клітин, вони відрізняються один від одного характером їх життєдіяльності. Так, на мою думку, клітини можуть бути тільки рослинного і тваринного походження. Перший тип клітин існує завдяки процесам фотосинтезу, другий тип клітин - процесам, як я їх назвав, бета-синтезу.

Так як Сонце випромінює тільки два діючі потоку - фотони й електрони, на Землі виникло життя тільки двох видів: а) життя рослинна (флора) і б) життя тваринна (фауна). Причому флора здатна жити в лужному середовищі, тобто в тій самій, яку вона ж сама і відтворює. Фауна ж, навпаки, продукує кисле середовище і здатна проживати, природно, тільки в кислому середовищі.

Я вважаю, що всі хвороботворні клітки для клітин тваринного походження відносяться до клітин рослинного походження, а всі хвороботворні клітки для клітин рослинного походження відносяться до клітин тваринного походження. Іншими словами, людина або тварина можуть хворіти тільки від рослинних клітин.

При захворюванні будь-якого органу у людини відбувається типове гниття і злужнення його (розкладання трупів йде при ощелачивание). Таке середовище, природно, сприятлива для зростання рослинних клітин і рослини в цілому. Не випадково існує приказка в арабів: «Якщо ти хочеш, щоб твій сад пахнув, то зарой під кожним деревом дохлу собаку». Дійсно, трупи при розкладанні сильно ощелачівают кореневу систему рослин, які при цьому зростають і плодоносять кращим чином. Аналогічно - розкладаються трупи рослин добре не роблять для тварин і людини. Правда, ми називаємо гнилі рослини трохи ввічливіше: кислі овочі та фрукти. Тепер, усвідомивши сенс квашення рослин, можна будувати систему харчування людини і тварин на наукових засадах.

Смерть, як правило, настає від загустіння крові; кров, як правило, загусає при її ощелачивание, що відбувається щодня при неправильному харчуванні. Особливо сильно кров густішає при вживанні спиртів (горілки, коньяку, самогону, всяких настоїв на горілці).

Отже, треба кров розріджувати. Це можна зробити її окисленням. Найпростіший спосіб окислити кров - вживати регулярно молочнокислі продукти, особливо молочну сироватку, всілякі кваси, ферменти на її основі. Звичайна соляна кислота добре розріджує кров. Оцет і всілякі уксусосодержащіе вина (стара бочкове вино), жирні кислоти, а також квашення є прекрасним засобом для розрідження крові. Найпотужнішим засобом розрідження крові, мабуть, є мукополісахариди. Ось чому ще так корисно вживання царської горілки.


ПРАВИЛО П'ЯТА - відновлення ослаблених органів

При лікуванні застуженних нирок, які втратили частину своїх клітинних тканин, необхідно виконати такі процедури. За годину до відвідування лазні або фінської лазні необхідно з'їсти 50-100 грамів вареної нирки тварини, а за 10-15 хвилин до входу в парилку - від 0,5 до 1 склянки потогінний квасу. Якщо шкіра погано потіє, слід обмити її чаєм з багна.

потогінний квас: На 3 літри води потрібно 1 -2 склянки малини (можна варення), 1 склянка цукру, 1 чайна ложка сметани. Все знаходиться в теплі і з доступом кисню (зав'язати горлечко посуду марлею в декілька шарів) протягом 10-15 днів.

потогінний чай: У склянці води кип'ятять 1-3 хвилини 1 столову ложку коренів багна або 2 столові ложки листя берези. Можна використовувати квіти липи або бузини. Пам'ятайте, що при гарному потінні нирки відпочивають і швидко нарощують свій клітинний об'єм, так як в крові міститься достатня кількість поживних речовин для нирок. При цій процедурі можна користуватися віником, але не можна душем або холодним басейном, так як при цьому скорочується потеніе.

При лікуванні цирозу і необхідність нарощування клітинних мас печінки за допомогою лазні або парилки, а також потогінних чаїв домагаються сильного потіння. Після цього шкіра буде всмоктувати все, що знаходиться на її поверхні. Якщо в цей момент шкіру намазати молочної сироваткою, змішаної з медом або риб'ячим жиром (можна іноді просто очищеної оселедцем) або водним розчином глікогену з незамінними амінокислотами (наприклад, з метіоніном), то це буде все негайно вбереться. При такому лікуванні печінку частково відпочиває, а організм харчується вже не через печінку, а через шкіру. Подібна процедура дозволяє наростити клітинні тканини печінки, проте лікування печінки при цирозі досить складно, і його необхідно вести під наглядом лікаря. У всякому разі, процедури проводять з обов'язковим вживанням 50-100 грамів вареної печінки тварини за 1 годину до парилки, щоб було достатньо необхідних для печінки мікроелементів. Після годування організму через шкіру її слід обмивати та обтирати оцтом.

При захворюваннях серця (задишці або інших явищах), а також скруті проведення спортивних занять за годину до парилки або фінської лазні з'їдають 50-100 грамів вареного серця тварини. За 15 хвилин до входу в парилку п'ють серцевий квас. Після парової процедури необхідно провести масаж тіла з метою поліпшення кровопостачання органів і кінцівок. Під час масажу серце частково відпочиває, так як велике навантаження по руху крові бере на себе масажист.

Серцевий квас: КЗ літрам води додається 1 склянку сірого жовтушник або горицвіту, або конвалії, чи наперстянки, або строфанту, або шавлії, плюс 1 стакан цукру і 1 чайну ложку сметани. Всі бродить не менше двох тижнів з доступом кисню (зав'язати горлечко посуду марлею в кілька шарів). Разова порція квасу - близько 0,5 склянки.

Десять-двадцять подібних процедур значно покращують серцеву діяльність. Практично можна домогтися того, що порушення роботи серця будуть повністю усунені незалежно від віку. Однак треба пам'ятати, що щодня треба вживати по 0,1 грама порошку трави сірого жовтушник. Гіркота цієї рослини стимулює роботу підшлункової залози з вироблення інсуліну, який, розщеплюючи цукру, забезпечує вироблення адреналіну і харчування серця. Уникайте вживати рослинні жири. Пам'ятайте, що рослинні жири легко окислюються і перетворюються на оліфу. Оліфа ж є отрутою не тільки для нирок і печінки, а й усієї серцево-судинної системи. Не забувайте, що оліфа хороша тільки для розчинення фарб, але не для живлення. Смажити рибу треба або на топленому, добре просолене маслі, або на свинячому салі.

Легкі відновлюються так. За годину до процедури з'їсти варене легке тварини - 50-100 грамів. Потім приймаються кисневі ванни з підводним масажем. Після ванни випивають одну склянку квасу.

Квас: 3 літри води, 1 склянка оману або фіалки триколірної, або листя евкаліпта, або соснової хвої, плюс 1 склянка цукру і 1 чайна ложка сметани. Всі бродить не менше двох тижнів з доступом кисню (зав'язати горлечко посуду марлею, складеною в кілька шарів).

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-12-08 07:32:13

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-12-08 17:38:09

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-12-08 17:23:38

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-12-08 16:59:36

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-12-08 17:48:50

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-12-05 23:24:12

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-12-08 14:34:09

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-12-08 17:54:53

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-12-07 16:56:21

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-12-08 15:35:01

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-12-08 15:07:43

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-12-08 14:21:49

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-12-08 05:58:46

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-12-08 17:32:17

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-12-05 20:05:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-12-08 07:41:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-12-07 15:29:21

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-12-08 15:23:58

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-12-08 13:32:46

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-12-08 08:51:02