Смертельно небезпечні ... для мікробів

Слово «фітонциди» напевно чув кожен, хоча не кожен дав собі працю залізти в словник і дізнатися, що воно означає. З наближенням чергової епідемії грипу лікарі радять регулярно їсти цибулю і часник, в яких міститься багато цих самих фітонцидів. Ось так слово і надокучили.

А позначає воно летючі речовини, які виділяє рослина, сама себе стерилізуючи, захищаючись від впливів мікроорганізмів та інших рослин. Відкрив фітонциди в 1928 році професор Ленінградського університету Б.П. Токін. Втім, їх хімічний склад до цих пір повністю не вивчений. І зовсім не через відсутність до фітонцидами уваги. Просто склад їх дуже складний і містить від 100 до 500 компонентів.
mozzevelnik.jpg

Повітря в місті бідний фітонцидами, у сільській місцевості, де вони на кілька порядків більше. Саме тому в місті, де побутові умови життя, здавалося б, значно краще, набагато вище схильність епідемічних захворювань: повітря, збіднений фітонцидами, буквально кишить мікробами.

Що ж робити? Середній, метровий кущ ялівця виділяє протягом доби 30 кілограмів фітонцидів. Та ось біда - не виживає ялівець в міському середовищі. Щоб приживити лісової кущ ялівця в будинку, його слід орієнтувати по сторонах світу з високою точністю. Тобто, перш ніж викопувати кущ, необхідно заміряти за допомогою компаса, як він росте, і зберегти те ж положення в новому просторі.

Невірно думати, ніби фітонциди - тільки в часнику і цибулі. Фітонциди виділяють практично всі рослини. Справа в кількості, в концентрації. Це стосується звичних і, здавалося б, суто декоративних кімнатних рослин. Своїми фітонцидами вони очищають повітря в кімнаті і тим самим допомагають нам зберігати здоров'я.

ХлорофітумТак, туя знижує кількість мікробів у кімнатному повітрі на 60%, хризантема - на 66%, циперус - на 59%, герань і бегонія - на 43%. Лаванда і лимон виділяють фітонциди, під дією яких поліпшується робота головного мозку. Кактуси (це досить широко відомо) виділяють леткі речовини, що захищають від випромінювань телевізора і комп'ютера. У дитячій кімнаті краще всього тримати герань: він позитивно впливає на нервову систему дитини. Влітку і восени, коли дошкуляють мухи, гарну від них захист дають зростаючі біля будинку черемха і кропива (на кропиву мухи взагалі не сідають: коробочки, розташовані в суцвіттях, випускають фітонцидні хмарки, добре видимі вдень на сонці). Якщо будинок обсадити з усіх боків кропивою, мухи взагалі в ньому не з'являться.

На кухні особливо корисні гостролистий - такі, як хлорофітум або пальми, - вони поглинають гази. Але їх листя потрібно періодично протирати.Лаванда

Нерозуміння ролі фітонцидів в нашому житті призводить часом до грубих помилок. Так, деякі муніципалітети, проявляючи, як їм здається, турботу про городянах, приймають рішення вирубувати тополі, які засипають у червні весь простір білим пухом. Але саме цей набридливий, часом потрапляє в очі, що засмічують вулиці та двори тополиний пух - кращий захист від золотистого стафілокока, небезпечної інфекції. Якщо так уже дошкуляє «червневий сніг», можна висаджувати в містах не жіночі, а чоловічі тополиним особи: пиліть не будуть, а від зарази захистять не гірше. Щоб упевнитися в захисній силі тополь (так само як і беріз), можна опустити гілочку дерева у воду з розчиненими в ній бактеріями і під мікроскопом поспостерігати, як фітонциди дерева розправляються з їх колоніями.

Фітонциди цибулі та часнику справедливо вважаються одними з найсильніших. Так, перебуваючи поза організмом, вони вбивають туберкульозну паличку протягом 2-5 хвилин.

ГераньКогда розгорається епідемія грипу, добре приготувати кашку з розтертих головок часнику і, додавши в блюдце трохи води, залишити його посеред кімнати: часниковим фітонциди зберігають мікробоубойную чинності протягом 200 годин.

Кожна рослина має вузький спектр впливу на певні мікроби. З 15 видів евкаліпта тільки евкаліпт кулястий знищує, наприклад, вірус грипу. Таку ж задачу вирішують цитрусові, тому в розпал епідемії непогано розвішувати по квартирі лимонні і апельсинові лушпиння і тримати їх аж до висихання.

Неоціненною є роль фітонцидів в лікуванні і профілактиці бронхолегеневих захворювань. Тим, хто схильний до простуд і довго не може позбутися від кашлю, є сенс почати лікування хронічної хвороби, не чекаючи її розпалу - тобто в кінці червня, коли бактерицидна сила фітонцидів - на піку, а в трахеї, в бронхах і легенях спостерігається ремісія.Кактус

Ось що слід робити для такого «лікування про запас». Зірвати і розмолоти жменю полину (краще лимонної, сріблястого кольору), лаванди, шавлії, фенхеля, м'яти (усі ці трави, крім шавлії, успішно вирощуються будинку в горщиках), покласти цю суміш у ємність і, опустивши в неї обличчя, - так, як ви робите інгаляцію, - дихати протягом 15-20 хвилин. При цьому відбувається розрідження і відхід застарілих мокротиння в бронхах і легенях. Кілька днів таких процедур по 3-4 рази - і проблема, як правило, вирішується. Дитина здатний прочистити свої дихальні шляхи навіть за один сеанс.

Фітонциди дуже активні і в рідкому середовищі. Так, відмінно виліковує ангіну крапля трояндової олії, вміщена на шматочок цукру: його слід смоктати протягом години, слина доставить антибактеріальні речовини до мети. Хронічні захворювання гланд (ні до чого неприємна і шкідлива операція з їх видалення) виліковують фітонциди троянди, герані і лаванди, що щільно контактують з тканинами гланд.

Фітонциди ялиці вбивають дифтерійну і кашлюковим палички, берези-дизентерійної і кишкову, чорної смородини, черемхи і кропу - золотистий стафілокок. А ось квіти чорнобривці, що ростуть вздовж міських доріг, так надійно знищують стафілокок в картоплі та огірках, що досвідчені городники висаджують ці квіти просто серед городніх культур.

КровохлебкаГерань, полин і деякі види садових троянд своїм тканинним соком вбивають багато мікроби. Не випадково відваром цих квітів, а також подорожника лікують рани. Відвар коренів лікарської кровохлебкі (краще осіннього збору) знищує мікроорганізми, що викликають дизентерію. Біля ліжка хворого добре поставити букет, нехай розтирає руками квіткові листя, а потім протирає ними особа.

Підвищений кількість фітонцидів виділяють в повітря свіжозрізані квіти. Тому добре обставляти ліжко хворого на інфекційну хворобу букетами.

Великі неприємності доставляють підліткам вугри на обличчі. Це наслідок зараження стрептококом. Чим виводити вугри? Купувати дорогі мазі, що рекламуються по телебаченню? Ненадійно, та й небезпечно. Куди краще вмиватися водою з доданим до неї відваром материнки, полину, чебрецю, ісопу або листя тополі, берези, хвої, ялівцю, особливо в жаркий час дня навесні і влітку.Ісопу

До речі, юнацькі вугрі бувають зазвичай у тих, хто з'явився на світ в пологовому будинку, зараженому стафілококами. Малюка заліковують, а через 13.-14 років забута проблема «вилазить» у вигляді вугрів. Якщо ж пологові палати «обробляти» смереку або ялівцем, ніякого стафілокока не буде. Хлорка в даному випадку куди менш ефективна, якщо взагалі не марна.

панарицій (гнійне запалення на пальці), зазвичай виліковуються довго і важко, швидше проходить, якщо обкладати нарив дрібно порубаними листям евкаліпта.

Страждаючі серцево-судинними захворюваннями мають гуляти не в сосновому лісі (фітонциди хвойних дерев їм аж ніяк не корисні), березових або дубових гаях. Хворі на туберкульоз потребують фітонцида кипариса: ось чому кращі протитуберкульозні санаторії розташовані в Криму, в районі Сімеїзу, серед кипарисових дерев.

Кипарис і туя - взагалі наші рятівники: вони набагато краще приживаються в жилому людьми просторі, ніж вередлива ялівець, і надійно захищають від туберкульозу, виразки шлунково-кишкового тракту і пародонтиту.

У деяких існує забобонне упередження проти кипариса, вважається, це - дерево скорботи і смерті. Подібне оману пов'язано з античною традицією висаджувати кипариси біля могил. Але традиція склалася внаслідок того, що кипарис вважався ізолятором від інформації потойбічного світу. Він ніби оберігав людей що живуть, а не померлих. У всякому разі, за якістю фітонцидів це одне з кращих рослин.

Велике значення має сполучуваність фітонцидів різних рослин. Так, дуб, береза і тополя допомагають один одному: що містяться в цих деревах летючі речовини потрапляють в один спектр. А ось рослини різних спектрів, наприклад, лаванда і троянда, пригнічують один одного своїми фітонцидами. Якщо такі антагоністи виявилися у вашій кімнаті, їх краще поставити в різні кінці підвіконня.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-06 22:16:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-06 16:31:02

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-07 00:32:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-06 16:34:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 00:26:50

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-06 17:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-06 23:26:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 19:15:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-06 19:18:52

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-06 16:24:05

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-06 16:19:03

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-06 16:18:59

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 17:36:43

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-06 15:54:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 15:16:58

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-06 15:31:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-06 15:47:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-06 15:35:46