Пригніти астму

Стародавня китайська і тибетська медицина залишила людству найцінніше спадщина, поступово освоюване всій сучасною цивілізацією, - чженьцзю-терапію. Або, інакше, голковколювання та припікання біологічно активних точок. Розкрити механізм цієї терапії так поки і не вдається, що, однак, не заважає успішно нею користуватися.
Одне з місць у Москві, де можна пройти курс лікування за допомогою голок і полинових сигар, - клініка тибетської медицини «Нара». З його головним лікарем Світланою Галсановной Чойжінімаевой ми розмовляємо про цзю-терапії - припікання. Чжень-терапія, більш відома і популярна, залишиться за рамками нашої розмови, оскільки потрапляння голкою в біологічно активну точку з точністю до долі міліметра - високе мистецтво, якому спеціально навчають лікарів, і через газету ці навички, зрозуміло, передати неможливо. Припікання не вимагає такої точності: тепло від палаючої сигари поширюється на досить великий ділянку шкіри, зміщення на кілька міліметрів у бік не знижує ефекту. Тому охочі можуть самостійно освоїти цей давньосхідної метод лікування.

Спочатку - про сигари. Стандартна, що випускається в Китаї полинова сигара зовні схожа на маленьку петарду, її довжина - 20 см, діаметр - 2 см, однієї такої сигари вистачить на кілька сеансів. Зрозуміло, аж ніяк не всюди в Росії можна виявити китайські магазини, але бажають долучитися до цього методу можуть виготовити сигари для припікання самостійно.

Поки зима не накрила землю сніжним ковдрою, постарайтеся встигнути нарвати полину або назбирати опалого листя тополиним (вони з успіхом замінюють полин). Будинки зібране «пальне» для сигар слід висушити, а потім розмолоти до отримання дрібної «тютюнової» потерть. Як її можна використовувати і ту полин, що продається в аптеках. Маючи цю сировину, можна приступати до вироблення сигари. Для цього візьміть аркуш цигаркового, а за відсутності такої - газетного паперу форматом 20x6, 5 см (першу цифру можна варіювати - сигара буде довший або коротким; другу, визначальну діаметр, бажано витримати точно). Його треба проклеїти сирим яєчним білком, скрутити в трубочку, заклеївши один кінець, і потім через відкрите отвір набивати полиновим або тополиної потертю, намагаючись щільно її утрамбовувати. Сполучною для «тютюну» послужить той же яєчний білок, який утримає потерть від прокидання при горінні сигари. Для полегшення процедури можна скористатися пластмасовим пеналів для звичайного ртутного градусника (продається в аптеці). Заповнивши трубочку до краю, другий її кінець треба також заклеїти.

За допомогою припікання лікується величезне число хвороб. Сьогодні, враховуючи що насувається, зиму, пов'язані з нею простудні захворювання і загострюються в сезон хронічні, я попросив Світлану Галсановну дати алгоритм цзю-лікування саме цих хвороб.

Хронічний бронхіт, бронхіальна астма, а також широкий спектр головних болів лікуються припіканням декількох розосереджених по поверхні тіла біологічно активних точок.

Перша з них - хе-гу - знаходиться в геометричному центрі трикутної шкірної перетинки, що зв'язує великий і вказівний пальці руки. Необхідно по черзі припекти обидві ці точки на двох руках.

Наступна точка називається Булан - «ворота легень», прогрів її сприяє відділенню слизу й відходу мокроти. Розташована ця точка на 1 см нижче середини ключиці - на лінії соска грудей. Слід припекти дві симетричні точки «ворота легенів».

Потім знайдіть яремну вирізку - це трикутник, де шия переходить в груди. У вершині яремній вирізки розташована ще одна потрібна точка.

Нарешті, останнє ключова ланка до перемоги над бронхітом і астмою - сьомий шийний хребець.

Як проводити припікання. Сигару підпалюють і підносять тліючий кінець до потрібній точці на відстань 1,5-2 см. Критерієм правильності обраного відстані від поверхні тіла буде приємне тепло, що розходяться від біологічно активної точки по всьому тілу. Печіння бути не повинно. Якщо дуже гаряче, сигару треба трохи відсунути від поверхні тіла.

Кожну точку припікають 2-3 хвилини, максимум 5 хвилин. При правильному виготовленні сигари один сеанс припікання (шість точок) вкоротить сигару приблизно на один сантиметр.

Профілактика простудних захворювань вимагає 3-5 сеансів (у тибетській медицині число сеансів завжди непарне), лікування вже виникла застуди - 7-9 сеансів (втім, при швидко досягнутому ефекті можна обмежитися трьома або п'ятьма сеансами). Профілактичні припікання можна робити через день, лікувати гостру хворобу краще за допомогою щоденних сеансів.

Перед початком припікання черговий точки добре попередньо змазати зону цзю-терапії в'єтнамської «Зірочкою» або китайським бальзамом «Лоан», або будь-яким наявним ефірною олією, бажано з екстрактом евкаліпта або хвої, і зробити легкий масаж. У цьому випадку ефект припікання посилиться.

Можна не тримати сигару нерухомо над точкою, а повільно описувати кола над прилеглим районом. Припікання сьомого шийного хребця добре супроводжувати рухом сигари уздовж хребта до рівня лопаток.

Припікання підсилює приплив крові до життєво важливих точок, а через них - до легенів і бронхів. Крім цього, вдихання парів палаючої полину цілюще для дихальних шляхів і також сприяє відходу мокроти.

Якщо ви вилікували бронхіт або домоглися ремісії астми, через два-три тижні проведіть повторний, але укорочений курс лікування. Після закінчення сеансу необхідно грамотно загасити сигару. Змочувати водою тліючий кінець не треба - потім буде важко його знову підпалити. Притисненням до попільничці сигару, як тютюновий бичок, не загасили. Тому найефективніший спосіб гасіння - опустити тліючий кінець сигари в посудину з вузькою шийкою, ну, наприклад, у пляшку з-під пива. Позбавлена припливу кисню, сигара швидко згасне.

Припіканням лікується і таке нелегке хронічне захворювання, як гайморит. При цьому слід припікати не тільки місця гайморових пазух (у верхній частині щік, під очима) - чен-ці, але й ще кілька точок на тілі: знову обидві точки хе-гу, дві симетричні, так звані 11-е точки меридіана товстого кишечнику . Знайти ці точки на тілі можна так. Зігніть руки в ліктях. Погляньте на звернену до лиця ліктьову складку. Там, де ця складка закінчується (поблизу ліктьового суглоба), і розміщена шукана точка.

Закінчити сеанс слід припіканням точок довголіття. Така точка - цзу сань-лі розташована на передній стороні ноги, нижче колінної чашечки. Прикладіть три довгих пальця (другий, третій і четвертий). Під коліно - знайдете горизонтальний рівень точки довголіття. Тепер відкладіть ширину великого пальця на правій нозі - вправо від центрального меридіана кістки, на лівій нозі - вліво. Це і будуть точки довголіття.

Лікування гаймориту вимагає 11-13 сеансів прогрівання при щоденному режимі лікування.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-07 01:08:14

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-06 08:00:45

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-07 01:08:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-06 19:34:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-07 01:08:07

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-07 01:08:24

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-04 18:46:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-06 23:07:50

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-07 01:08:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-07 01:08:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-07 01:08:20

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-07 01:08:38

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-04 14:27:53

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-06 09:11:32

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-07 00:51:19

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-07 01:10:35

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-07 01:08:16

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-06 19:21:24

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-05 03:52:36

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-07 01:08:36