Шанс тим, хто сильніше себе

Переглядаючи свій архів, виявив цікаві роздуми давніх про оздоровлення. У книзі Шрі Йогендра «Особиста гігієна йога» сказано:

«Дивно, що той предмет, до якого кожен повинен був навчитися перш за все, - як зберегти здоров'я, - може залишитися в зневазі. Багато з нас знають, як жив Наполеон, або як далеко від нас знаходиться Венера, але мало хто з нас насправді знає навіть елементарне про фізіологічну основі нашого життя ».

Якщо звернутися до старовинних джерел, то однією з перших турбот людини був ежеутренній туалет - чищення зубів, рота, вух, носа. Ось про це і моя розмова.


Зуби, ротова порожнина

Рот - одне з джерел інфекції та самоотруєння. Колонії хвороботворних мікроорганізмів скупчуються біля основи коренів зубів, загрожуючи карієсом і піореей. Обидва ці недуги - руйнування зубів і запалення оточуючих їх тканин - стають причиною важких внутрішніх нездужань (гіпертонії, порушень в роботі нирок, серця, шлунка та інших). Тим часом народна медицина зберігає прості методи догляду за зубами, що знижують їх інфікованість і дозволяють запобігти їх загибель.

Більшість з нас користується дуже жорсткими зубними щітками, які легко заганяють шматочки їжі в щілини між зубами. А при тривалій експлуатації зубна щітка сама стає джерелом інфекції.

Різні народи здавна вживають замість зубної щітки м'які в'яжучі гілки горобини, калини, чорної смородини, лимонника, кедра, молоді пагони грушевого, липового, апельсинового дерев, стебла селери, моркви. Паличка 15-18 см завдовжки і 5-6 мм в діаметрі - можна і товстіший, зрізана з свіжої рослини або розмочена у воді, замінює щітку. Один кінець її розжовують, що служить прекрасним вправою для зміцнення зубів. На кінці палички утворюється пензлик. Ось «щітка» і готова. Після 2-3-кратного застосування її замінюють новою.
Зубной порошок готують з подрібнених квасцов (10%) і імбиру (90%). Деревної «щіткою» з цим порошком труть зуби від кореня до вершини (для нижніх зубів - знизу вгору, для верхніх - зверху вниз), видаляючи всі відкладення і бруд між ними. Якщо до такої чищенні додати «бій з дисбактеріозом», тобто ретельне пережовування часточки часнику вранці натщесерце і перед сном, то жоден вид інфекційних мікроорганізмів не витримує атаки.
Полосканіе рота

Слина служить для рота кращим антисептиком. Вона містить ферменти, переробні крохмаль, який часто відкладається на зубах. Завдяки лужної реакції, слина нейтралізує кислоти, які шкодять зубам. Тому для полоскання рота і очищення мови достатньо застосовувати чисту воду 3-4 рази на день після їжі.


Язик

Поганий запах з рота може виникати через осаду, який збирається на верхній частині мови, ближче до основи. Тут накопичуються залишки їжі і найдрібніші частинки відмерлої епітелію. У процесі розкладання вони виділяють токсини, вбираються в кров і є причиною поганого запаху з рота. А стан мови нерідко служить об'єктивним показником для діагностики травних органів.

Для очищення мови використовують спеціальний скребок, застосовуваний ногами, або чайну ложку. Рухи виробляються вздовж мови від заснування до передньої частини. Можна спробувати і такий спосіб: складіть разом вказівний, середній і безіменний пальці, Висуньте можливо далі мова та зробіть кілька поскаблівающіх рухів від основи до кінчика, видаляючи наліт і слиз. Після 1-2 хвилин чищення прополощіть рот і змастіть вказівним пальцем мова соняшниковою олією щоб уникнути подразнення. Процедура повторюється вранці і перед сном.


Ухо

Гігієна вуха не дуже складна, оскільки природа передбачила очищення його за допомогою сірки. Але стан вуха відбивається на загальному здоров'я і настрої людини.

Піклуючись про зовнішньому вусі, думається його, обертайте на всі боки, відтягують вниз, вперед, змушуючи сірку рухатися і виходити назовні. У комплекс ранкової гімнастики корисно включити спеціальні вправи, які виконуються за 8 раз: потерти узвишшя за вухом вгору-вниз, загнути вушну раковину вперед, обертати «козелок» за годинниковою стрілкою, відтягнути мочку вуха.

Місцеву вушну біль, свербіння, подразнення, запалення слухового каналу можна не тільки попередити, але й легко вилікувати, якщо щодня мити і чистити вуха з допомогою сірники з ваткою і власних пальців, видаляючи сірку, сухі відмерлі клітини і пил, що скопилася за день.


Промиваніе носа

Ніс вимагає такого ж повсякденного уваги, як і зуби, рот, мова та вуха. Багато захворювань, на кшталт дифтерії, скарлатини, ревматизму, можна попередити, якщо дотримуватись гігієни носа.

Зазвичай будь-яка пил, вдихаємо через ніс, осідає на слизовій поверхні носових каналів і виштовхується до зовнішнього отвору маленькими волосками, які знаходяться в постійному русі.
Носовая слиз, володіючи антисептичними властивостями, вбиває величезну кількість бактерій. Але з вдихається та поглинається разом з їжею пилом ніс не справляється. Носову хустку теж не рятує. А коли людина спить на боці, покидьки відкладаються у верхній ніздрі, відбувається її закупорка.

Надходження повітря стає неоднаковим, порушується природний хід дихання, змінюється склад крові, її циркуляція. Це тягне за собою функціональний розлад кровообігу, травлення, нервової та видільної систем.

Практика промивання носа методом Джало нети, що застосовуються у хатха-йоги, дозволяє уникнути багатьох неприємностей зі здоров'ям. Для цього потрібно півсклянки злегка підсоленої води кімнатної температури (краще використовувати морську сіль). Налив води в долоню, втягуйте її через одну ніздрю. При цьому іншу ніздрю можна закрити пальцем. Втягнена вода буде витікати, іноді через рот. Повторіть це втягування 2-3 рази поперемінно через кожну ніздрю.

При застуді, риніті, синуситі або інших носових захворюваннях промивання носа треба робити 2-3 рази на день.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-05 17:36:01

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-05 18:09:43

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-05 19:44:17

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-05 18:24:14

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-05 00:58:58

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-05 19:09:43

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-05 22:55:33

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 06:06:51

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 02:25:37

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-03 18:06:05

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-05 21:54:22

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-04 11:42:59

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-04 11:45:33

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 03:19:50

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-05 17:36:56

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-06 04:10:06

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-04 11:43:28

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-05 15:32:01

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-05 20:21:51

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-04 18:22:01