Лісове диво - ліщина

У кожній людській душі, у її не завжди контрольованих розумом таємничих лабіринтах живе печаль. І начебто все добре, але сум обертаються тихенько, не спить, шкребеться самотньої кішки в серце, визирає з очей, проситься сльозою в цей сяючий і удаваний байдужим світ. Самотньо і сумно. Повзуть змійками дождінкі на шибках. Весна підступає мрячать холодними дощами й несміливо розсипає золоті вогники мати-й-мачухи на лисих глиняних пагорбах. Бруньки на деревах прокидаються неохоче - мало сонячних днів. Лісовий ліщина-ліщина (так звуть його в моїх краях) все ж таки викинув золоті сережки, але пилок їх стікає на землю під дощем.
-Що в тебе болить, дитино? n-Душа болить, бабуся.
Она притискає мою голову до своїх грудей, гладить волосся, усміхається:
-Добре, що болить, значить, є вона в тебе, голубонько.Захлинаючись від плачу , я розповідаю про свої дитячих бідах, про те, що зовсім не вмію жити - не те кажу, не туди йду ... А люди, які ж вони недобрі, ніхто не любить мене, всі ненавидять. Тільки одна «Макака», вчителька англійської, на кожному уроці вказує на мене: «Беріть приклад», «Беріть приклад». А на перерві зі мною ніхто не водиться. Ну чому люди такі злі? Вічно плітки якісь.

- Ну що ти, - заспокоює мене бабуся. - Ти у мене вже доросла. 12 років - не жарт. На себе дивитися пора своїми, а не чужими очима. Люди - гарний народ. Злих мало. Зло - це боляче. Кинь засмучуватися, дитино. Плітка живе три дні. Подивися на себе зі сторони. Гординею мучишся. Ти не краще і не гірше інших. Не принижуй заради дружби скороминущої, але й не принижувати інших. Є дуже нещасні люди. Живуть вони обумовлено, плітками, недобрими думками і словами. Розповсюджують навколо себе отруйні пари ненависті, підозри і страху і самі ж дихають цієї злобують енергією, яка їх же самих і руйнує.

Бабуся креслить коло крейдою біля мого ліжка на нефарбованої, але вичищене і вимитий добела дубовому підлозі.

- Стань у центрі кола. Молись, дитино. Молитва «Отче наш» рятує нас від чорної напасті. Молися і прости їх, нерозумних. Хороша людина не стане нічого поганого говорити навіть про поганому людину. Не судіть, та не судимі будете.

До цих пір здається, що стою я в центрі кола-оберега та посвідчують життям, що плітка живе три дні.

Ча цього ж дня з далекого села на підводі привезли жінку років сорока. Увійшла вона в горницю, опустилася важко на лавку. Ще нічого не говорила, тільки сльози котилися по щоках її.
-Показуй ноги свої, страдниця.

- Звідки знаєш, що ногами маюсь? - Спитала тихо і стала розмотувати нескінченні ганчірки-обмотки на ногах.
-А щось не видно, як йшла від воріт до ганку утіцей підбиті.

Та й дух недобрий від тебе, серденько, що так запустила свою хворість? Все тобі мало, ніяк не вгамується.

- Ох, бабуся, та все ніколи, чим тільки не лікувала, чого не прикладала, чого не пила - нічого не допомагає. По лікарнях валялася.

- Мабуть, все село харчі носила. Як скуштувати призвуть, на крилах начебто летиш.

- А без харчів яке - без сил впадеш. Болі-то які - словами не скажеш. Дояркою на фермі працюю, ось ніженьки і ухоркала роботою тяжкою.

- розгодувала свою хворість, мабуть, пудів шість носиш на ніженьки?

Багряно-синюшні опухлі ноги були вкриті виразками, стікаючи гноєм, і видно було, що горіли вони до колін пекельним вогнем.

Бабуся принесла відерце ще свіжою молочної сироватки (допіру тиснули творог), налила сироватку в дерев'яну довбанку і звеліла опустити хворі ноги в неї. Близько першої години брала Машутка - доярка лікувальну ванну з молочної сироватки. Обережно витерла, промокнув бабуся чистенькими лляними ганчірочками ноги страдниці, потримала їх у своїх долонях кілька хвилин, і як би перебираючи, обсипала пшоняні зерном, змолоти в борошно.

- Ну, що, легше стало? - Запитала. - Сироватки в господарстві, мабуть, хоч греблю гати, а бач, не здогадалася, як вгамувати свої страждання. Та й до матері своєї не придивлялася, черствою душею жила. Мабуть, такою ж болячкою матінка твоя марудилася.

- Померла від тромбів мамка на 78-му році, - прошепотіла Машутка. - Ой, трохи легше, ніби, стало. Правду люди кажуть, що руки у тебе золоті, бабуся Олена. Горіти перестали, спасібочко тобі. Сироватки у мене, що води, три корови тримаю, поросятам у корита зливаю, їй-Богу, не знала, що ліками служити може, не здогадувалася.

- Ось тепер знаєш, голубонько. Ноги в сироватці допомогти годинку перед сном, а на ніч обмотав компресами з кислого молока або сиру.

Вранці, після того, як знімеш компрес, ноги свіжої холодною водою з криниці облив. Чистими ганчірка промокніть насухо і пшоняною мукою присипаючи. Не ходи з голими ногами, бинтами прив'яжи до вечора. А коли шкіра очиститься, ранки підсохнуть, внутрішнім свинячим жиром, що кишки тримає, обертаються на ніч. Пити будеш зілля - поки ліщина не зацвіте, я дам трохи порошку з ліщинові кори - по чайній ложці 3 рази на день за 10 хвилин до їжі. Їж трохи, щоб черево не роздмухувала, з-за столу вставай напівголодна. Арніка є в будинку у тебе?

- заготовила трохи - від застуди дітворі, від кашлю споював.

- От і добре. Сама попей чайок, з півроку так: дрібку на стаканчик окропу заварюю.

- Гірко вже дуже, бабуся.
-Все ліки гіркі, тільки отрути солодкі.

Кору ліщинові Заготов сама, насушити, як тільки полегшає ніг. Подихай спокоєм лісовим і чистотою, тільки не оголяли стовбури від жадібності, поперек НЕ обдирали, а так - по смужку з мізинчик. Підсушити в затінку, потім в духовці до хрускоту і розмели в м'ясорубці. Порошок в баночку та кришечкою закрий. У темінь постав - на світлі силу цілющу віддасть, мертвим виявиться.

А як тільки ліщина листя викине, віничком наламай, в сінях хіба - стануть в нагоді для обмотування ніжок у холодну пору. Перед цим розпарити, але гарячими не обкладають, твоя хвороба від гарячого посилюється. А по теплому часу десь з півроку свіжими листям поживе. У кашку розітри і ноги закутаний з ночі до ранку. Лікуйся годочка два без перерви, змінюючи зілля та обгортання. Шкоди не буде. Виразки не намагайся загоювати, поки самі не затягнуться. Жене твоє тіло брудну матерію через них з ніг, поки ворота є, очищається. Ворота закриєш - Антонов вогонь піти може. Тоді біда!

Ось тобі ліки: сироватка, сир, кисле молоко, порошок з кори ліщини, арніка та студена вода з колодязя.

Про листя сухі і свіжі не забувай. Потрудитися над собою - в полон заженеш свою хворість, не вона тобою, а ти повелівати нею станеш.
Машутка пішла повеселіла.

- А що, не можна від хвороби такий назавжди позбутися? - Питаю бабусю, приголомшена побаченим.

- Назавжди неможливо. Навіть якщо і операцію зроблять, все одно вени про себе нагадувати будуть. Це випробування дається у спадщину. Але якщо з увагою і терпінням ставитися до себе, то можна й 100 років протягнути без болю і страждань, допомагаючи своєму тілу, залучаючи лікувальні рослинні сили, якими володіє Бог, а значить, Природа.

- О, Господи, яка ж Машутка разнесчастная, такі страшні ноги, і за що їй такі муки? - Плачу навзрид.

- Шкодуєш, дитино. Це добре, шкодуй. Співчуття іншій істоті зробить тебе людиною.

Олександр Сергійович Пушкін був хворий. У посиланні на Псковщині він дуже мучився ногами. Гордий дух генія, не дозволяв йому просити милості у Олександра I про скасування опали, все-таки змусив його, зломленого хворобою, написати царя лист про «аневризмі», якій поет страждав більше 10 років. Десь за границею флебологи лікували - і досить успішно-варикозне розширення вен, тромбофлебіт, венозну недостатність. Але йому була заборона на виїзд. Хто його знає, чи дійшло лист до царя, чи читав він його або просто не звернув уваги, але хтось з чиновників казенним тоном порадив йому звернутися до медичних світил Псковської губернії.

Проте пропозиція від високопоставлених осіб прийшло зі значним запізненням. До того часу Олександр Сергійович і думати забув про «аневризмі». Він здійснював тривалі прогулянки пішки, верхи на коні, багато писав за столом. Історія не зберегла імені знахаря, успішно лікував російського поета, але на Псковщині простий народ добре знав, чим лікувати таку неприємну хворобу. І зілля це від венозної недостатності знаходили в простому, невибагливі Орєшнікова чагарнику: відвар листя і кори ліщини-ліщини, що приймається всередину; кашка з розпарених висушених і свіжого листя для обкладення; розмелені ядра, додані в їжу; горілчані настої з шкірки стиглих горіхів; мазі з молочних незрілих горіхів (коли тільки-тільки зав'язуються ядерця, а горішок м'якої консистенції).

Відвар сухого листя горіха або шкірки - 2 ст.ложкі на 0,5 л окропу; наполягати ніч. Пити 3 рази в день за 10-15 хвилин до їжі при запаленні простати, геморої, запаленні печінки та нирок, при млявою перистальтики, ледачому шлунку і відсутності апетиту.

Стиглі ядра горіха-по 4-5 штук під час їжі - корисно вживати при анемії з медом, гіпертонії, атеросклерозі, нирковокам'яної і жовчнокам'яної хвороби.

При цукровому діабеті вранці натщесерце вживати 1 склянка парного молока (можна і будь-якого), запиваючи їм 1 ст.ложку розмелених ядерцем горіха.

При нецукровому діабеті - 10 ядерце з додаванням 1 чайної ложки меду і 1 чайної ложки яблучного оцту - вранці натщесерце. Запити ізотонічним розчином: 9 г солі (неочищеної кам'яної) розчинити в 100 г води (краще талою).

3-4 підсмажених ядерця горіха розмолоти в порошок на кавомолці. Вийняти з звареного круто яйця два жовтки, підсушити їх і розтерти в порошок на розпеченій сковорідці (чистою, без жиру). Ядра в порошку змішати з жовтками в порошку і ще раз гарненько розтерти все в дерев'яній або порцеляновій ступці і додати 1 кавову ложку жовтого порошку йодоформу у вже холодну масу. Тоненьким шаром нанести таку масу на трофічну виразку, очищену від некротичних нашарувань перекисом водню, і 1-1,5 години не забинтовують. Потім прикрити стерильною серветкою і забинтувати на дві доби.

Мазь з пилку чоловічих квіток, зібраних у сережки. Ліщина викидає їх у березні-квітні. Збирають сережки обережно, зрізуючи їх ножицями в підставлений паперовий мішечок. На 100 г вичавленого з ядер горіхового масла - 1 стакан сережок. Томят на водяній бані 2,5-3 години, остуджують. Сировина віджимають, підігрівають знову до 70 ° С і вливають 1 / 5 частина розтопленого бджолиного воску з сот, гарненько розмішують до однорідної маси, ще раз проціджують через марлечку і зливають у баночку; охолоджують. Застосовують таку мазь при гемороїдальних шишках, змащують нею запалені вени, накладають пов'язки на трофічні виразки, роблять тампони на ерозивно шийку матки, вкладають тампони в пряму кишку при простатиті. Збирати сережки рекомендується в ясні дні, щоб три дні до цього не було дощів. Якщо немає можливості дістати масло з ядер горішків ліщини, можна використовувати масло кедрових горішків (продається просто в магазинах або ж в аптеках).

Водний настій, відвар з кори йде на примочки вузлів варикозних вен, на синці при періфлебітах: внутрішньо - при «трясовіцах», гарячка різної етіології.

Рекомендується настій з молоденьких, ще не зовсім сформованих горіхових листочків в сухому вигляді з розрахунку: 2 ст.ложкі порошку на 0,5 л окропу. Наполягати ніч і приймати по 3 / 4 склянки 3 рази на день до їжі для очищення сечових шляхів. Курс лікування - 40 днів, перерва - два тижні.

Так само збирають листя в період формування зелених горішків разом з зеленими обгортками ядерцем молочної стиглості, сушать звичайним способом, дроблять і наполягають ніч з розрахунку: 2 ст. ложки сировини на 0,5 л окропу. П'ють по 3 / 4 склянки при кровохаркання, ниркових каменях і для збільшення молока у слабких матерів-годувальниць.

Порошок з ядерцем стиглих горіхів змішують зі свіжими білками курячих яєць - 1 ст.ложка порошку і 2 ст.ложкі білка сирих яєць - гарненько розтирають, і така маса накладається на опіки.

Сухий перегонкою деревини ліщини отримували лікувальну рідину, яку використовували при лікуванні екземи у вітчизняній медицині. Називалася така рідина «Лісова».

На Псковщині кілька століть тому готували настоянку з скорлупок зрілих лісових горіхів на хлібному вини (очевидно, мається на увазі пшенична горілка):
100 г скорлупок заливали 1 літром так званого хлібного вина, пробку скріплювали сургучем і наполягали 21 день в темному місці . Пили по столовій ложці 3 рази на день перед їжею «при витрішкуватість (очевидно, від базедовій хвороби), при катарі шлунка і кишок, при Ядуха (очевидно, бронхіт, астма), при кровохаркання, від жирових шишок по тілу, при рясних своїй крові після пологів і пологова гарячка-трясовіцах, при зараженні крові і черв'яках стрічкових, при солітера, при спучування утроби і гнилість його, при поганому диханні безодні з рота, при болях в зубах і в щелепах. Закопували у вухо по краплі при приглухуватості, натирали хворі суглоби при ревматизмі », - згадується в« Повному російською словнику-травник і квітнику », складеному за новітніми ботанічним та медичним творам лікарів Є. М. Залесовой і О. В. Петровської, том 3 . Видання А. А. Каспорі. С.-Петербург. Книжковий склад Батьківщини. Литовська вул., Соб.д. № 114, 1900 р.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-31 23:13:17

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-01 03:54:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-01 06:49:18

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-01 04:58:32

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-31 22:22:24

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-01 04:02:53

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-31 22:29:43

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-01 04:06:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-01 07:01:56

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-01 04:07:34

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-31 11:35:01

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-01 00:23:46

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-31 08:03:19

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-31 22:38:05

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-31 21:34:48

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-01 00:23:46

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-01 00:23:46

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-31 23:13:17

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-31 23:13:17

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-31 22:19:59