Дослідження пульсу на променевій артерії, як універсальний метод пізнання.

Ми отримуємо відомості про світ нас оточує з різних джерел, користуючись, в основному, нашими органами почуттів. На початку шляху ми найбільше пробуємо навколишній на смак і обмацує предмети в пошуках головного відповіді: «Є чи не є?». У сенсі еволюційному, дотик і смак - перші інструменти пізнання. Трохи пізніше до них приєднується нюх, і лише потім - слух і зір. З віком перший спосіб пізнання відходить на далекий кордон, а головне місце за обсягом одержуваної інформації, як прийнято вважати, міцно займає зір.


а чи так це? І як ми пізнаємо себе?

Багатьма шляхами і по-різному. Але відзначимо кілька цікавих обставин. З віком зір і слух притуплюються. Знижується гострота нюхових, та й смакових відчуттів, мало змінюється лише відчутні світосприйняття. До самої кончини, якщо вірити людям, світ покидають, вони продовжують відчувати біль, важкість, свербіж, тепло, холод і інші сигнали, що інформують про навколишній, а, перш за все, про нас самих. Більш того, в ситуаціях екстремальних, у хворобі, при пораненні, в інших, неясних, для інших почуттів обставин, ми намагаємося «прислухатися» до тіла свого, іноді буквально помацати себе. Пам'ятайте булгаковського героя, симпатичні Степана Богдановича? Прокинувшись зранку, Стьопа, поплескав себе по стегну, намагаючись визначити, в брюках він чи ні, і не визначив! Прав, прав геніальний письменник. Дотик - можливо остання властивість наше для ідентифікації нас самих і місця займаного тілом у цьому світі. Якщо і він безсилий, справа погано. Ми не обнюхує себе і не сприймаємо на слух. Ми не пробуємо себе на смак, анатомія наша, структура тіла не дозволяє. Ми бачимо себе лише в дзеркало, так це стало можливим лише зі створення дзеркал. І самовіденіе не дає нам належної самооцінки. Нарцис опинився в полоні некорисної ілюзії, розгледівши своє відображення на поверхні води. Ми бачимо в дзеркалах не себе, а образ наш, і уявляємо, що саме так нас спостерігають і навколишні - оману. Головним органом самовідчуття було і залишається для нас - дотик.
Разумеется, почуття це не слід обмежувати лише долонні сприйняттям. Звичайно, рука людська, (особливо кінчики пальців) зосередила в собі великі можливості, але цим відчутні система людини не вичерпується. Ми відчуваємо, як мислимо, - всім тілом, і холод, і тепло, положення тіла та частин його в просторі. Ми відчуваємо біль і тиск, подих вітру, всілякі коливання і вібрації. А іноді і погляд пильний. Якщо раптом, зір, нюх і смак, пропустили всередину організму щось нестравний, саме відчутні структури внутрішніх органів просигналять: «Щось ти братику, не те з'їв». І запропонують свідомості виправити помилку, позбавиться від неугодного тілу. Саме, дотик внутрішнє, інформує свідомість про самопочуття тіла. Там болить, тут свербить, тяжкість в голові, черевики тиснуть, спати незручно і так далі. І ще невідомо, що більше допомагає нам існувати у світі, непомітне дотик або наочне зір. А як ми спілкуємося в обстановці приватної, інтимної? Та практично тільки дотиковий, різними частинами тіла свого.

Ми обговорюємо дотик, щоб нагадати не маленькі його можливості і підкреслити, дотик - відчуття не менш різноманітне і навіть вишукане, правда, дещо менш зрозуміле свідомості.

У людини значна частина відчутних можливостей зосереджена на кінчиках пальцях, найбільше на подушечці вказівного пальця. А якщо ми непогано можемо бачити в далечінь і чути те, що відбувається за рогом, легко уявити, що при деяких пізнаннях, організованих розумінням, з не меншим успіхом, можна користуватися і дотиком. Якщо зір, слух і нюх застосовуються здебільшого для дослідження об'єктів розташованих на деякій відстані від нас, то орган смаку і дотику дієві при контакті безпосередньому. Дотик при вмілому використанні дозволяє взаємодіяти свідомості нашому з тілом що вміщує його. Тобто, пізнавати і розуміти самих себе. А цей захід повинен бути організовано в процес, в метод, спосіб. І такий метод є - дослідження пульсу.

Кров, як частина рідкого середовища, в основному і представляє тіло наше, протікає по судинному руслу і змушує пульсувати, вібрувати артерію, цілком доступну для пальпаторного дослідження, особливо на зап'ясті. А якщо ми відчуваємо, відчуваємо себе дотиковий, але не рукою, а всім тілом, можливо, відчути, сприймати дотиком тіло й іншої людини - пацієнта, пальпіруя, досліджуючи пульс.

Кров, переміщаючись по організму, стикається зі всіма органами та тканинами і, природно, несе інформацію про діяльність цих структур. Інша справа, що ця інформація «зашифрована», прихована. І для того, щоб поставити її в знайомій нашій свідомості формі, необхідно її розкодувати. Переклад відомий, загальноприйнятий мова, у форму слова. І тут ми зіткнемося зі звичайними проблемами інтерпретації та перекладу. А так само, деякими специфічними особливостями перетворення інформації існуючими в різних системах координат, тобто, в різних, у фізичному сенсі, інформаційних потоках. Але сучасність легко справляється з подібним завданням, переводячи звук, колір в універсальні електромагнітні коливання-імпульси і назад. Приблизно, так само працює дослідник пульсу.

Зрозуміло, для того, щоб грамотно «дивитися» пульс необхідно представляти анатомію людини, фізіологію, як в європейському, так і в китайській варіантах. Знати принципи взаємодії систем, структуру систем, так само, у варіантах. Розуміти різницю між нормою і патологією, здогадуватися про причини викликають патологічні стани і т.д. Процес може здатися складним, але на ділі, все набагато простіше. І кожен, без особливих проблем, зможе опанувати універсальним методом самопізнання і діагностики. Це не складніше, ніж навчиться користуватися комп'ютером. Надалі, ми і будемо розглядати організм людини, як якась подоба комп'ютера.

Діагностика по пульсу відома людству з найдавніших часів. «Пульс є компас в морі хвороб», свідчить старовинний афоризм. Згадування діагностики по пульсу можна виявити в трактатах по китайській, індійській і тибетській медицині. І до цих пір основи пульсодіагностікі викладають у медичних навчальних закладах. Однак пальпація променевої артерії в «західної» медицині асоціюється в основному з дослідженням серцево-судинної системи. Існують різні методичні варіанти діагностики по пульсу, часто мало схожі один на одного. Вся справа в символічному мовою, яка приховує від дослідника пульсу шукану інформацію. Комп'ютери сконструйовані для роботи з певними символами, сукупність яких, і є мовою комп'ютера - способом обробки і передачі інформації. Так і в пульсі існує свій, специфічну мову. Доктор, в міру своїх «толмаческіх» здібностей, роз'яснює слухачеві - пацієнту або читачеві, що, йому вдалося «прочитати» і що теоретично можна «прочитати» в організмі мовою пульсодіагностікі. Невизначений медична термінологія далеко не завжди відповідає символіці мови пульсодіагностікі.

Дослідникові пульсу не представляє труднощі визначити локалізацію запального процесу в органах і системах організму. Будь то бронхіт, пневмонія, гайморит, холецистит, аднексит або простатит. Більш того, можна досить точно відзначити, в якому сегменті легкого локалізується запальний процес, як глибоко він проник в тканину органу і який характер запалення. Не визначається інфекційний агент запалення в органах, але визначається необхідний антибіотик або інший лікарський препарат для адекватною в даному випадку терапії.

За пульсом можна встановити функціонування інстинктивних систем організму, визначити потрібні і небажані продукти, їх сумісність і порядок споживання. Можна встановити пару органів визначають спосіб мислення людини і багато інших його психосоматичні відносини. Як це виконати технічно, розповімо іншим разом.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-03-30 00:08:20

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-03-29 20:50:40

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-03-29 19:51:55

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-03-29 20:41:27

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-03-29 21:05:52

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-03-30 02:15:32

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-03-29 20:48:50

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-03-29 21:04:33

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-03-28 08:46:11

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-03-29 10:29:27

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-03-30 00:40:59

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-03-28 13:56:06

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-03-29 01:46:03

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-03-29 17:32:30

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-03-29 12:07:06

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-03-29 10:27:25

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-03-27 17:44:50

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-03-29 10:29:33

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-03-29 17:31:09

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-03-27 01:54:25