І венек шулікою кружляє

Переглядаючи номера газети, звернув увагу на те, що оздоровча роль лазні у нас недооцінюється. Хочу навести слова Ф. І. Шаляпіна: «Любив я з батьком ходити в лазню ... Там милися ми і парилися годинами, до втомилися, до знемоги. А потім, в якій би я місто ні приїжджав, першим ділом йшов у лазню і там без кінця мився, намилюється, обливався, парився, шпарить і знову починав все спочатку ».


Прі належному підході лазня - це справжня домашня поліклініка і навіть санаторій. Серце її - висока, простора парилка. Вона повинна бути виконана з особливою ретельністю і любов'ю, щоб пара піднімався вздовж стін, поступово підступаючи до тіла. Тоді в парилці легко дихається, і сердечник може дозволити собі протриматися тут зайвих пару хвилин.

Бажано, щоб світло в парилці був теплих тонів - помаранчевий, рожевий або місячний. А коли у вас «сердечні справи», то тільки зелений. Звичайно, світло потрібен розсіяний, неяскравий, щоб не бив в очі, як прожектор, а мав у своєму розпорядженні до спокою і умиротворення.

Для худорлявих людей переважніше пар вологий, для огрядних - сухий. З ароматичних коштів більше всього підходять евкаліпт і м'ята. Завдяки евкаліпта легко дихається, він виганяє простуду, знищує шкідливу мікрофлору. А м'ята того ж підтримує ясність розуму.

Збираючись будувати лазню або міняти піч, майте на увазі, що глиняний розчин добре замішувати на м'ятним настої. М'яту треба зрізати до 12 години дня в ясну, сонячну погоду, яка повинна передувати також і збору дощової води для приготування глиняного розчину. Вода, зібрана в холодну, вогка погоду, для спорудження лазні не годиться. А використовуючи запропонований рецепт, ви забезпечите парилку постійним м'ятним ароматом на довгі роки.

Що стосується душовою-мийки, то тут особливої ретельності не потрібно. Єдина обов'язкова вимога - наявність зручної, широкої, міцної і грунтовної лави, зробленої з осики.

У першій половині липня зазвичай заготовлюють березові віники, які можна доповнити гілками липи, смородини, ялівцю, горобини і полином. Крім того, знадобляться осикові віники, яких потрібно в 2-3 рази більше березових, і дубові - в 2-3 рази менше, ніж березових. Віники замочують в теплій воді (в гарячій вони зваряться і втратять свій аромат) за 10-12 годин до лазні.

банну процедуру добре виконувати з напарником під розмови на приємні для душі теми - про полювання чи риболовлі, про гриби - ягодах, музиці або живопису, тільки не про політику. Банька - святе місце, бруднити її не годиться.

Не можна і йти в лазню з повним шлунком. Найбільш вдалий час - в 11 - 13 годин. Це зручно для всіх, а для сердечників обов'язково. Найбільш ефективні лазневі процедури за два дні до повного місяця.
Прі першому заході в парильню віником не користуються і тіло не змочують. Організм повинен спочатку прогрітися зсередини, щоб відкрилися пори, а жар добрався до кісточок. Після цього миються мочалкою з милом, але тільки тіло - не голову. Потім знову відправляються в парилку, вже з березовим віником, легенько, не поспішаючи, обробляючи їм ноги, руки, потім груди і спину. Адже організм ще не встиг акліматизуватися.

Після другого заходу з віником можна зануритися в холодну воду, а ще ефективніше покататися в снігу, що має кристалічну структуру. Якщо здоров'я дозволяє, це можна повторити разок-другий. А слідом - лягати на осиковий лаву, будучи обкладеним 2-3 осиковими розпареним віниками. Для першого разу достатньо полежати в них не більше 15 хвилин. Віники, що побували у вжитку, другий раз не використовуються, їх треба потім спалити, а лавку належить ретельно вимити.

Тепер належить вимити голову і тіло з милом, знову відвідати парилку з березовим віником, грунтовно попаритися і знову лягти на лавку. Напарник смажет вашу спину медом і почне поплескувати долоньками, поки ті не стануть прилипати до спини. Вам буде боляче, терпите. У мийці з'явиться не зовсім приємний запах. Це мед через відкриті пори витягує з вас токсини та інші «багатства», накопичені за довгі роки. Ретельно все змив, треба укутати і полежати.

А дубові віники служать для того, щоб закривати пори ... Втім, банна процедура - процес творчий, вимагає самостійних рішень.

На завершення ще про одну попутну процедуру - чистку вух. Викласти на свій бік, і у відкрите вухо, прикрите для ізоляції картонкою з прорізом, вставляється трубочка. Додатково навколо трубки намотують рушник і прикривають їм голову. Притиснувши рукою «пов'язку» до вуха, підпалюють трубочку. У вусі створюється вакуум, полум'я породжує тягу. Ви відчуваєте приємне тепло, якесь шарудіння і ворушіння у вусі. Це витягуються з вуха нечистоти. А їх там, виявляється, багато. Прибрати «сміття» вдасться лише після 7-10 процедур. Зате вуха стануть чистими, і слух покращиться.

Трубки продаються в аптеках, але краще зробити їх самому з тонкої батистовою ганчіркою або клаптика старого простирадла. На веретено або вистругав за його формі паличку завдовжки 15-20 см намотуємо ганчірочку і прошиває нитками. Щоб ганчірочка не втратила форму при знятті з основи, можна її проклеїти несінтетіческім клеєм, просушити, потім занурити в розплавлений віск і відразу ж вийняти. Трубочка готова. Залишається обстрічь кінці ножицями, щоб нижній діаметр був 7-10 мм, а верхній - 15-20 мм. Деякі роблять мундштук, а в нього вставляють торбинку - це не має значення. І якщо відразу не вийде, не журіться, уміння - справа наживна.

Залишається додати, що в якості пиття для лазні не годиться кави, краще морси, кваси, трав'яні настої. Дуже хороший морс, приготований з ягід калини і меду.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-06 22:16:38

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-06 16:31:02

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-07 00:32:48

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-06 16:34:57

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-07 00:26:50

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-06 17:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-06 23:26:35

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-06 19:15:27

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-06 17:34:18

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-07 01:23:33

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-07 01:23:14

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-06 16:19:03

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-06 16:18:59

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-06 17:36:43

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-06 15:54:40

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-07 01:23:05

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-06 15:31:55

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-07 01:22:44

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-06 16:29:32

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-06 15:35:46