Чи не допускайте алергію

На відміну від багатьох колег доктор медичних наук, професор Російського університету Дружби народів Володимир Федорович КОРСУН не вважає алергію абсолютно невиліковною. Хоча зазначає, що лікування в кожному випадку індивідуально, і спирається передусім на застосування лікарських рослин: адже використання хіміотерапії загрожує посиленням алергії за рахунок лікарської непереносимості та розвитку побічних явищ.
Діатез, екзема, бронхіальна астма, а також нейродерміт, кропивниця - найбільш поширені алергічні захворювання. Взагалі ж, за даними імунологів, до третини всіх хвороб з приблизно десяти тисяч відомих медицині мають алергічну природу. Алергія перетворилася буквально в бич населення мегаполісів. У містах-мільйонниках ніхто з жителів не може вважати себе застрахованим від алергії.

Допомогти читачам стосовно алергії можна, мабуть, лише порадами, як її, алергію, не допустити. Ці рекомендації актуальні для більшості людей, оскільки алергія - біда сучасної цивілізації, свого роду плата за користування її благами.

Як не банально це прозвучить, найважливіший принцип недопущення алергії-не переїдати, оскільки фактори харчування займають перше місце у наближенні алергічних захворювань. Як вчені зрозуміли ще в кінці XIX століття, алергія - це ідіосинкразія (підвищена хвороблива чутливість організму) до незасвоєного продуктам, які виділяються через шкіру. Не завжди сам по собі «шкідливий» продукт викликає алергію, але часто його незасвоєного організмом проявляється у вигляді алергії. Цей тонкий нюанс дозволяє зрозуміти, що алергію можна не підпустити, якщо уникнути або хоча б звести до мінімуму споживання продуктів-алергенів. Якщо шкіра червоніє, пече, свербить, значить, ви допустили помилку - переїли чогось небажаного. Аналізуйте і шукайте продукт-провокатор.

Загальний принцип такий: треба харчуватися тим, що генетично органічно для вас і ваших предків. Скажімо, якщо в наших широтах традиційно їли капусту, моркву, буряк, картоплю, ріпу і інші овочі середньої смуги, ці продукти не викличуть алергії. До продуктів ж екзотичним, завезеним з інших широт у порівняно недавні часи, слід ставитися насторожено. Якщо продукт новий, незнайомий, але дуже хочеться його з'їсти, спробуйте спочатку в невеликій кількості. Може, когось здивує, але таку ж розумну стриманість варто проявити по відношенню до добре, здавалося б, знайомим бананам, апельсини, мандарини: предки більшості з нас не знали цих тропічних фруктів. А це, у свою чергу, означає, що філогенетично наш організм не пристосований до розщеплення і засвоєнню що містяться в них кислот. Одного апельсина або мандарина в день достатньо, щоб не ризикувати появою діатезу.

Навіть генетично звичні яблука не цілком для нас безпечні, якщо мають шкірку червоного або рожевого кольору (яблука зеленого кольору, типу антонівки, можна їсти без побоювань). Зчистити шкірку - здавалося б, вихід. Але проблема в тому, що саме під нею гніздяться всі вітаміни та мікроелементи.

Важливо знати, що яблука, апельсини, виноград краще їсти до прийому основної їжі, а не після. Тоді поліпшується робота печінки та жовчних шляхів, що, у свою чергу, стимулює діяльність шлунку і кишечника, знижується ймовірність появи запору. Зелені яблука до того ж попереджають жовчокам'яна хвороба. Завершувати обід фруктами неправильно ще й тому, що містяться в них кислоти роз'їдають зубну емаль, а чистити зуби після кожного прийому їжі нас не привчили.

З особливою обережністю слід відноситися до такого провокуючим алергію продукту, як шоколад. Назвати його однозначно шкідливим було б неправильним: в розумних дозах він корисний для розуму, в екстремальних ситуаціях - ефективний. Але не забувайте, що шоколад ввійшов у побут старшого покоління тільки після війни, наші бабусі й дідусі його не знали.

Чому шоколад провокує алергію, відомо не всім. Какао-боби збирають в тропічних країнах, де гігієна залишає бажати кращого. Ці боби обожнюють таргани, тому в мішках та ящиках з какао завжди багато хітину - останків тарганів. А це сильний алерген. Зерна какао не проходять на кондитерських фабриках

дезінсекцію, термообробка при виготовленні шоколаду недостатня-от і потрапляє хітин в організм споживача, особливо часто - дитячий. І ніякої шоколад - із найбільш шанованих європейських країн і з кращих кондитерських фабрик - не вільний від цього серйозного дефекту.

Оскільки мова зайшла про тарганів, треба зауважити, що ці живучі і всюдисущі комахи - друга за значимістю після факторів харчування причина масового розповсюдження алергії. Грюкнути тапочки повзе по стіні таргана - це як раз і означає піддати домочадців високому ризику захворювання на алергію, адже вони вдихають найдрібніші частинки хітинові загиблого комахи.

Від тарганів треба рішуче позбавлятися. Прийнято думати, що це нелегко, майже неможливо. Із сучасних засобів «Комбат» дуже ефективний, треба лише стежити, щоб не рідше разу на три місяці міняти таблетки на свіжі.

Ще краще скористатися рекомендацією Андрія Тимофійовича Болотова, російського природодослідника, основоположника вітчизняної агрономічної науки. У багатьох своїх працях вчений наполегливо нагадував, що ідеальний засіб, виселяють з житла тарганів та інших перетинчастокрилих - гілки чорної бузини. В аптеці, на жаль, їх не купиш - там тільки суцвіття. Але через садівників і особливо бджолярів живці чорної бузини можна дістати (її з успіхом може замінити інша рослина - чернокорень). Досвідчені пасічники знають: кущі чорної бузини відганяють від вуликів мишей.

Треба пам'ятати, що захворіти на алергію людина може ще до появи на світ. Неправильне поводження вагітної жінки - часта причина народження немовляти, вже страждає алергією. Пригадую свою пацієнтку, яка придушувала токсикоз, частий в початковий період вагітності, з'їдаючи по плитці шоколаду на день. Ні б попити чай з м'ятою або мелісою! У результаті її малюк вже з двомісячного віку - хронічний алергіки.

І останнє. Якщо все ж таки вам трапилося з'їсти I щось екзотичне чи в гостях зловжити спокусливою смакотою, дайте собі працю в той же день випити жовчогінний чай (він продається в будь-якій аптеці). Жовчний міхур розслабиться, жовч вийде в кишечник і допоможе розщепити важкорозчинні жири і білки, що містяться в незнайомих організму продукти. Жовчогінний чай має стати невід'ємним елементом побутової культури сучасної людини.

Раніше, до речі, для підготовки організму до перетравлювання їжі важкою застосовували аперитив - алкогольний напій, що передував обіду. Це звіробій, деревій, пижмо і ромашка, настояні на спирту. Фортеця аперитив - 16 °. Культура споживання аперитив втрачена. Щоправда, де-не-де навчилися подавати перед їжею гіркувате пиво. Небагато, всього склянку пива, достатньо для підготовки організму до перетравлювання обіду. Це цілком розумно, треба лише дотримати міру в кількості спожитого пива.

Такі елементарні побутові запобіжні заходи проти алергії - чіпкою і шкідливого недуги.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-08-15 19:59:55

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-08-15 14:42:47

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-08-15 22:54:18

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-08-15 16:48:26

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-08-14 13:01:15

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-08-15 21:42:30

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-08-15 19:57:24

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-08-15 21:39:24

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-08-15 11:10:24

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-08-14 13:06:24

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-08-15 16:39:19

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-08-15 07:59:18

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-08-15 20:06:02

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-08-14 12:16:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-08-15 14:53:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-08-15 19:07:15

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-08-15 20:02:53

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-08-14 20:04:09

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-08-15 19:19:42

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-08-14 13:16:36