Порятунок багато в чому залежить від тебе

Доктор, бесіду з яким ми сьогодні публікуємо, несе, так би мовити, онкологічну відповідальність за 2 мільйони (!) москвичів, які проживають на території Північного і Північно-Західного округів столиці. З них десятки тисяч хворі на рак і багато з них перебувають на крайніх III і IVстадіях. Що втішного може нам сказати головлікар одного з найбільших онкодиспансерів столиці і Росії? Чим обнадіяти і що рекомендувати?

Доктор медичних наук Олександр Юрійович Федотов, головлікарем онкодиспансеру № 2 міста Москви.


Скажіте, будь ласка, як фахівець, що робити людині, хворому на рак, якщо йому кажуть: "Головний секрет одужання від раку полягає в тому, щоб їм не захворіти?".

Олександр Федотов: Я й не подумаю цю думку спростовувати: так, дійсно, найважливіша проблема - "перехопити" процес і знешкодити на самому початку. Не чекайте в цьому сенсі від мене сенсацій. Замість них рекомендую кожному, де б він не жив, принаймні раз на рік здавати аналізи крові і сечі, робити УЗД, рентген, флюорографію, мамографію, жінкам здавати РАР-мазки, щоб попередити рак матки. У багатьох випадках і сьогодні це можна зробити безкоштовно. Тільки треба зрозуміти, що це дійсно необхідно, зібрати сили і знайти час. Чим раніше доктор побачить небезпечні ознаки, тим більше шансів на благополучний результат.

Інша справа, що рання діагностика сама по собі складна. Правда, у смертельній небезпеці не рідко є так звані малі ознаки - втрата ваги, підвищена пітливість, проблеми з апетитом і зі стільцем, поступово наростаюча слабкість, апатія ... Такі симптоми хороший лікар побачить і досить рано відчує недобре. Він скаже самому собі: "Увага!" А зацікавлений у своєму здоров'ї пацієнт нехай буде чутливий до подібних "дрібниць". Треба зуміти розповісти про них доктору без нагнітання страхів, але й без приховування, виразно й адекватно. Це важко. Але треба намагатися.

Постараюся бути адекватним. У липні 1973 року я привів у московський онкодиспансер мати (не до вас, Олександр Юрійович, не до вас), і лікар після огляду, вивчення аналізів і цілком конкретного і грамотного діалогу сказала мамі: "Ви здорові. Не віднімайте часу у справжніх хворих ". Через 2,5 місяця, в жовтні, я все-таки знову прийшов з матір'ю - вона відчувала себе все гірше - до того ж самому онколога, і вона повторила огляд, опитування і вивчення аналізів. Потім попросила мене на хвилинку затриматися і тихо сказала: "Рак шлунку. Четверта клінічна ". Так я втратив матір. Олександр Юрійович, я питання не сформулював, але він зрозумілий?

А.Ф.: Не збираюся виправдовувати лікаря, не буду і звинувачувати. Бувають всякі лікарі і різні причини "швидкісного" розвитку хвороби. Ви привели факт, який як раз підтверджує необхідність цієї профілактики. Адже це не тільки відвідування медустанови. Це відмова від куріння і, і від спиртного - в скільки-небудь серйозних дозах. Здається, відомо всім, але що робити, доводиться повторювати, як таблицю множення: алкоголь провокує рак шлунка, підшлункової залози і печінки, а куріння - відома справа - рак легенів. Друге: профілактика - це дотримання дієти.

Зменшення обсягу споживання пересмажені жирів. У них канцерогени - цілий букет онкологічних захворювань. Я сам обожнюю гарячі смажені пончики, посипані цукром. Їздив колись у ларьок в центрі Москви спеціально. Вони готувалися прямо при тобі і були особливо смачними. Поки одного разу не побовтав з продавщицею. "Я, - каже, - смажу пампушки на одній порції масла. Цілий день. Це економічніше ". Ось бачите! Їй потрібна економія. Це я можу зрозуміти. Але мені-то не потрібен рак! .. А смажена картопля фрі! Олія, в якому вона обробляється, кип'ятиться незліченну кількість разів. А адже ця "фрі" продається у нас по всій Росії. Навіть у кіосках на сільських дорогах. І дуже навіть купується. І з апетитом з'їдається. Я б сказав "на здоров'я", та не хочу брехати. А харчові фарбники в ковбасі - нітрати ...

Ну, звичайно, на всяку ямку не підклав соломки. Людей не попередити абсолютно на всі випадки життя. Та до того ж не було досліджень, суворо довели, що, як мовиться, від даної ковбаси померло стільки-то людина. Картопля фр''" або зварена на багатті згущене молоко, вуличні пиріжки і ще незліченні гори підозрілої "смакоти" остаточного вироку не отримали. Тому скажемо так: попередити рак - це, на всяк випадок, поберегтися від продуктів, які викликають сьогодні побоювання якщо не в усіх, то у багатьох лікарів. Інформація відкрита, цілком доступна. Зараз головне - як чинити, щоб собі не нашкодити. Я б назвав цей напрямок інформаційної профілактикою. І ще одне - знову-таки цілком зрозуміле - у попередження будь-якої онкологічної хвороби входить нормалізація ваги тіла і регулярна фізична активність.

Я говорив поки тільки про моменти первинної профілактики раку, і то не про всіх. В основному про те, що не треба робити. А що, навпаки, точно є сенс робити? І, головне, що залежить не від лікарів, а від вас самих, дорогі читачі? Ви вводите в свою щоденну дієту цільні зерна злакових, зелень, ягоди і - якщо дозволяють кошти - овочі і фрукти. Вони дають організму речовини, що володіють антиканцерогенною дією, і вітаміни, і рослинну клітковину. Клітковина налагоджує регулярну роботу кишечника, зменшує контакт канцерогенів з товстою кишкою і тим їх знешкоджує.

Ви скажете, що в такій забезпеченої і кілька недосоленной життя ви себе не бачите, що профілактичні процедури без смаку і нескінченні, вони лише для вегетаріанців, ченців, святих або, навпаки, багачів, та ще й таких, у кого багато вільного часу. Але суть-то в чому: для людини, який прийшов до мене не гостем, а хворим, питання стоїть так: померти або - може бути - жити. При цьому невідомо, вижити на який термін. І немає ніяких гарантій. Є тільки шанси. І вони ростуть абсолютно НЕ у вирішальній залежності від того, можемо ми заплатити більші або менші гроші онколога. Чому? Та тому, що отримаєте ви за свої кровні операцію у дорогого фахівця в столиці, хіміотерапію, лікування гормональними препаратами і опромінення або не будете мати ні фінансів, ні сил для всього цього - в будь-якому випадку, якщо тільки у вас не самий початок хвороби, щоб повернутися до нормального життя, потрібно принципово переробити свою поточну життя, нікуди від цього не подітися, і змінити саму основу власного мислення.

Що ви маєте на увазі? Ви вірите в перевиховання дорослих?

А.Ф.: Так, перед вибором - жити чи померти. І то досить чимало пацієнтів, судячи з мого досвіду, кажуть собі: не буду я так себе викручувати та ще з невідомим результатом ... Але, так чи інакше, справжній вибір йде тільки перед обличчям смерті. Ось чому я переконаний: хворий повинен знати правду, чітко уявляти собі, що було його. Я не згоден з багатьма лікарями, які виходять з того, що людині краще сумніватися і сподіватися, ніж отримати фатальний вирок. Так, надія оберігає від стресу. Але дуже не надовго. Онкологічний хворий повинен дізнатися правду, коли ще не пізно, а лікар, якщо зуміє, і близькі, якщо захочуть, допомогти йому знайти сили не тільки витримати "вирок", але змінити звичні основи життя, серед яких як раз і знаходяться причини захворювання. Прислухайтеся до себе і відчуйте, що дійсно живить зростання пухлини.

У мене було кілька хворих, які, наприклад, відмовилися, абсолютно від радіо і телебачення. Вони явно відчули, що ЗМІ "впливають" на них "погано". Звичайно, все було б дуже просто, якщо б можна було вилікуватися від серйозних хвороб, відмовившись від деяких ЗМІ! ...

Але ось візьму інший приклад. Мій старий приятель з Калмикії - ми друзі вже років 35 - повернув своє життя самим рішучим чином. Він страждав злоякісною пухлиною підшлункової залози. У нього була 2-3-я стадія захворювання. Це більш ніж серйозно. І сьогодні хвороба такого класу майже не піддається лікуванню. А 30 років тому це був смертельний вирок. Йому прогнозували півроку, максимум рік життя. Після того, як він прийняв на себе удар цього діагнозу, я сказав: "Для тебе є в житті тільки один шлях: ти повинен всі сили спрямувати на розвантаження хворий підшлункової. Треба дати їй шанс на самовиздоровленіе. Для цього доведеться змінити повністю спосіб життя і харчування ".

Він пішов зі своєї посади (а займав досить високу посаду, був впливовим чиновником в столиці Калмикії місті Елісті, мав солідну зарплату і високий авторитет), став ні багато, ні мало ... пастухом.

Справа, звичайно, не в табун коней і не в стадах. Хоча і в них теж. Він змінив режим харчування. Тепер це були справді натуральні продукти, парне молоко, кумис ... Сама природа диктувала йому ритм життя. Він, так би мовити, розчинявся в ній. Я вам нагадаю, що, крім коханої людини воістину, на землі є тільки три явища, на які ми можемо дивитися вічно - вогонь, вода і небо. Вони лікують. Це - пріродотерапія. Мій друг позбувся від всіх міських подразників. Він регулярно став проводити лікувальні голодування. Природно, відпали куриво і випивка. Все зрозуміло: ставка для нього була занадто велика.

Через два роки у нього виявили при аналізі підшлункової тільки рубці і спайки, а через 5 років вона була навіть не як нова, а просто нова. Ніяких слідів раку підшлункової залози - процесу, який у всьому світі вважається "квитком в один кінець", повторюю, жодних, не залишилося. Це не з розряду чудес. Це - правильний вибір і мужня поведінка. Мій друг живий і здоровий донині.

Ясно, що кожен випадок раку - індивідуальний. Він вимагає свого набору рішучих вчинків.

Наприклад, у мене був хворий, який знав, що у нього рак легені у другій стадії. Йому довелося прийняти досить трудомістке для нього рішення

- навчитися ... дихати зовсім інакше, ніж він це робив коли б то не було. Вивчився. Живе! Тобто нетлінний девіз: "Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих" в наших випадках справедливий, як ніколи.

Далі буде ...

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2019-12-10 10:02:47

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2019-12-10 18:42:11

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2019-12-10 17:24:40

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2019-12-10 10:03:38

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2019-12-10 11:00:06

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2019-12-10 10:06:36

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2019-12-10 10:04:11

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2019-12-10 18:39:19

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2019-12-10 13:29:20

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2019-12-10 10:03:11

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2019-12-10 09:47:36

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2019-12-10 09:53:55

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2019-12-10 09:38:35

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2019-12-10 09:55:28

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2019-12-10 09:57:47

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2019-12-10 09:50:57

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2019-12-10 09:56:54

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2019-12-10 09:52:36

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2019-12-10 09:56:41

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2019-12-10 09:43:20