Європейський кодекс боротьби проти раку

Онкологічні захворювання - справжня трагедія сучасності, щорічно мільйони людей ідуть із життя з цієї причини .

Медики країн Європейського Співтовариства (ЄС) - комітет високопоставлених експертів з цього захворювання - п'ятнадцять років тому розробили документ, який носить назву «Європейський кодекс боротьби з раком».


Його складався з шести параграфів. Зараз він значно оновлено. Такий підхід викликаний двома причинами: розвитком наукових досліджень у сфері онкології та розширенням ЄС.

При чому тут розширення? Виявляється, фахівці вважають, що входження до ЄС десяти нових держав Центральної та Східної Європи з їх декілька відрізняється від «старих» європейців способом життя і ставленням до власного здоров'я може підвищити середній рівень захворюваності на рак ВЕС.

Взагалі, Європейський кодекс боротьби з раком оновлюється не вперше, і, як і колись, цьому передували широкі консультації експертів - практикуючих медиків різних спеціальностей, науковців, співробітників органів охорони здоров'я.

У новому документі знову підкреслюється важливість правильного способу життя як найважливішого засобу

збереження здоров'я і робиться акцент на необхідність регулярної перевірки «зон ризику» - грудних залоз, шийки матки і кишечника. Дві основні ідеї кодексу: захворювання деякими видами раку можна уникнути, стежачи за своїм здоров'ям; рак виліковний, особливо якщо діагностувати його на ранній стадії.

ЄС ставить перед собою мету - добитися того, щоб до 2015 року кількість померлих від раку знизилася на 20 відсотків. Для того щоб уявити масштаби проблеми в абсолютному вимірі, досить сказати, що нині це захворювання щорічно забирає життя 300 тисяч жителів країн ЄС.

Девід Бірн, член Європейської Комісії, відповідальний за питання охорони здоров'я, визначив новий кодекс так: «Це перелік точних і легко запам'ятовуються рекомендацій, написаний простою мовою і підкріплений солідними науковими даними».
Вот цей текст:

1 . Якщо вести правильний спосіб життя, то можна уникнути захворювання деякими видами раку й зміцнити здоров'я.

2. Не починайте курити, якщо курите - відмовтеся від цієї звички. Якщо вам не вдається зробити це, хоча б не паліть у присутності некурящих.

3. Уникайте надмірної повноти. Кожен день ви повинні давати собі відчутну фізичне навантаження.

4. Збільшіть обсяг і різноманітність щоденно споживаних овочів і фруктів: їх треба тобто не менше п'яти разів на день. Зменшіть споживання їжі, що містить тваринні жири.

5. Якщо ви вживаєте спиртне, будь то пиво, вино або міцні напої, знизьте їх споживання до двох порцій на день - якщо ви чоловік і до однієї - якщо ви жінка.

6. Треба побоюватися надмірного перебування на сонці. Особливо важливо захистити дітей та підлітків. Тим, хто легко підлягає сонячних опіків, протягом всього життя треба вживати заходів активного захисту.

7. Строго стежите за тим, щоб не піддатися впливу канцерогенних речовин. Дотримуйтесь будь-інструкції по роботі з канцерогенними речовинами. Дотримуйтесь вказівок щодо захисту від радіації.

8. Жінкам віком понад 25 років треба регулярно проходити обстеження шийки матки. Вони повинні проводитися відповідно з якісними параметрами, передбаченими європейськими Основними напрямками гарантій якості цервікальних обстежень.

9. Жінкам віком понад 50 років треба регулярно проходити обстеження грудних залоз. Вони повинні проводитися відповідно з якісними параметрами, передбаченими європейськими «Основними напрямами мамографії».

10. Чоловікам і жінкам старше 50 років треба регулярно проходити обстеження кишечника.

11. Приймайте участь у програмах вакцинації проти гепатиту В.

Народні методи лікування

Як позбутися від поліпів у товстому кишечнику

Поділюся досвідом позбавлення від поліпів. Провів я цей процес в 1991 році, і до цього часу у мене все в нормі.

2020-04-02 15:13:24

Морквяний сік: і смачно, і корисно

Я - агроном-біохімік. Все життя займався вивченням рослин, овочів, ягід і їх лікувальними і харчовими властивостями. Мені 72 роки, пропрацював у сільському господарстві агрономом 53 року і більше 20 років був директором радгоспу. Хочу розповісти про чудо-овочі - моркви.

2020-04-02 14:34:01

Як я вилікувала дифузний зоб

Це сталося 20 років тому: я позбулася зоба. Звернула увагу, що ця хвороба не дає спокою багатьом людям. Мій щасливий досвід залишає всім надію на зцілення.

2020-04-02 11:38:57

Цистит. Хіба це справа житейська?

Він не їздить на «Мерседесі» і в дні столітнього ювілею оборонного підприємства, де трудиться не один десяток років, його прізвище не значилася в переможних реляціях про досягнення. Але більшість заводчан відмінно знає дорогу до кабінету свого «сімейного лікаря» Іллі Григоровича Бабаєва. Фахівець широкого профілю, терапевт Бабаєв в своєму здоровпункті лікує недуги, з якими ми, як правило, стикаємося в повсякденному житті. І. Г. Бабаєвим розповідає про такий вельми поширених захворювань, як цистит.

2020-04-02 11:23:13

Лікування астми народними засобами

Астма - це захворювання, що виникає при спазмах в бронхах, а причиною її виникнення є алергія. Астму можуть викликати часті простудні захворювання, якщо їхнє лікування не було достатньо ефективним, а також захворювання нирок і забруднена атмосфера.

2020-04-02 18:10:27

Секрет обліпихової олії

Я потрапляли до рук і аптечне обліпихова олія, і кустарне, мабуть, приготоване за звичайним рецептом. Ні, це було не масло, так, якась незрозуміла бліда рідина. Справжнє обліпихова олія знайшло свою славу незвичайною цілющістю, а таку цілющість масло набуває тоді, коли воно правильно приготовлене. Це поняття включає в себе багато тонкощів, які необхідно знати при приготуванні цього цілющого обліпихової олії.

2020-04-02 07:25:37

Мазь від екземи виявилася ефективною

Давно хотіла вам написати лист, але не наважувалася. Я сама з Азербайджану. 7 років живу в Росії. Хочу поділитися своїм досвідом, як можна позбутися від мокнучі екземи.

2020-04-02 03:23:34

Як позбавитися від високого тиску?

Я також хочу поділитися радою. Розкажу, як позбавився від високого тиску. У 1968 році верхній показник почав зашкалювати - 200-240. У вухах весь час стояв шум, ніби працював двигун. Ліки не допомогли.

2020-04-02 07:48:59

Вірусний гепатит «С». Не втрачайте оптимізму!

Вірус гепатиту «С» - дрібний РНК - вірус, що відноситься до сімейства флавовірусов. Вірус гепатиту «С» малоустойчів у зовнішньому середовищі, але здатний зберегти активність навіть при нагріванні до 50 градусів за Цельсієм. Основне джерело зараження - хворі з гострою або хронічною формою гепатиту «С», а також вірусоносії

2020-04-02 12:24:13

Готуйте «сани» влітку

Є хороший спосіб уникнути простудних захворювань і влітку, і взимку. Їм моя сім'я користується не перший рік.

2020-04-02 17:41:09

Медицина

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість

Мастопатія, ендокринні захворювання, спадковість - доля багатьох росіянок - Щорічно від раку молочної залози вмирають приблизно 23 тис росіянок. Про це, як передає кореспондент РІА 'Новости', повідомив у вівторок на прес-конференції директор Російського онкологічного наукового центру ім.Блохіна Михайло Давидов. R

2020-04-02 18:56:39

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань

У країнах, де популярна здорова їжа, надто багато кардіологічних захворювань - На сніданок Баррі Гроувз з'їв велике яйце і 100 грамів підсмаженої на топленому салі печінки. А потім запив все це какао з подвійними вершками. На обід 72-річний Баррі зі своєю 70-річною дружиною Монікою насолодяться свининою із жирком і зеленими овочами в олії. І, нарешті, подружжя, що проживає в Оксфорді, очікує легка вечеря з сиру, домашніх яблук або груш, увінчаних вершками, і какао. Незважаючи на 40 років такої жирної дієти, Баррі важить на 3 кг менше, ніж у день весілля. У 1957 році він важив 72 кг.

2020-04-02 00:33:20

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах

Хворих на цукровий діабет обстежує лабораторія на колесах - Суперсучасна пересувна лабораторія для обстеження хворих на цукровий діабет почала працювати в Нижньогородській області. Учора з її допомогою було обстежено 30 мешканців з Богородського району, сьогодні - приблизно стільки ж нижньогородців, повідомили сьогодні на презентації лабораторії.

2020-04-01 23:37:31

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез і лікування

Жовчний рефлюкс: сучасні погляди на патогенез та лікування - Жовчний рефлюкс - синдром, досить часто супроводжує найпоширеніші захворювання верхніх відділів травного каналу: хронічні гастрити, виразкову хворобу шлунка і дванадцятипалої кишки, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба.

2020-04-02 14:27:33

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків

Сучасна інсулінотерапія цукрового діабету 1 типу у дітей та підлітків - Цукровий діабет 1 типу (ЦД 1 типу), що називалася до недавнього часу інсулінозалежний, а ще раніше - ювенільний цукровий діабетом, вражає в основному людей молодого віку і дітей. В останні роки спостерігається сплеск захворюваності на цукровий діабет 1 типу, найбільш виражений у дітей та підлітків. За 25 років захворюваність СД 1 типу серед дітей московської популяції зросла в два рази. В даний час у Москві налічується близько 1200 дітей з ЦД у віці до 15 років.

2020-04-02 14:27:33

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи»

Фолієва кислота зменшує ризик розвитку у потомства «заячої губи» - Жінки, що приймають під час першого триместру вагітності фолієву кислоту можуть значно знизити ризик розвитку у потомства такого пороку як розщеплена губа («заяча губа»). До цього висновку прийшли американські вчені з Національного інституту гігієни навколишнього середовища (National Institute of Environmental Health Sciences).

2020-04-02 17:46:18

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на

Прогноз для метеочутливих людей по Росії 09.09.2009 на - На Європейському Півночі погода буде нестійка з коливаннями метеопараметров. Через це погіршення самопочуття можливо у людей із захворюваннями серця і судин, а з-за підвищеної вологості повітря не виключені загострення у тих, хто страждає захворюваннями опорно-рухового апарату та бронхо-легеневі захворювання.

2020-04-02 03:24:00

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу

Ризик дитячої смертності зростає у породіль, які мають зайву вагу - Вагітні жінки, які страждають від ожиріння, мають підвищений ризик того, що їх немовлята можуть померти незабаром після народження, особливо якщо мав місце передчасний розрив (плодових) оболонок (ПРО).

2020-04-02 17:48:03

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії

Функціональні захворювання травного тракту у дітей. Принципи раціональної терапії - Функціональні порушення (ФН) шлунково-кишкового тракту займають одне з провідних місць у структурі патології органів травлення. Так, наприклад, рекурентні абдомінальні болі у дітей носять функціональний характер у 90-95% дітей і лише у 5-10% пов'язані з органічною причиною. Приблизно в 20% випадків хронічна діарея у дітей також обумовлена функціональними розладами.

2020-04-02 13:30:23

Середньовічні отрути і ліки

Середньовічні отрути і ліки - Багато століття лікар задовольнялися тим, що примушували пацієнтів приймати настої трав, порошків рослинного і тваринного походження, дія яких було зазначено на практиці - іншими словами, хворі виконували роль піддослідних кроликів .

2020-04-02 08:47:03